Rakev na Václavském náměstí v Praze šokuje a budí pohoršení
FOTO: Roman Procházka

Rakev na Václavském náměstí v Praze šokuje a budí pohoršení

10. 10. 2020

Na ulici či náměstí ve městech lze najít hodně zajímavých objektů. Ale to, co lze najít na Václavském náměstí v dnešní době, je doopravdy šokující zážitek.

Na chodníku je vystavena černá rakev, smuteční dekorace. Rakev je pokryta nápisy. Při pohledu na černou rakev si každý z nás okamžitě vybaví chvíle posledního rozloučení s někým, koho jsme znali, či z rodiny… a není to zrovna dobrý pocit. Ovšem umístit rakev do centra pěší zóny v centru Prahy, polepit ji textem, který je skrytou reklamou na masáže, je snad možný jen v Praze. Ano, možná lze říci, že je to zoufalé volání pro záchranu podniku, ohledně koronavirové situace, ale upřímně… Kdo do takového podniku chodí, když za hodinu masáže dáte 1500-1700 Kč? Je to pro normální pracující české obyvatele? Nebo pro zahraniční turisty, kteří přestali do Prahy jezdit?

Použít rakev, vystavit ji na chodník, použít smuteční dekoraci, a dát skrytou reklamu na masáže, to lze jen v ČR. Nebylo by lepší dát velkou informační tabuli s výraznou cenou za masáže, než vystavení rakve uprostřed Václavského náměstí? To už rovnou mohli tu rakev nechat otevřenou, dát tam nějakého zesnulého a napsat, že pokud lidi nebudou chodit na masáže, tak maséři zemřou hlady… Jen se divím, že vedení města Prahy toto dovolilo, či dělá, že nic neví…

To už můžeme na Václavském náměstí při chodníku vystavovat i mrtvoly v rakvích, a u nich letáky na možnost si koupit lepší oblečení než jsou oděvy zesnulých.

Můj příběh
Hodnocení:
(4.7 b. / 24 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Jaroslav Kolín
Ještě že taková reklama nestojí v Perlovce. :-)
Milán Vosmik
Nesmíte si to tak brát. Hlavně, že jsou koblihy.
Josef Andrle
položit tam Hřiba nebo toho fašistu a pomatence Novotného a zatlouct.!!!
Roman Procházka
Jaroslave Gabrieli... Jen pro info... s tou rakví nemají pražáci co dělat. Je to u vchodu do prostor THAI masáží, kde ji majitelé a personál vystavují , a jsou to buď Thaici, alias China či Vietnam... Stejný úsměv.
Jaroslav Gabriel, sr.
Prostě pražáci. Čím dál divnější město i lidé v něm. Aura hlavního města i velkoměsta vyprchala. Už to není ta Praha, kde jsem po VŠ kdysi dávno začínal. Vyhlíží spíš jako provinční, opuštěné město bez života. Viz. hotel Jalta na Václaváku, atd. Normální svět je dnes už jen na venkově. Ale jak dlouho ještě?
Jan Tauš
Když může vedení města Prahy schvalovat stavění pomníků vlasovcům, nechat beztrestně kácet pomníky Sovětské armády, přejmenovávat náměstí jmény zrádců Ruska, potom bezreakce na vystavení rakve na Václavském náměstí už může být opravdu tím posledním hřebíkem do jejich rakve. A je nejvyšší čas, aby do ní dobrovolně vlezli.
Zuzana Pivcová
Kdysi mi moc vadil jezdec s koněm visícím hlavou dolů od Davida Černého v pasáži Lucerna. Toto je horší. Možná se někdo pobaví, ale člověk, který prožil nedávno úmrtí někoho milovaného, určitě ten humor sdílet nebude.
Věra Ježková
Jani, já už vysmátá nejsem hodně dlouho. A vůbec se to slovo ke mně nehodí. To jen poznámka v dobrém. :-)
Dana Puchalská
Ano, je to podivnost.... :-( :-( :-(
Lenka Kočandrlová
Celkově je divná doba,tak se objeví i takovéto divné reklamy. Zřejmě to ale stejně autorům moc nepomůže....

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.