Naše cesta za menhirem
FOTO: autorka

Naše cesta za menhirem

1. 3. 2019

Nedávno jsem četla dost zajímavý článek o menhirech. Je jich po světě víc než dost. Lidé se stále dohadují, k jakému účelu je vlastně naši prapředci využívali. Jedni mají takový a jiní zase onaký názor. Ano, jsou to víc než zajímavé kameny. A asi na tom něco bude.

Mám ráda jižní Čechy a ráda tam jezdím. Když jsme byli s manželem na dovolené na Šumavě, tak jsme tam taky jeden menhir našli. Místní nás k němu rádi navigovali. Najdete ho 2 km severně od rozhledny. Cesta k němu je pohodlná. Lesy jsou tam hezké, vždyť je vesměs tvoří krásné smrky. Říká se jim rezonanční, protože jsou určené hlavně pro výrobu hudebních nástrojů.

A kdo si netroufá jít přes les, může se tam dostat i po místní asfaltce. Provoz je tam celkem klidný. 

Takže kdo má chuť a je zvědavý, nechť vyjede a neváhá. Je tam krásně. 

Ovšem tady mu říkají měsíční kámen.

Je vysoký cca 3 metry. Senzibil a ezoterik Pavel Kozák jej objevil v 90. letech minulého století. A tvrdí, že i v okruhu 20 metrů může člověk pocítit zvláštní energii. Ta je prý ukrytá v jeho  tzv. "oku". 

Nicméně se o tom neustále lidé dohadují. Více informací je napsáno na informační tabuli, která je vedle něj. 

 

 

 

 

Můj příběh
Hodnocení:
(5.1 b. / 16 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Dana Puchalská
Alenko T. Je tam krásně..... To víš Šumava.
Alena Tollarová
Já jsem zprvu myslela, že jde o hádanku, protože jsem nenašla, kde tento menhir leží. Kamenného pastýře najdete u Klobuk poblíž Panenského Týnce. Psala jsem o něm myslím v článku Nedělní zimní výlet za tajemnem - nebo tak nějak.
Jana Šenbergerová
Prastaří mlčenliví svědkové naší historie.
Ilona Erika Kolář
Jak už psala Hanka, Měsíční kámen jsme navštívili. Dle mého je ovšem mnohem zajímavější Sluneční kámen, ležící nedaleko. Není zdaleka tak frekventovaný, ani tam není žádná velká tabule, ale je velice sympatický a mnohem pozitivnější. Je nízký, spíše na šířku. Kus od těchto kamenů leží ještě jeden kámen, a to Větrný kámen, který jsem hledali docela dost dlouho a ten je pravým opakem Slunečního kamene. Ponuré prostředí v jakési bývalé lesní svatyni, citlivějším povahám se ani návštěva nedoporučuje.
Soňa Prachfeldová
Obdivuji tyhle přírodní úkazy, v šumavských lesích je navíc spousta nádherných velkých balvanů, když na ně za svítí slunce jsou tajuplné a plné zvláštních odlesků
Zuzana Pivcová
Aha, tak to byl Kamenný pastýř u Klobuk poblíž Slaného.
Zuzana Pivcová
Kromě nepravých menhírů u botanické zahrady v Troji jsem zažila jen jeden poblíže Panenského Týnce, ale teď mi vypadl název obce. Jeli jsme tam na motorce, byl u pole. Soňa nebo Ála budou vědět.
Hana Rypáčková
Fotka je stejná jako v le webovsch stránkách, úplně ze stejného místa s tím kmenem.. Je to z Javorníku směr na Strašín. Pižlík o něm psala a nějak ho hledali. Teď se penziony snaží nalákat hosty a cesta k němu je označena..
Eva Mužíková
Nikdy jsem se s takovým kamenem nesetkala. V našem parku mám svůj strom - HABR. Zrovna dnes jsem z něj čerpala úžasnou energii. Umím to.
Jitka Hašková
Zajímavý kámen i místo.

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.

AKTUÁLNÍ ANKETA

Co máte nejraději na letních prázdninách? (Označit můžete až tři odpovědi)

Slunce a teplo

14%

Dlouhé letní večery

13%

Setkání s vnoučaty/Hlídání vnoučat

12%

Pobyt na chatě či chalupě

12%

Výlety po Česku

13%

Dovolenou v zahraničí

12%

Cyklovýlety

12%

Koupání a opalování

13%