Naše cesta za menhirem
FOTO: autorka

Naše cesta za menhirem

1. 3. 2019

Nedávno jsem četla dost zajímavý článek o menhirech. Je jich po světě víc než dost. Lidé se stále dohadují, k jakému účelu je vlastně naši prapředci využívali. Jedni mají takový a jiní zase onaký názor. Ano, jsou to víc než zajímavé kameny. A asi na tom něco bude.

Mám ráda jižní Čechy a ráda tam jezdím. Když jsme byli s manželem na dovolené na Šumavě, tak jsme tam taky jeden menhir našli. Místní nás k němu rádi navigovali. Najdete ho 2 km severně od rozhledny. Cesta k němu je pohodlná. Lesy jsou tam hezké, vždyť je vesměs tvoří krásné smrky. Říká se jim rezonanční, protože jsou určené hlavně pro výrobu hudebních nástrojů.

A kdo si netroufá jít přes les, může se tam dostat i po místní asfaltce. Provoz je tam celkem klidný. 

Takže kdo má chuť a je zvědavý, nechť vyjede a neváhá. Je tam krásně. 

Ovšem tady mu říkají měsíční kámen.

Je vysoký cca 3 metry. Senzibil a ezoterik Pavel Kozák jej objevil v 90. letech minulého století. A tvrdí, že i v okruhu 20 metrů může člověk pocítit zvláštní energii. Ta je prý ukrytá v jeho  tzv. "oku". 

Nicméně se o tom neustále lidé dohadují. Více informací je napsáno na informační tabuli, která je vedle něj. 

 

 

 

 

Můj příběh
Hodnocení:
(5.1 b. / 16 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Věra Ježková
Tam se určitě nedostanu. Menhiry mají něco do sebe. Ale ne ty „pseudo“, různě aranžované v posledních letech.
Naděžda Špásová
Díky. N
Hana Nováková
Mám tyto kameny s nějakým tajemnem ráda, ale na podívání je to hodně daleko. Díky za seznámení
Dana Puchalská
Fotky mám ale kvalita nic moc. Pošlu ti vzkaz jak to je daleko.
Naděžda Špásová
Danko hezká pozvánka, hele a kde je víc fotek? Nevíš, jak je to daleko od Blatné? Třeba bychom si udělali v létě výlet. Kámen je to pěkný. :-)

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.