Na pražský ohňostroj vyrazte raději MHD
ILUSTRAČNÍ FOTO: pixabay.com

Na pražský ohňostroj vyrazte raději MHD

29. 12. 2015

Na Nový rok bude uzavřen motoristům přístup na pražský vrch Vítkov, odkud se bude v 18:00 pod sochou Jana Žižky z Národního památníku odpalovat ohňostroj. Policie proto doporučuje, aby návštěvníci, kteří chtějí být přímo „u toho“, využili městskou hromadnou dopravu.

Novoroční ohňostroj Praha Múzami políbená připomene významná výročí roku 2016 - narození císaře Karla IV. či astronoma Tycha de Brahe, inspiruje se také dílem Karla Hynka Máchy a Antonína Dvořáka. Hudební doprovod i úvodní mluvené slovo budou vysílat rádia. Nejlépe bude ohňostroj viditelný z Parukářky, Riegrových sadů a Rohanského ostrova.

O den dříve, na Silvestra, bude odpoledne pro motoristy uzavřeno Václavské náměstí, na pořádek a bezpečnost při novoročních oslavách mají v ulicích Prahy dohlížet stovky policistů. Od čtvrtečních 16:00 do pátečních 10:00 budou na Václavák uzavřeny všechny příjezdové komunikace. Provoz tramvají zůstane zachován.

Kromě příslušníků pořádkové, cizinecké, dopravní a kriminální policie nasadí Praha také asi o 140 strážníků víc než na obvyklou noční směnu. "Policisté se budou zaměřovat i na odhalování majetkové trestné činnosti, zejména kapesních krádeží," podotkla mluvčí pražské policie Iveta Martínková.

V pohotovosti má být zhruba 100 záchranářů. Na Václavském náměstí bude speciální záchranářský vůz Golem, další tři sanitky budou připraveny pro případ nouze.

Silvestr v centru Prahy slaví každoročně desetitisíce lidí včetně mnoha cizinců. Posily má na poslední noc v roce připraveny také útulek v Troji, který každoročně zaznamenává větší počet zaběhnutých a vystrašených psů.

Na novoroční úklid centra bude vyčleněno 100 pracovníků technických služeb a 30 čisticích vozů.

 

Nový rok ohňostroj Praha
Autor: Redakce
Hodnocení:
(0 b. / 0 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Květoslava HOUDKOVÁ
Pocházím z Prahy, žila jsem v Praze, i nyní jsem v Praze za 30 min. - ale nikdy jsem se ohňostroje přímo nezúčastnila. Je to krásná podívaná, ale vždy ji kazí opilci a hulváti buď přímo mezi diváky a hlavně po skončení - takovou "podívanou" si klidně odpustím.
Eva Mužíková
Už aby bylo tomu šílení konec. Uvědomuji si, že jsem fixovaná na toho svého pejska, ale nemůžu si pomoci. Když vidím jak doslova trpí při každé zbytečné předsilvestrovské ráně, je mi ho líto, mám o něj strach a zlobím se na ty bezohledné lidi. Takže na ohňostroj bych se ráda podívala, ale budeme sedět v koupelně.... Pražáci, užijte si to za nás... Hodně štěstí všem....

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.

AKTUÁLNÍ ANKETA

Co máte nejraději na letních prázdninách? (Označit můžete až tři odpovědi)

Slunce a teplo

14%

Dlouhé letní večery

12%

Setkání s vnoučaty/Hlídání vnoučat

12%

Pobyt na chatě či chalupě

12%

Výlety po Česku

13%

Dovolenou v zahraničí

12%

Cyklovýlety

12%

Koupání a opalování

13%