Foto

Steve McQueen patřil
k nejoblíběnějším hercům

7. 11. 2015

Před 35 lety, 7. listopadu 1980, zemřel v Mexiku ve svých padesáti letech jeden z nejpopulárnějších amerických filmových herců, producent a automobilový závodník Steve McQueen (vlastním jménem Terence Steven). Po studiu herectví a účinkování na newyorských divadelních scénách se proslavil jako představitel tvrdých, odvážných mužů ve westernech, v kriminálních a dobrodružných filmech.

Byl jedním ze Sedmi statečných, uprchlým vězněm v Motýlkovi, zazářil například i ve snímcích Bullittův případ, Le Mans, Velký útěk, Nevada Smith a Skleněné peklo. Svoji poslední roli ztvárnil v kriminálce Lovec (1980) režiséra Buzze Kulika. McQueen, přezdívaný The King of Cool, byl také vášnivým automobilovým závodníkem a své husarské kousky často předváděl i ve filmech. Za svůj život vystřídal několik sportovních aut, včetně ferrari, porsche a jaguára.

Zemřel v nemocnici při operaci plicní rakoviny.

film herecké legendy
Autor: Redakce
Hodnocení:
(0 b. / 0 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Ondra Vysma
Na honičku z filmu Bullitův případ se nedá zapomenout https://www.veteran-prodej.cz/2020/ford-mustang-a-dodge-charger-z-filmu-bullittuv-pripad/
Zdenka Jírová
Byl to můj oblíbený herec viděla jsem všechny zmiňované filmy. Je škoda, že zemřel tak mladý.Výstižně to zpívá Lenka Filipová ve své písni, že její idol byl" trochu Alen Delon a trochu Steve Mc Queen..." Plně s ní souhlasím.
Hana Šorejsová
Pro mne byl nezapomenutelným v Sedmi statečných, kde hrál po boku Charlese Bronsona a Yula Brynnera. Nejvíce se mi líbil film Motýlek - "Papillon" podle slavného románu, který byl autobiografickým, Henri Charriéra. Nedávno jsem i ho opět připomněla a četla jedním dechem. Steve McQueen zde hrál spolu s Dustin Hoffmannem. Motýlek byl jako román vydán v roce 1969 , mám první české vydání v naší knihovně, zfilmován byl v roce 1973, autor se dožil premiéry filmu a v tom roce zemřel stejně jako SteveMcQueene na rakovinu. Steve McQueen patřil mezi mé sympatické a oblíbené herce v mém mládí. Hezká vzpomínka a připomenutí.

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.

AKTUÁLNÍ ANKETA

Co máte nejraději na letních prázdninách? (Označit můžete až tři odpovědi)

Slunce a teplo

15%

Dlouhé letní večery

12%

Setkání s vnoučaty/Hlídání vnoučat

12%

Pobyt na chatě či chalupě

11%

Výlety po Česku

13%

Dovolenou v zahraničí

11%

Cyklovýlety

12%

Koupání a opalování

13%