Přírodní amfiteátr v Plzni
navštíví Urbanová i Dvorský

Přírodní amfiteátr v Plzni
navštíví Urbanová i Dvorský

30. 5. 2015

Unikátní koncert nazvaný Noc s operou nabídne 26. června zbrusu opravený přírodní amfiteátr v Plzni - Lochotíně. Při koncertu pod širým nebem se představí sbor a orchestr opery Divadla J. K. Tyla a také výteční sólisté Eva Urbanová a Miroslav Dvorský.

„Zazní nejkrásnější a nejefektnější české i zahraniční operní melodie, například z Rusalky, Toscy, Carmen, Prodané nevěsty a dalších,“ uvedla Patricia Glinská, která má projekt na starosti. 

Naprostým unikátem bude podle ní velkolepý Pochod třetí americké armády generála Pattona, který složil a dirigoval americký seržant během osvobození Plzně v roce 1945. „Od té doby se bude skladba hrát v Česku poprvé, a to v podání operního orchestru Divadla J. K. Tyla pod taktovkou dirigenta Olivera Dohnányiho,“ řekla Glinská. 

Koncert bude zřejmě vyhovovat návštěvníkům, kteří nejsou ortodoxními příznivci konvenčního divadelního prostředí. „Amfiteátr je v tomto směru více uvolněný, lidé mohou přijít i v džínách, vzít sebou děti, mohou si dát pivo a párek, odskočit si kdykoliv potřebují,“ doplnila pořadatelka. 

Na koncert se už těší také sopranistka Eva Urbanová, která se nedávno představila v Plzni v titulní roli Smetanovy Libuše. V lochotínském amfiteátru již zpívala v 80. letech, tehdy ale ještě se svou rockovou kapelou. „Co se týká opery pod širým nebem, ve světě je to celkem běžné. Vystupovala jsem už v amfiteátrech na mnoha místech ve světě, s newyorskou Metropolitní operou jsem zpívala i celé opery v parcích,“ dodala vynikající česká pěvkyně. 

vážná hudba
Autor: Redakce
Hodnocení:
(0 b. / 0 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Alena Tollarová
Tak to určitě bude nádherný zážitek. Škoda, že Plzeň je od nás přece jenom z ruky. Já osobně jsem moc ráda, že jsem jak Evu Urbanovou, tak Miroslava Dvorského viděla naživo.
Zdenka Jírová
Urbanovou si vždy ráda poslechnu, škoda, že naše TV nedáví našim umělcům žádnou šanci. Dříve se přenášely divadelní představení ze známých divadel, aby i mimopražští diváci měli možnost je vidět.
Jitka Chodorová
Eva Urbanová je naše sousedka,byla jsem u toho, když začínala operu,obyčejná,milá žena,která si na nic nehraje,i když vystoupala tak vysoko.Je fakt dobrá.Možná přemluvím muže,a pojedeme se na ní podívat,i když její uměleckou dráhu sleduji nejen z okna,ale i uši si už přišy na své.
Hana Rypáčková
Urbanová je fakt dobrá...

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.

AKTUÁLNÍ ANKETA

Co máte nejraději na letních prázdninách? (Označit můžete až tři odpovědi)

Slunce a teplo

14%

Dlouhé letní večery

13%

Setkání s vnoučaty/Hlídání vnoučat

12%

Pobyt na chatě či chalupě

12%

Výlety po Česku

13%

Dovolenou v zahraničí

12%

Cyklovýlety

12%

Koupání a opalování

13%