Agnetha Fältskogová, jedno
A slavné kapely ABBA

Agnetha Fältskogová, jedno
A slavné kapely ABBA

5. 4. 2015

Blonďatá Agnetha Fältskogová, která 5. dubna slaví pětašedesátiny, tvořila spolu s o pět let starší Anni-Frid Lyngstadovou dvě "A" slavné švédské skupiny ABBA. Půvabné dívky a jejich hudební i životní partneři Björn Ulvaeus a Benny Anderson vládli světové populární hudbě od vítězství v soutěži Eurovize v roce 1974 až do rozpadu kapely o osm let později. Po konci kapely ABBA vydala Agnetha několik sólových alb, jinak ale raději žila stranou pozornosti. 

Právě na její nechuti ztroskotalo několik nabídek na comeback skupiny, který se tak přes sny fanoušků nikdy nekonal. V roce 2008 se nicméně Agnetha objevila po boku exkolegů na švédské premiéře filmového muzikálu Mamma Mia! a slavná čtveřice se tak po letech sešla na veřejnosti. A předloni na podzim v rozhovoru s listem Die Welt prohlásila, že by se ABBA opět mohla sejít na pódiu u příležitosti 40. výročí průlomového úspěchu v pěvecké soutěži. Nakonec ale zůstalo jen u úvah. 

Rodačka z vnitrozemského Jönköpingu prorazila jako zpěvačka ještě dlouho před vznikem skupiny. Ve Švédsku měla první hity jako sedmnáctiletá a před setkáním s Ulvaeusem už patřila mezi hvězdy.

Zhruba v době, kdy vznikala ABBA, se Björn a Aghetha vzali a později se jim narodila dcera (1973) a syn (1977). Manželství se rozpadlo v roce 1978, ale ještě čtyři roky spolu oba exmanželé dokázali hrát v kapele. Později měla Agnetha ještě několik partnerských vztahů, žádný však dlouho nevydržel. 

hudební legendy
Autor: Redakce
Hodnocení:
(0 b. / 0 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Miroslav Štorch
Každému se líbí něco jiného a to je dobře. Nejsme všichni stejní. ABBA je velmi melodická na rozdíl od Rolling Stones a hrála z komerčních důvodů osvědčené skladby i se španělskými texty. Osobně mám také raději Beatles, Beach Boys nebo Bee Gees, ale ABBA je také skvělá. Je to hudba našeho mlada.Čas vždy prověří kvalitu hudby a textů. A ABBA má mnoho stále-zelených melodií - evergreenů.
Hana Rypáčková
Já přesně stejně Zuzko.Neví, proč mi připadali tak sladcí.Hlavně jsem obdivovala Beatles.Dostala jsem se do Liverpoolu a koupila si plakát,DVD v muzeu.No blecha hadr. Spíš ke stáří si Abbu ráda poslechnu, ale fanynka nejsem.
Zuzana Pivcová
Měla jsem skupinu ABBA ráda, ale přece jen u mě nezastínila 2. polovinu Zlatých Šedesátých, Beatles, Rolling Stones, Bee Gees, Supremes, na kterých jsem dospívala.
Radovan Cakl
Je to nezapomenutelná skupina, jejich skladby mám nahrané a občas si při nich zavzpomínáme. Když dcera chodila na základku, domluvili se čtyři kamarádky, že je na školní besídce předvedou. Vyrobil jsem z kartonu 4 kytary, mámy jim připravily kostýmy a na kazeťák jsem nahrál skladbu Money, money, money. Úspěch byl veliký, ale ředitel si pozval na pohovor rodiče, že se nehodí propagovat pokleslou západní kulturu. Dcera pak nedostala doporučení na ekonomku a museli jsme ji vyběhat aspoň průmyslovku, aby měla SŠ vzdělání.
Hana Šorejsová
ABBA zůstala a zůstane pro mne napořád! Agnetha a všici ze skupiny. to bylo moje mládí ......poslouchám je dodnes i má dcera .......

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.