Vánoční honička či pohodička?

Vánoční honička či pohodička?

9. 12. 2014

Motýlek pro štěstí,
Vánoce ze zlata,
cukrárna hojnosti.
to jsme my děvčata.

Dvoubarevné čtverečky
a marcipánové šištičky,
vinné kytičky
a pařížské kostičky

Srdíčka z perníku,
linecké rohlíčky,
jablíčka v těstíčku,
hledám už cestičku...

Měsíčky s mandličkou,
čokoládové polibky,
ořechová kolečka,
brusinkové nugetky.

Tyčinky, lanýžky, hvězdičky, pracny, kokosky, špičky, želé a houba.
Nejsem já tak trochu trouba?

Vídeňské rohlíčky,
ledové koule,
rumové kuličky,
šup a jsou v troubě.

Kornoutky sněhové,
pusinky bílkové,
andělský dortík,
to zvládne jen čertík!

Upečeme na plechu,
neděláme neplechu.
Kostky jsou vrženy
a dobrůtky snězeny.

Překročily jsme Rubikon,
bravo děvčata,
zvládly jsme ten shon!

Teď si sednem do křesílka,
zavoláme na manžílka.
Nohu dáme přes nohu,
uděláme si pohodu...

 

Krásné vánoce!

Moje poezie
Hodnocení:
(0 b. / 0 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
VANDA Blaškovič
Jen počkej zajíčku Štorchýýýčku ! To že není poezie !! Ty brďo, ty tomu vůbec nerozumíš !! A nedám ti ani drobeček i kdybys prosil chorvatsky NIŠTO !!...a máš to !!!
Eva Mužíková
Přesně tak, jak říká pan Štorch. Já nepeču vůbec / tedy cukroví/, tak jsi ve mně vzbudila trochu závisti. Jinak Tě musím pochválit za rozverné zakončení Tvé tvorby...
Miroslav Štorch
Vánoční říkánka pro potěchu mlsných mužů a vzbuzení závisti těch žen, které pečou méně :-) Poezie to není, ale je to zábavné pro přátele. Pan Hráček by v podobném rytmu přidal politickou satiru. Díky Vando.
Hana Šorejsová
Vandi, pohoda jde především z tebe, a ty jsi básnířka number one , to se říkává jako lichotka, ale tohle vánoční je romantické a milé , patřící k vánocům. Díky!
VANDA Blaškovič
...Jano já už mám napečeno - zatím jen virtuálně - a to je pohodička !...:)))
Jana Šenbergerová
Ty se, Vando, nezdáš! Já si tu klidně sedím s nohou přes nohu, i když jsem zatím pracně upekla jen linecké, které ještě musím spojit marmeládou. Předevčírem nám jistič už podruhé vyhodil pojistky. Marně jsme pátrali po příčině a nemohli ji objevit. Včera jsme zjistili, že jsme mohli vyhořet od sporáku, který musíme mít zapojený přes prodlužovačku. Takže nepečem, čekáme na lepší kabel. :-)) Předpokládám, že jde o nadsázku. Jen z toho výčtu dobrot jde na mě mdloba a žlučník začíná protestovat. :-)

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.