Ve Fulneku jsou k vidění
trofeje Petry Kvitové

10. 2. 2015

Fanoušci tenistky Petry Kvitové si do pátku mohou ve Fulneku na Novojičínsku prohlédnout výstavu jejích trofejí, korunek, medailí či oděvů. Na výstavě v kostele svatého Josefa je k vidění několik desítek exponátů dokumentujících kariéru této dvojnásobné wimbledonské vítězky.

„Jsou tam trofeje od jejích dětských let i její úplně první trofej, kterou vyhrála v sedmi letech, trofeje z turnajů žaček a dorostenek. Těch je tam ale jenom určitá část, protože jich vyhrála opravdu hodně,“ řekla Marie Valová z Muzea Novojičínska.

Z turnajů od roku 2006, kdy se fulnecká rodačka Kvitová stala profesionální hráčkou, je na výstavě většina trofejí. Návštěvníci mohou vidět talíře za vítězství ve Wimbledonu i korunky pro Sportovce roku nebo reprezentační soupravu z Fed Cupu i s raketou.

Mezi exponáty chybí trofej z lednového turnaje v Sydney, kde Kvitová vybojovala patnáctý titul v kariéře. „Ta ještě nedorazila. Ale je tam dres, ve kterém Petra v Sydney hrála,“ řekla Valová.

Na přípravě výstavy se podíleli rodiče Kvitové i její bratr Libor, který je učitelem na fulnecké škole. O výstavu je podle Valové zájem. Výstava je otevřena do pátku každý den od 09:00 do 12:00 a od 13:00 do 16:00. Vstupné pro dospělé stojí 40 korun, snížené 20.