Rychnov nad Kněžnou: Vzhůru do Orlických hor
April hotel Panorama Rychnov nad Kněžnou
Základní informace

Rodinný čtyřhvězdičkový wellness hotel nabízí komfortní ubytování, wellness služby, poctivou gastronomii a příjemný personál, jehož cílem je uspokojit i ta nejnáročnější přání hostů. To vše za příznivé ceny. Hotel (360 m n. m.) je situován ve vilové čtvrti Rychnova nad Kněžnou (11 000 obyvatel) v podhůří Orlických hor. April hotel Panorama je ideálním místem pro ubytování a relaxaci. O víkendech si můžete vybrat z široké nabídky víkendových romantických pobytů a wellness pobytů.

Doprava vlastním autem

Praha D11 směr Hradec Králové – exit 84 na D35 Pardubice, Opatovice – kruhový objezd směr Hradec Králové – po 37 – V HK odbočit vpravo Tranzit na 31 přes řeku – za další řekou vpravo na 11 Ostrava, Rychnov – Blešno – Třebechovice pod Orebem – v Častolovicích vlevo na 318 Rychnov – Synkov – v Rychnově u pumpy HDP vlevo po hlavní – za pumpou Benzina vpravo přes řeku – druhá vlevo Kolowratská – u kaple vpravo – druhá vlevo je Masarykova, na jejím konci je hotel po levé straně. 2hod., 140 km.

Parkování Uzamykatelné parkoviště v areálu hotelu monitorované kamerami. Je v ceně ubytování.

Veřejná doprava

Vlakem: Praha hl. n. – Hradec Králové – Týniště nad Orlicí – Častolovice – Rychnov. 3 hod., 153 km. Železniční stanice je 1,8 km od hotelu. Přímo u hotelu je zastávka MHD.

Autobusem: Praha Černý most – Hradec Králové Terminál HD – Rychnov. 3 hod., 144 km. Autobusové nádraží je 1,2 km od hotelu. Přímo u hotelu je zastávka MHD.

Výtah do pokojů V hotelu je bezbariérový výtah.

Pokoje Celková kapacita ubytování je 31 pokojů, 72 lůžek s možností 3 přistýlek.

Přistýlka na dvoulůžkovém pokoji 600 Kč/noc.

V hotelu je k dispozici 25 prostorných dvoulůžkových pokojů, z toho 1 pokoj je speciálně upravený pro hosty s invalidním vozíkem.

Při ubytování více osob můžete využít vícelůžkové pokoje, a to 1 třílůžkový pokoj nebo 4 rodinné pokoje pro 4 osoby s dvěma oddělenými ložnicemi.

Jeden čtyřlůžkový pokoj je možné využít i jako pětilůžkový.

Všechny pokoje jsou vybaveny samostatnou koupelnou a samostatným WC, vanou nebo sprchou, manželskou postelí nebo oddělenými lůžky, LCD televizí, telefonem s přímou volbou i do zahraničí, přípojkou na internet, minibarem, vysoušečem vlasů, ve vybraných pokojích jsou k dispozici DVD přehrávače. Většina pokojů má balkón nebo lodžii.

Stravování Klimatizovaná Restaurace Panorama s letní zahrádkou;

Snídaně jsou podávány formou studených švédských stolů a teplých pokrmů na objednání.

V letních měsících je v prostoru hotelové zahrady před Restaurací Panorama otevřena zahradní restaurace, která nabízí 36 míst s výhledem na Orlické hory. V období letních prázdnin pro Vás rádi  připravujeme večerní zahradní raut (party) s grilováním přímo před hostem na nerezovém grilu, dřevěném uhlí a nepřímém ohni.

Pečeme pro vás žitno-pšeničný a žitný chléb PANORAMA, který jinde nekoupíte.

Polopenzi ani plnou penzi nenabízíme. Máme rozsáhlý jídelní lístek a v týdnu ještě týdenní menu.

Služby

Finská sauna s bazénovou kádí a vyvíječem sněhu;

Masáže prováděné nevidomým masérem;

Praní prádla ve vlastní hotelové prádelně;

Zdravotnictví V Rychnově nad Kněžnou se nachází Poliklinika a Orlická nemocnice.

Obchody Nejbližší obchody jsou v centru města (1,5 km).

Bazén Hotelový bazén je krytý nerezový, otevřený celoročně. Bazén má velikost 10 x 5 m o hloubce 1,4 m. Teplota vody v bazénu se pohybuje kolem  26°C.

Hotelová vířivka má průměr 2,85 m, je určena pro pět osob a teplota vody ve vířivce je minimálně 35°C.

Vycházky a atrakce

Vedle hotelu vedou turistické trasy červená, modrá a zelená.

Kousek od hotelu je Přírodní park Včelné.

Naproti přes Javornický potok vede První podorlická pivní stezka

V Rychnově je aktivní rybářský spolek: https://www.mrk.cz/rybarske-svazy.php?id=8201

Rychnov nad Kněžnou: Starý zámek; Nový zámek; Kostel Nejsvětější Trojice a Slavín; Zámecká obrazárna Vedle Rubense tu najdeme Škrétu; Kostel sv. Havla U kostela je pseudogotická zvonice; Zvon Kryštof Ve zvonici je zavěšen zvon Kryštof. Je v pořadí třetím největším zvonem v Čechách; Radnice Nad hlavním vchodem je umístěna pamětní deska M. D. Rettigové, která zde napsala v roce 1825 svou Domácí kuchařku; Hřbitovní kaple Proměnění Páně Krista; Židovská synagoga; Židovský hřbitov; Přírodní park Včelné Součástí přírodního parku je Ivanské jezero zbudované v letech 1906-1907. Přehradní hráz je 82 m dlouhá a 7 m vysoká. Přírodní rezervací protéká Javornický potok, leží tu městské koupaliště.

Častolovice (9 km) Zámek Častolovice

Doudleby nad Orlicí (8 km) Zámek Doudleby nad Orlicí

Vamberk (5 km) Muzeum krajky

Potštejn (10 km) Hrad Potštejn; Zámek Potštejn- Zámek nabízí prohlídky zámeckých interiérů, prohlídku sklepení (Bubákov), pro malé děti Pohádkov, hrané prohlídky v barokních kostýmech.

Litice (13 km) Hrad Litice

Vrbice (12 km) Rozhledna Vrbice

Deštné v Orlických horách (22 km) Muzeum zimních sportů, turistiky a řemesel v Deštném v Orlických horách; Šerlich (1027 m) Masarykova chata, nejnavštěvovanější místo na hřebenu hor.; Velká Deštná (1115 m) Nejvyšší vrchol Orlických hor. Sdružení Villa Nova Uhřínov - středisko experimentální archeologie buduje na ploše sedmi hektarů archeologický skanzen historicky situovaný do 13.- 14. století. Luisino údolí - Horská víska (876 m) pod Velkou Deštnou.

Skuhrov nad Bělou (10 km) Hrad Skuhrov

Žamberk (21 km) Zámek Žamberk; Rodný dům Prokopa Diviše

Pevnosti Tvrz Hanička (23 km); Tvrz Skutina (30 km); Tvrz Dobrošov (39 km); Tvrz Bouda (48 km)

Cyklistika Kolem hotelu vede cyklotrasa 4242 Skuhrov nad Bělou – Bělá http://cyklotrasy.cz/encyklopedie/objekty1.phtml?id=135956

a dále taky 4330 Rychnov n. K. – Javornice – Bělá – Kunčina Ves – Zdobnice (S-20) http://www.mojeorlickehory.cz/orlicke-cyklo-inline-kralovstvi/

V hotelu je pronájem kol, dvojkola a koloběžek pro dospělé; Úschova vlastních bicyklů je možná.

Výlety veřejnou dopravou Pokud nemáte vlastní automobil, doporučujeme využít Radiobus Turista (malý autobus). http://www.audis.cz/turista

Kočka, pes Zvíře na pokoji 200 Kč/noc

Dětské hřiště a zábavy Zahrada s dětským hřištěm, pétanque, kroket, ruské kuželky, dětská lanová dráha;

Kulečník, šipky, stolní fotbal;

Cena

Možnost registrace s hotelem napřímo přes Internet, nebo telefonicky. Bez prostředníků.

Sleva pro seniory - osoby nad 65 let - 10% z pultové ceny ubytování.

Při platbě v hotelu akceptujeme kreditní karty, a to pouze Maestro, EuroCard/MasterCard a VISA.

WIFI – v hotelu zdarma

Kontakt

April hotel Panorama, Masarykova 941, 516 01  Rychnov nad Kněžnou

Tel.: 494 534 619      

Email: hotel@aprilhotel.cz     

Web: https://aprilhotel.cz

***

Další info
  • ZeměČeská republika
  • LokalitaRychnov nad Kněžnou
  • UbytováníApril hotel Panorama
Odkaz na web