Tam v Břeclavi na hrázi
Hotel IMOS Břeclav
Základní informace

V klidném místě, na břehu Dyje, kousek od centra Břeclavi, Vám hotel IMOS nabízí nově zrekonstruované moderní dvoulůžkové a jednolůžkové pokoje a jeden pokoj pro invalidní občany. Celková kapacita ubytování je 28 pokojů. Hotel je, mimo jiné, i ideálním místem pro mezipřistání (ubytování nebo přenocování) na cestě do Rakouska, Chorvatska, Itálie a jiných zemí. Břeclavsko je rájem cykloturistů („lautr rovina“). Břeclav je okresní město a má 25 000 obyvatel.

Ubytování je vhodné pro týdenní i víkendové pobyty pro dvojice, seniory s vnoučaty, nebo i vícečlenné skupiny. V nejbližším okolí hotelu je možné provozovat rybaření, houbaření, turistické výlety nebo poznávací výlety do historického okolí.

Doprava k nám vlastním autem – z Brna na Bratislavu – exit 48 Břeclav - přes město pořád po hlavní silnici a u novodobého kostela doleva a po cca 200m, před mostem, u Kulturního domu doprava po nábřeží řeky Dyje až k nám.

Parkování – parkoviště je přímo za hotelem, je hlídané kamerovým systémem a pro hotelové hosty je zdarma. 

Veřejná doprava k nám – Cesta z Prahy trvá Regiojetem 3 hodiny. Vlakové a autobusové nádraží jsou v jednom místě. K hotelu je to 15 minut pěšky po pěší zoně, po asfaltovém chodníku vodorovně, přes lávku nad Dyjí.

Pokoje – kapacita hotelu je 60 lůžek. Všechny pokoje jsou vybavené vlastní koupelnou, televizí a telefonem. Některé pokoje disponují ledničkou a 26 pokojů klimatizací. Ve všech pokojích je možná přistýlka. Budete si moci vybrat buď standardní dvoulůžkové pokoje, anebo jednolůžkové pokoje či apartmány pro 2-4 osoby, pokud s sebou vezmete třeba vnoučata.

Hotel je senior-friendly, což znamená, že všechny služby jsou přívětivé k seniorům. Pohyb v hotelu je snadný i pro lidi s handicapem. 16 pokojů je dostupných výtahem, jeden pokoj je zcela bezbariérový. Restaurace je bezbariérová. 8 pokojů je dostupných ze schodiště, ostatní mají bezbariérový přístup.

Ubytování a snídaně pro dítě do 3 let, pokud nepotřebuje velkou postel a snídani, je zdarma. Bezplatně půjčujeme dětské postýlky.

Stravování – Snídaně jsou podávány formou švédských stolů, na obědy si budete moci vybrat z  nabídky naší restaurace. Večeře je servírována formou bufetu v naší restauraci. Veškeré ubytování je automaticky s polopenzí. Restaurace je klimatizovaná.

Pro společenské akce je v suterénu hotelu vinárna a v letních dnech venkovní letní zahrádka s obsluhou. 

Služby V restauraci dětské sedačky. Možnost ohřátí přesnídávek. Dětské postýlky a přistýlky. V hotelu jsou 2 sauny, u každé z nich je ochlazovací bazének, dřevěná káď s vodou na ochlazení, WC, sprchový kout, šatna a odpočívárna.

Zdravotní péče – V případě potřeby je v blízkosti hotelu ordinace praktických lékařů, stomatologů a dalších specialistů. Za hotelem je Nemocnice Břeclav a Poliklinika s lékárnou.

Obchody - V blízkosti hotelu je supermarket Billa, Lidl, Penny, Albert.

Bazén – bazén v hotelu není. Krytý bazén a koupaliště Tereza Břeclav je cca 15 min. pěšky od hotelu.

Nabízí se ideální aquapark ve Pasohlávkách cca 40 min. autem. Na své si tam přijdou jak děti (tobogán, dětské atrakce), tak dospělí (vířivky, bazény, sauny). 

Vycházky a atrakce – V okolí hotelu najdete mnoho různých míst, kam stojí za to se vypravit. Ať už se jedná o zámek Lednice, zámecký skleník, Janohrad, zámecký park s Minaretem nebo procházku po vinohradech.

V dostupné vzdálenosti od hotelu (15 min. pěšky) se nachází tenisové kurty.

Možnost rybaření v Dyji, přímo u hotelu. V Břeclavi je aktivní rybářský spolek:

http://www.mrs.breclav.cz/historie.html

Na náměstí již z dálky spatříme kostel Sv. Václava, nový moderní kostel z roku 1995. Je nepřehlédnutelnou dominantou města. 

Pěkné vodorovné procházky v okolí hotelu, sjízdné i s kočárkem.

Náměstí je 10 minut pěšky.

Klid v noci i kolem hotelu.

Cyklistika - Vítáme také milovníky cyklistiky, kteří mají celou řadu zajímavých možností na hezké cyklovýlety. V hotelu je k dispozici místnost na uskladnění jejich kol.

U náměstí je Turistické informační centru s půjčovnou kol:

https://breclav.eu/kultura/cestovni-ruch/pujcovna-kol

Za hotelem je cyklostezka 4.4.3 Moravská stezka Podluží, která vede m. j. i do Lednického areálu:

http://www.cyklo-jizni-morava.cz/43-moravska-stezka

Výlety veřejnou dopravou – Vlak i autobus jsou dostupné do 15 minut pěšky.

Nedaleko za splavem na Dyji se nachází Přístav Břeclav, odkud celoročně vyplouvají podle platného jízdního řádu, výletní lodě k Janovu hradu u Lednice. Z paluby lodi se nabízí neopakovatelný pohled na krajinu lužního lesa. Jízdní kola Vám loď převeze zcela zdarma!

http://www.lodnidoprava.com/cz/plavby-lodi/#text

Do Vídně je to jen skok Regiojetem 1 hodina. Břeclav odjezd 8:20 – Wien Hauptbanhof příjezd 9:20. U nádraží je Metro U1 Sudtiroler Platz – jede na Stephanplatz. Cesta zpět Wien Hbf 18:30. Na nádraží v trafice se koupí jednodenní (ne 24 hodin) síťová jízdenka: Farschein Ein Tag za 5,8€. Jedna jízdenka by stála 2,40€. Platí na tramvaj i metro. Kolem středu města jezdí kolem dokola tramvaj 1 a 2 a je to pohodička okružní jízda, pořád nastupovat a vystupovat.

Kočka, pes – Do hotelu si můžete přivézt i svého domácího mazlíčka. Poplatek je 200,- Kč/noc.

Cena - Možnost registrace s hotelem napřímo přes Internet, nebo telefonicky. Bez prostředníků.

Tzv. single senioři nemusí platit příplatek za jednolůžkový pokoj, protože jich máme dostatek (celkem 5 jednolůžkových pokojů).

Pro seniory 55+ nabízíme zvýhodněné balíčky (mimo sezonu – uvedeno na webu)

Neplatí se příplatek za jednu osobu na pokoji.

Pokud při objednávce mailem či telefonem uvedete heslo "Portál i60", získáte na ubytování 10procentní slevu!

Při platbě v hotelu akceptujeme kreditní karty

WIFI – Po celém hotelu je wifi zdarma.  

Kontakt: Hotel IMOS***,

Komenského nábřeží 3125/3a, 690 02  Břeclav

Tel: 519 326 118

Email: hotelimos@hotelimos.cz

Web: http://www.hotelimos.cz

***

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Další info
  • ZeměČeská republika
  • LokalitaBřeclav
  • UbytováníHotel IMOS
Odkaz na web