Přehled nad celým Brnem
Hotel Velká Klajdovka Brno
Základní informace

Hotel Velká Klajdovka vznikl z bývalé přepřahací stanice. Stojí (380 m. n. m.), vedle nejvyššího bodu Brna (Ochoz). Svou nynější podobu získal hotel rozsáhlou přestavbou v roce 1998. Naskytnou se vám dechberoucí výhledy na moravskou metropoli, vinicemi posetou Pálavu a za dobré viditelnosti i vrcholky rakouských Alp.

To nejkrásnější ze všeho je ale nehmotné povahy. Výhled. Ten výhled na celé Brno si jednoduše zamilujete.

Ubytování je vhodné pro týdenní i víkendové pobyty pro páry, rodiny s dětmi, nebo vícečlenné skupiny.

Hotel Velká Klajdovka pro vás může být skvělou základnou při objevování přírodních krás Moravského krasu. Sever od Brna je rájem pro každého turistu. Pěšího i toho na kole. Už jenom kvůli dominantnímu Růženinu lomu, vyhlášenému údolí Říčky nebo obrovskému jeskynnímu komplexu v čele se slavnou propastí Macocha. Co víc si přát. Snad jenom základní tábor, ze kterého byste mohli výlety do všech těch oblastí podnikat. A tím táborem je hotel Velká Klajdovka. Uschováme vám kola, uhasíme žízeň. A klidně vám poskytneme i měkkou postel na přespání. To vše s doslova rodičovskou péčí.

Doprava vlastním autem Po dálnici D1 kolem Brna. Odbočit na Exit 201 (Šlapanice, Brno Slatina, Letiště) – na konci sjezdu z dálnice odbočit doleva na Šlapanice, Tuřany, Slatina – pod viadukt – pokračovat po ulici Řípské, jet směrem do města až na kruhový objezd (vedle Lidlu a Kauflandu), kde odbočíte na směr 373 Ochoz. Asi po 200m na světelné křižovatce za spalovnou (komín) odbočit doprava na Ochoz. Potom pořád rovně až na kopec, kde budete mít hotel po levé straně.

Parkování – parkoviště je přímo u hotelu, parkování pro auta, kola i moto je zdarma. Kola a drahé motorky se na noc dají zvlášť uzavřít do garáže. Celé parkoviště se na noc uzavírá a je hlídáno kamerovým systémem. Autobusy mohou parkovat u hotelu na veřejné komunikaci.

Veřejná doprava

Vlakem do Brna, z hlavního nádraží jet tramvají č. 2 na konečnou (Stará osada) a tam přestoupit na autobus č. 201, který zastavuje přímo u hotelu. Doprava autobusem je složitější, z hlavního autobusového nádraží dojít před vlakové nádraží, sednout na tramvaj č. 2 směr Stará osada a dojet na její konečnou. Odtud autobusem č. 201 až k hotelu.

Výtah do pokojů Hotel je senior-friendly, což znamená, že všechny služby jsou přívětivé k seniorům. Pohyb v hotelu je snadný i pro lidi s hendikepem, je zde výtah do dvou pater, jeden pokoj je zcela bezbariérový. Bezbariérový přístup je do všech prostor pro hosty.

Pokoje Všechny pokoje jsou vybavené vlastním WC, sprchou, televizí se satelitem a telefonem. Ve většině pokojích je možná přistýlka. Ubytování je možné v jedno, dvou či třílůžkových pokojích se sociálním zařízením a apartmánech. Hotel má 33 plně vybavených pokojů. Na vyžádání zajistíme: Přistýlku, dětskou postýlku, bezbarierový pokoj.

Stravování – Snídaně jsou podávány formou švédských stolů a jsou v ceně ubytování. Obědy a večeře nevaříme.

Služby Terasa hotelu nabízí překrásný výhled na celé Brno. Při příležitosti jako jsou rodinné oslavy, firemní akce nebo svatby vám zde zajistíme veškerý komfort.

Zdravotnictví V blízkosti hotelu (cca 300m) je poliklinika (lékař i lékárna).

Obchody Sejdete 500 m z kopečka a jste u nákupního střediska Albert, kde jsou prakticky všechny potřebné obchody.

Bazén Autobusem č. 201 na Starou osadu a přestoupit na tramvaj č. 2 nebo 3 a jet jednu zastávku k městským lázním.

Vycházky a atrakce - V nejbližším okolí hotelu je možné provozovat turistické a cyklistické výlety nebo poznávací výlety do historického okolí. Těsnohlídkovo údolí, údolí Říčky, jeskyně Pekárna. NPR Hádecká planinka; VKP Růženin lom; Cestou Lišky Bystroušky do Bílovic; Údolím Svitavy do Obřan; Údolím Říčky vede cesta do pravěku

Cyklistika V hotelu není půjčovna kol. V Brně je jich několik:

http://brnonakole.cz/v-brne-na-kole/pujcovny-a-parkovani/

U hotelu začíná cyklostezka 5134 Velká Klajdovka – Mokrá – Ochoz

http://www.cyklo-jizni-morava.cz/5134

Na kole do Křtin, kde je poutní kostel od Santiniho. Vedle hotelu vede naučná stezka Hády.

Výlety veřejnou dopravou Autobusem – od hotelu je možné autobusem č. 201 jet zpět na prohlídku města, nebo na opačnou stranu dále směrem na Ochoz, Křtiny a Jedovnice.

Z nejbližšího okolí (Ochoz) se dá dojít do hotelu zpět (nebo naopak) údolím Říčky pěšky. Příměstskou dopravou do Křtin, kde je poutní kostel od Santiniho.

Kočka, pes Domácí mazlíček (pes, kočka) 300,- Kč/noc i v době veletrhu.

Dětské hřiště Přes prázdniny je cca 150m pod hotelem u školy Horníkova dětské hřiště s nafukovacímy atrakcemi (hrad, skluzavka apod.). Další hřiště je procházkou k výše uvedenému nákupnímu centru Albert.

Cena Možnost registrace s hotelem napřímo přes Internet, nebo telefonicky. Bez prostředníků.

Pokud při objednávce mailem či telefonem uvedete heslo "Portál i60", získáte na ubytování 10procentní slevu! Single senioři: pokud bude objednávka včas, možno si objednat jednolůžkový pokoj.

Při platbě v hotelu akceptujeme kreditní karty

WIFI - Po celém hotelu je wifi zdarma.

Kontakt: Hotel Velká Klajdovka,

Jedovnická 7, 628 00  Brno

Tel.: 731 477 777

Email: klajdovka@klajdovka.cz

Web: https://www.klajdovka.cz/

***

 

Další info
  • ZeměČeská republika
  • LokalitaBrno
  • UbytováníVelká Klajdovka Brno
Odkaz na web