Wellness Hotel Radějov – krajem krojů a cimbálovky
Hotel Radějov
Základní informace

Rekreační oblast na úpatí Bílých Karpat nabízí mnoho možností výletů za památkami nebo výhledy a krásami nedalekých přírodních rezervací. Zveme vás na letní dovolenou na Jižní Moravě k nám do Wellness Hotelu Radějov (320 m n. m.).

Přijeďte k nám na letní prázdniny užít si dovolenou za dostupné ceny. Hotel Radějov vám nabízí ideální možnosti pro klidnou a pohodovou rodinnou letní dovolenou na Jižní Moravě. Přímo v hotelovém areálu máte mnoho možností trávení volného času a nejen to. Po dni plném zážitků pro vás máme připravený zajímavý večerní program, například fotbálek, tanec s živou hudbou, košt ve vinném sklípku, posezení u táboráku. Hýčkat se můžete také v našem wellness centru.

Doprava vlastním autem

Praha – D1 směr Brno – Exit 196 směr Bratislava – po D2 na Exit 48 Břeclav – dále po 55 směr Hodonín – okolo Hodonína – Petrov - Strážnice – ve Strážnici po hlavní vpravo směr Uh. Hradiště, Veselí n. Mor – a hned zas za domem s červeným podloubím vpravo na silnici 4997 Radějovská – dále okolo autobusového nádraží – přes železnici - směr Radějov – Radějov – v Radějově rovně směr Tvarožná Lhota – omezená rychlost zóna 40 rekreační oblast – v U zatáčce doprava dolů Lučina parkoviště u přehrady – dále po hrázi vlevo a dále proti proudu kolem přehrady ještě 800 m – parkoviště hotelu.

Parkování

Parkování na parkovišti u hotelu je zdarma.

Doprava veřejnou dopravou

Vlakem a autobusem:

Praha hl. n. – Staré město u Uh. Hradiště – Veselí n. Moravou – Strážnice žel. st.. 4,5 hod.; 344 km. Železniční stanice je od autobusového nádraží vzdálena 200 m. Dále autobusem Strážnice aut. st. – přes Radějov – Tvarožná Lhota Lučina. 17 min.; 9 km. Autobus:

https://jizdnirady.idnes.cz/draha/?p=ptxXuL7:cMX20dCSYw65dJBqHHUDuwhJeDbXQtVS2HYTSFes8Z2SLH177skC9xREPO4Qnet0Am086OKTtse:.s:onVtcLXqHTCPlEBgb42jSpeBw.SBJXogUtiKfdKS809O4G823J24GmaOY84.UKA--

Výtah do pokojů – v hotelu je výtah.

Pokoje

Hlavní budova - Kapacita hlavní budovy s celoročním provozem je 36 pokojů s celkovou kapacitou cca 110 lůžek. V kategorii standard*** cca 51 lůžek, v kategorii superior**** cca 57 lůžek.

Každý pokoj v hlavní budově má své vlastní sociální zařízení a TV, některé pokoje jsou s balkónem.

Neobsazené lůžko      poplatek 200 Kč/1 noc. V rámci akce "50+ " se příplatek za neobsazené lůžko neúčtuje

Pro hendikepované hosty jsou k dispozici bezbariérové pokoje.

V budově je výtah.

Stravování

Snídani podáváme formou švédských stolů (bufetová snídaně), při menší obsazenosti formou á la carte.

U polopenze podáváme večeře formou tří chodů. Na výběr máte ze čtyř jídel a jednoho dietního. V den příjezdu je menu jednotné.

Ubytování s plnou penzí (obědy) standardně nenabízíme, po předchozí telefonické skupině je však můžeme zajistit. Můžete také využít nabídku naší hotelové restaurace.

Vaříme i pro hosty s bezlepkovou dietou, celiaky, apod.

Restaurace má 60 míst. Její součástí je i letní zahrádka, vedle které je dětské hřiště s trampolínou.

Služby hotelu

Televizor - TV je na všech pokojích.

Lednice - Příplatek za lednici 50 Kč/1 přístroj/1 noc se nevztahuje na pokoje kategorie Superior, kde je již zahrnut v ceně ubytování.

Dětská postýlka - Příplatek 100 Kč  1 postýlka/1 noc se účtuje za dovybavení pokoje dětskou postýlkou.

Koupání

 • U hotelu máme nadzemní bazén využívaný zejména dětmi.
 • Přehrada Lučina je jen 300 m od hotelu
 • Venkovní plavecký bazén je v nedaleké Strážnici

Wellness

Vířivka - Profesionální whirlpool pro 6 osob se sladkou vodou 38°C

Finská sauna - Teplota v sauně 90°C.

Parní sauna - Parní sauna nebo též "Turecká lázeň" omladí vaše tělo ideální kombinací účinků tepla a vlhkosti. Oproti klasické sauně je teplota v páře nižší, 40°C až 50°C. Dalším rozdílem je působení až 100% vlhkosti vzduchu. Díky nižší teplotě někteří lidé snášejí parní saunu lépe než klasickou. Vaše dýchací cesty a dutiny vám díky dokonalému prokrvení poděkují.

Infrakabina - Dlouhovlnné infračervené záření proniká rovnou do tělesných tkání. Pronikne až do hloubky 4 cm díky čemuž dokonale prohřeje vaše tělo. Regenerace probíhá zcela přirozeně, svaly se uvolňují a zklidňují, tělo není zatěžováno vysokou teplotou (proto se nejedná o saunu). Cedrovým dřevem obložená infrakabina má výkon nastavený tak, aby se co nejvíce vyrovnal energii vyzařované lidským tělem. Přestože teplota vzduchu je nastavena na 45°C, produkce potu v infrakabině je až třikrát vyšší, proto nezapomeňte dodržovat pitný režim. Využít můžete naše "pitítko" v odpočívárně.

Ochlazovací bazén - Správné saunování, to je i ochlazení celého těla studenou vodou, postupně od nohou včetně vaší hlavy. K tomu můžete využít nejen sprchy ale i ochlazovací bazén s chrličem. Bazén je napájen studniční vodou o teplotě 4°C.

Zážitkové sprchy - Zážitkové sprchy vám během saunování nabídnou neopakovatelný vjem. Můžete vyzkoušet tropický či letní déšť, ledovou sprchu nebo Skotské střiky - kombinace teplé a studené vody. Teplotu vody si nastavíte dle vaší chuti. Samozřejmostí je také klasické Finské vědro s ledovou vodou. Vyzkoušejte vše.

Kneippův chodník - Jako prevence nachlazení je Kneippův chodník to nejlepší co můžete absolvovat. Otužte svá chodidla v kruhovém chodníku se střídající se teplou (40°C) a studenou (10°C) vodou. Vaše chodidla se prokrví a oblázky na dně "nastartují" jejich reflexní body. Procházení se Kneippovým chodníkem je vynikající relax pro dolní končetiny, kdy dochází k jejich prokrvení a pocitu úlevy od bolesti nohou.

Místnost pro odpočinek - V případě únavy můžete využít relaxační místnost s lehátky, kde k vašemu pohodlí hraje relaxační hudba. Také po saunování je vždy dobré unavené tělo uložit do vodorovné polohy. Taktéž můžete vyjít na otevřené terasy, jejichž podlahu kryje dřevěný rošt a nadýchat se čerstvého horského vzduchu.

Vycházky a atrakce

Holý Vrch – v roce 2015 byla postavena dřevěná vyhlídka na Holém vrchu (388 m), zhruba 1 km jihozápadně od obce Radějov, cca 20 km východně od Hodonína. Z vyhlídkové plošiny ve výšce asi 4 m lze spatřit Chřiby, Bílé Karpaty, Vizovické vrchy, Pálava, Ždánický les a nedalekou rozhlednu Travičná.

V nejbližším okolí hotelu leží kromě přehradní nádrže Lučina i chovný rybník a daňčí obora Pusté. Můžete si obejmout i oskeruši – strom Slovácka a největší ovocný strom v Evropě, jehož několik exemplářů roste i v nejbližším okolí Hotelu Radějov.

Své turistické či cyklistické putování si nejlépe naplánujete na rozhledně Travičná z níž máte celou jižní Moravu jako na dlani.

Z keltského hradiště na Šumárníku můžete přes přírodní rezervaci Čertoryje, zapsanou v seznamu UNESCO a známou především výskytem jedinečných orchidejí, pokračovat až na Javořinu, dominantu Horňácka a nejvyšší vrchol Bílých Karpat. Před vámi se rozprostírá Strážnice (město folklóru) a řeka Morava s krásnými meandry.

Skanzen Strážnice (6 km) - Od města jej dnes odděluje Baťův kanál. Nabízí ukázku lidové architektury od 18. století, ukázky původních stavebních postupů, lidová řemesla, tradiční zemědělství a chov zvířat, historii a vývoj vinohradnictví a dokonce také původní odrůdy plodin.

Můžete se vydat na procházku na nedaleké Keltské hradiště, do blízké daňčí obory v Pusté, navštívit salaš v Travičné, nebo se vydat po stopách Moravského folkloru a vína do města památek Strážnice, kde můžete navštívit městské muzeum nebo historický zámek. Také máte jedinečnou příležitost obejmout i oskeruši – strom Slovácka a největší ovocný strom v Evropě.

Baťův kanál - v sezóně jsou pravidelné plavby po Baťově kanálu, včetně možnost zapůjčení lodě pro individuální plavbu. Po Baťově kanálu se svezete třeba do Petrova a navštívíte historické vinné sklepy „Plže“, známé díky filmu „Slovácko sa nesúdí“. Ve skanzenu si pak prohlédnete památky lidové architektury.

Folklór Jižní Moravy - možnost navštívit vinné sklepy v Petrově

Náboženství – V Kněždubu jsou dva kostely.

  http://www.farnost-knezdub.cz/index.php?page=bohosluzby

  Kostel sv. Jana Křtitele (starý) – bohoslužby po, čt, pá, neděle.

  Kostel sv. Anny (moderní vysoký), bohoslužby středa, sobota, neděle

Aktivní je rybářský spolek Tvarožná Lhota

  https://www.mrk.cz/rybarske-reviry.php?id=1498

Okolo hotelu vede zelená značka Naučná stezka Orchidejová.

Zábavy v hotelu

 •  Po dni plném zážitků pro vás máme připravený zajímavý večerní program, například fotbálek, taneček s živou hudbou, košt ve vinném sklípku, posezení u táboráku. Hýčkat se můžete také v našem wellness centru.
 •  V areálu je k dispozici minigolf, travnaté a asfaltové hřiště, trampolína. Volný čas můžete také strávit hraním ping-pongu, kulečníku nebo v posilovně.
 •  Každý týden máme v hlavní sezóně (červenec – srpen) připraven večerní animační program: Všechny informace o letní dovolené najdete zde: https://www.hotel-radejov.cz/cs/letni-dovolena-jizni-morava
  •  NEDĚLE: Povídání o Slovácku: večer v restauraci vám představíme okolí a dáme vám několik tipů na okolní výlety
  • PONDĚLÍ: Od 8 do 18 hodin bude všem ubytovaným hostům k dispozici vířivka zdarma. Navečer si děti mohou zahrát fotbálek: Domácí vs. Hosté (pitný režim pro ubytované hráče v poločase zdarma)
  • ÚTERÝ: Turnaj v minigolfu: Jak dospělí tak děti mohou předvést své golfové dovednosti na našem minigolfovém hřišti
  • STŘEDA: Taneček na terase s živou hudbou všech žánrů (vstupné pro ubytované hosty zdarma). Koná se jen v případě příznivého počasí.
  • ČTVRTEK: Možnost návštěvy vinného sklípku v areálu hotelu. 6 vzorků vína, neomezená konzumace, drobné pohoštění (vstupné 295,- / os.)
  • PÁTEK: Slovácká vatra: táborák pro děti i dospělé (pro ubytované hosty špekáček zdarma)

Cyklistika

V hotelu je úschovna kol hostů k dispozici zdarma.

V hotelu je půjčovna bicyklů.

Kolem hotelu vede síť cyklostezek:

Okolo hotelu: Cyklotrasa Trail of Life – Zmiják a č. 46. Horňátecký okruh

Dole u přehrady vede Ostrušovský okruh a Kovalovský okruh.

U přehrady Lučina se nachází terénní Pumptrack.

Náš tip na trasy:

 1. den – Cyklovýlet po Velkomoravské poutní cestě – délka trasy 59 km
 2. den – Cyklovýlet podhůřím Bílých Karpat – délka trasy 26,5 km
 3. den – Cyklovýlet po Lichtenštejnských stezkách – délka trasy cca 98 km
 4. den – Cyklovýlet do okolí Hodonína – délka trasy 61 km
 5. den – Cyklovýlet z Bzence do Nesovic – délka trasy 57 km
 6. den – Cyklovýlet z Břeclavi do Hodonína – délka trasy 68 km.

Pokud jste cyklisté, neváhejte si vzít vlastní kola, které si můžete bezplatně uschovat v naší uzamykatelné kolárně.

Kočka, pes

Pes / domácí zvířátko Účtuje se za pobyt domácího zvířete na pokoji.  100 Kč 1 zvíře /1 noc

Cena

Možnost registrace s hotelem napřímo přes Internet, nebo telefonicky. Bez prostředníků.

Při platbě v hotelu akceptujeme kreditní karty

WIFI

Připojení je na pokojích i ve společných prostorách

Balíček Dovolená senior 55+ rok 2019

Mimořádná nabídka pro Vás „dříve narozené“. Pro hosty, kteří dosáhli věku 55 let nebo pro držitele průkazky ZTP jsme připravili zvýhodněné balíčky služeb nazvané senior 55+. Jelikož si našich hostů vážíme, rozhodli jsme se nabídku slev na pobyty pro seniory na rok 2019 udělat ještě dostupnější. Do té doby, než zaplníme hotel do určité míry, nabízíme tuto seniorskou slevu všem nad 50 let!

Program 55+ je součástí dlouhodobé koncepce Hotelu Radějov v péči o hosty, kteří v den příjezdu dosáhli minimálně věku 50-ti let (vzhledem k probíhající akci 50-let). Program Senior 55 poskytuje zajímavá zvýhodnění všem hostům této věkové kategorie, neboť s přibývajícím věkem pro ně mají kvalitní relaxace a odpočinek, doplněné o wellness, vzrůstající význam.

dosáhly věku minimálně 50-ti let.

Tito získávají zvýhodnění pobytu ve formě:

 • Všechny večeře zdarma - ubytování s polopenzí je za cenu ubytování se snídaní.
 • Káva / čaj zdarma - každý den po obědě si můžete objednat kávu nebo čaj zdarma (v čase 14 - 16 hod.)
 • V pondělí - jednorázový vstup do wellness zdarma (v čase 8 - 18 hod.)
 • Neúčtujeme vám poplatek za neobsazené lůžko.
 • Váš pokoj bude umístěn v klidné části hotelu.
 • Některé pokoje jsou bezbariérové a v hotelu máme samozřejmě výtah.

Více informací najdete zde: https://www.hotel-radejov.cz/cs/dotovana-dovolena-senior-55-plus

Kontakt

Wellness hotel Radějov

Lučina 400,

696 67  Radějov u Strážnice

Tel.: +420 - 518 337 533; rezervace:+420 - 602 582 462

E-mail: info@hotel-radejov.cz

Web: https://www.hotel-radejov.cz/

****

Další info
 • ZeměČeská republika
 • LokalitaZlínsko
 • UbytováníRadějov
Odkaz na web