Zdraví a krása

Pro vitalitu a regeneraci

Ideálním zdrojem energie pro sport a dobrou kondici je hořčík. Je přítomný v každém orgánu lidského těla. Tento minerál je životně důležitý pro naše zdraví a pocit pohody.

12. 9. 2019 PR

Pleť po šedesátce v dobré kondici? Osvojte si pár triků

Vnitřní krása vyzařuje navenek a na věku nezáleží. Naštěstí. Na druhou stranu nelze přehlédnout, jak se pleť s přibývajícími lety mění, bohužel k lepšímu to nebývá.

11. 9. 2019 Redakce

Smrtelnou nemocí plic trpí tisíce lidí

Jako chůze po zmrzlém sněhu nebo rozepínání suchého zipu – tak zní při poslechu plic dech pacientů s idiopatickou plicní fibrózou (IPF). Smrtelným onemocněním, které postupně jizví plíce a člověk se nemůže nadechnout, trpí v Česku přibližně 2 000 lidí.

10. 9. 2019 Redakce

Celer umí vyčistit organizmus

Dobrý den všem, kteří mají stejně jako já zálibu v léčivých rostlinách. Tentokrát to ale bude…

9. 9. 2019 Dana Puchalská

Ztráta chuti k jídlu je častý problém seniorů

Dříve bych snědl vše, co jsem viděl, teď nemám na nic chuť. To je poměrně časté téma hovorů mezi lidmi vyššího věku. Radost z jídla, pochutnávání si na dobrotách a s tím spojené potíže s nadváhou se u mnoha lidí ve věku kolem sedmdesátky mění v opačný problém. V nedostatek chuti k jídlu.

7. 9. 2019 Vratislava Hofmanová, redakce

Znáte voňatku citronovou?

S touto rostlinou se mnozí z vás, kteří mají rádi asijskou kuchyni, určitě setkali. Tam je velice důležitou ingrediencí. Do polévek, k masu, kuřeti i k rybám. 

7. 9. 2019 Dana Puchalská

Chřipkové období aneb Jak probudíme náš imunitní systém?

Dobře fungující imunitní systém je základem celkově vyváženého stavu a naší výkonnosti. Vždyť stále více lidí trpí až neobvykle často nachlazením, a to nejen v typických dobách vyššího výskytu nachlazení během zimy.

6. 9. 2019 PR

Znáte rostlinu, které se lidově říká vlčí noha?

Nedávno jsem se dozvěděla, že je rostlina, které se takto říká. A protože mě tyhle názvy u rostlin dost zajímají, tak jsem začala tak trochu pátrat. Až jsem něco informací našla a ty mě víc než zaujaly. Ostatně posuďte sami. 

5. 9. 2019 Dana Puchalská

Léková poradna pro veřejnost se opět spouští

Ztratili jste se v množství léků, které užíváte? Máte obavy z nežádoucích účinků či vzájemného ovlivňování léků, tzv. lékových interakcí? Všichni, kteří mají o užívaných lécích pochybnosti, se nyní mohou zdarma poradit se zkušenými klinickými farmaceuty prostřednictvím Lékové poradny.

5. 9. 2019 Redakce

Nibbling aneb uždibování. Nesmyslný trend současného stravování

Jezte sedmkrát denně. Noste si stále s sebou něco k jídlu. Jezte malé porce, ale velmi často. To bývá  doporučováno různými výživovými poradci jako jeden ze způsobů zdravého stravování a cesta k hubnutí. Jenže je slyšet čím dál více hlasů, že jde o nesmysl.

3. 9. 2019 Vratislava Hofmanová, redakce