Zdraví a krása

Cviky, které vás vrátí do kondice - 9. díl

Nová cvičební metoda Fit Pain Free se dívá na tělo v souvislostech, hledá příčiny bolestí a špatné pohybové návyky nahrazuje správnými. Naučíte tak každý sval, aby perfektně fungoval a nezatěžoval ostatní.

18. 6. 2019 Jana Nevěčná

Lidem trpícím obezitou dokáže pomoci chirurgický zákrok

Česká populace neustále přibírá na váze, roste počet dospělých i dětí s nadváhou i obezitou. Podle statistik jsme na pátém  místě v Evropě.                         

15. 6. 2019 Jana Nevěčná

Aby práce nebolela: Naučte se sedět správně a každou hodinu se protáhněte

Většinu dne strávíme sezením – ve škole, v kanceláři, v autě, u televize… To má podle odborníků na naše tělo negativní dopady: všechny funkce se zpomalují a svaly ochabují – i ty hluboké, které stabilizují páteř. Může proto docházet k deformacím a degeneraci pohybového aparátu. Jak se toho vyvarovat? Naučte se sedět správně a dělat si pravidelné „protahovací” pauzy.

14. 6. 2019 Jana Nevěčná

Naše výška se mění nejen s věkem, ale také v průběhu dne

Lidská výška bývá často předmětem kritiky, obdivu i studu. Menší lidé, zvláště muži, si občas pár…

14. 6. 2019 Redakce

Čím víc nemocnic, tím horší péče

Pokud budou lidé trvat na akutní lůžkové péči tzv. za rohem, bude se její kvalita zhoršovat. Česko zápasí s nedostatkem kvalifikovaného personálu v nemocnicích, zdaleka ne všude je kvalitní vybavení a ani nemají všechny nemocnice dostatek peněz na rekonstrukce, které umožní poskytovat akutní péči efektivně.

13. 6. 2019 Redakce

Cviky, které vás vrátí do kondice - 8. díl

Nová cvičební metoda Fit Pain Free se dívá na tělo v souvislostech, hledá příčiny bolestí a špatné pohybové návyky nahrazuje správnými. Naučíte tak každý sval, aby perfektně fungoval a nezatěžoval ostatní. Celé tělo pak pracuje tak, jak má.

12. 6. 2019 Jana Nevěčná

Léčivá komonice: zlepšuje prokrvení mozku, má protizánětlivé účinky

Je to tak, žlutá barva je moc hezká a tahle rostlina v přírodě vyloženě přitáhne pozornost každého.…

11. 6. 2019 Dana Puchalská

Ateroskleróza – nemoc, o které většinou nevíme

Ateroskleróza je jedním z nejrozšířenějších a nejnebezpečnějších cévních onemocnění. V těch nejzávažnějších případech končí zpravidla infarktem myokardu, mozkovou mrtvicí či ischemií dolních končetin. Jak ji poznat?

9. 6. 2019 Jana Nevěčná

Téměř polovina nemocných nejde s migrénou k lékaři

Migrénou trpí každý desátý člověk mezi 18. a 60. rokem života. Přesto více než 40 procent pacientů nemá diagnózu potvrzenou lékařem. Ke zmírnění migrény doposud pomáhala analgetika, triptany a preventivní léčba. Novinkou je biologická léčba.

7. 6. 2019 Jana Nevěčná

Jak se bránit proti sluneční alergii

Pro většinu z nás je sluníčko symbolem tepla, léta a dobré nálady, pro některé ale může znamenat nepříjemnou vyrážku a svědění – trpí-li takzvanou sluneční alergií.

5. 6. 2019 Redakce