Osobnosti

Fotograf Miroslav Čučka: Svědectví doby

Psal se rok 1957, v tehdejším Československu probíhala dokončovací fáze kolektivizace zemědělství. Pojďte si u jedinečných černobílých fotografií jesenického fotografa Miroslava Čučky zavzpomínat, jak to tenkrát bylo.

30. 9. 2019 Elena Valeriánová

Stromy umírají vstoje

Na setkání s Františkem jsem byla velmi zvědavá. Znala jsem pouze jeho virtuální podobu - tj…

24. 9. 2019 ivana kosťunová

Dáma, která se nevzdala: Věra Řeháková

Seznamte se, tato žena za to stojí. Vystudovala mezinárodní právo na Univerzitě Karlově, pedagogiku a psychologii na ostravské pedagogické katedře, učila na Vysoké škole báňské, dorozumí se několika jazyky. Nakonec byla ráda, že sehnala aspoň práci řadové prodavačky.

29. 8. 2019 Redakce

Doma byl bůh, vzpomíná na Karla Hálu jeho dcera

Karla Hálu považují pamětníci za jednoho z nejúžasnějších českých zpěváků, Karel Gott o něm mluví jako o největším mistrovi swingu a svém vzoru.

28. 8. 2019 Redakce

Zamyšlení na sklonku života

Není to tak dávno, co jsem dostala jeden mail. Na rozdíl od jiných, které mi z velké části nic nepřinesou, jsem tento přečetla jedním dechem, slzy mi kanuly po tvářích a po celém těle mě mrazilo.

30. 7. 2019 Hana Nováková

V třiaosmdesáti letech zemřel herec, kaskadér a moderátor Zdeněk Srstka

Před dvěma lety si s hercem Zdenkem Srstkou povídala Zuzana Musílková. Ačkoli bylo panu Srstkovi již 81 let, byl stále plný optimismu a dobré nálady. Zdeněk Srstka prostě měl rád lidi... Nyní, v den úmrtí Jiřího Srstky, vydáváme toto povídání ještě jednou.

29. 7. 2019 Redakce

Psycholog Jeroným Klimeš: Eutanazie je vlastně způsob, jak neplatit lidem důchod

Jaký má uznávaný psycholog názor na eutanazii a kteří klienti nejčastěji navštěvují jeho ordinaci? „Mnohem větší oříšek než úmrtí v rodině je rozchod,“ říká mimo jiné Jeroným Klimeš v rozhovoru pro portál i60.cz.

18. 7. 2019 Redakce

O Juliu SŁowackém

Co uniknula jak vidina lesklá, umdlévám smutkem, duše pozasteskla, a nevím, proč duch dlí mi ještě…

12. 7. 2019 Jan Zelenka

Co říkal Karel Gott v roce 1963, když poprvé vyhrál Zlatého slavíka?

Tento rozhovor jsme našli v tehdejším vydání časopisu Mladý svět. Je to unikátní záznam. Tehdy bylo Karlu Gottovi 23 let a jeho oslnivá kariéra se teprve rozjížděla. Rozhovor můžete brát i jako blahopřání k osmdesátým narozeninám, které mistr oslaví 14. července.

11. 7. 2019 Redakce

Ivo Viktor: Fotbal je rychlejší než za nás

Ivo Viktor je bezesporu jedním z nejlepších fotbalových brankářů historie, a to i podle IFFHS (International Federation of Football History & Statistics). Právě on stál v bráně na památném mistrovství Evropy v Bělehradě v roce 1976, kde Antonín Panenku dal svůj legendární gól.

28. 5. 2019 Redakce