Osobnosti

Tereza Kmochová: Neslyší, ale sbírá medaile

Nedávná mistryně republiky ve slalomu se narodila se stoprocentní ztrátou sluchu. Na lyžích vybojovala sedm zlatých medailí z deaflympiády, tedy olympiády neslyšících, ale závodí i se zdravými soupeřkami. V Anglii v roce 2016 byla vyhlášena nejlepší neslyšící sportovkyní světa. 

22. 5. 2019 Redakce

Psychiatr Radkin Honzák: Chtěl jsem být praktickým lékařem

Radkin Honzák je nejen uznávaným odborníkem na bolavou duši, ale i vynikající publicista, který své zážitky a postřehy z ordinace dokáže přetavit v poučné a vtipné čtení.

21. 5. 2019 Jana Nevěčná

Dvojité výročí Karla Kachyni

V letošním roce si připomínáme 95.výročí narození a 15.výročí úmrtí  klasika filmové režie a…

9. 5. 2019 Vladka Steinová

Žena jako inspirace: Vanessa Redgrave

Je jiná, než úspěšné filmové hvězdy bývají. Letos se dožila osmdesáti dvou let. Zestárla přirozeně, řeči o plastických operacích a vráskách jsou jí k smíchu a mnohem více než otázky týkající se stárnutí ji zajímá stav současného světa.

5. 5. 2019 Vratislava Hofmanová, redakce

Josef Synek: Malování je pro mne droga

Blatenský malíř Josef Synek učinil již pětasedmdesátý tah štětcem na barevném plátně života. V kumštu se stal opravdovou ikonou, jeho díla přitahují znalce a otvírají peněženky movitých mecenášů.

4. 5. 2019 Redakce

Věra Křesadlová: Krásná léta v Semaforu

Léta vystupovala v divadle Semafor, hrála ve slavných filmech jako Intimní osvětlení, Žert, Skřivánci na niti či Homolka a tobolka. Také byla druhou ženou Miloše Formana, s nímž má dva syny. Dnes je zpěvačka a herečka Věra Křesadlová mnohem víc výtvarnicí.

26. 4. 2019 Redakce

Karel Šíp už umí odpočívat

Pět let a devět měsíců, 286 hodin živého vysílání a 376 báječných hostů. To je bilance pořadu Nezatloukat aneb My dva a čas, který jste mohli slyšet každou sobotu dopoledne na vlnách Českého rozhlasu Dvojka.

12. 4. 2019 Hana Švejnohová

Olivia de Havilland. Hollywodská kráska bude mít 103 let

Slávu jí přinesl legendární film Jih proti Severu. Hrála sokyni hlavní hrdinky Scarlett O‘Hara, hodnou a obětavou Melanii. Z té role si ji pamatují lidé na celém světě, ale málokdo nyní ví, že tato dáma stále žije. Nedávno o sobě dala vědět.

3. 4. 2019 Redakce

Čtenářský deník 2

Ráda čtu životopisné knihy. František  Jílek napsal již v roce 1972 román s názvem T. A. Edison,…

26. 3. 2019 Věra Lišková

Daniela Kolářová: Plná hlava premiéry

Léta září v divadle, ale proslavila se i před kamerou. Filmy a seriály, ve kterých hrála, patří u nás k těm nejoblíbenějším. Co právě Daniela Kolářová chystá a co jí dělá radost?

20. 3. 2019 Redakce