Tipy

Retrospektiva Bořka Šípka v Tančícím domě.

13.11.2019 – 22.3.2020
Vložil: Jitka Hašková

Největší výstava světoznámého výtvarníka, designéra a architekta Bořka Šípka, vystaveno je téměř 300 předmětů vlastnoručně jím vyrobených. Od váz a karaf, přes lustry či lampy po křesla a knihovny. Je to i zároveň poslední prodejní výstava originálů z depositářů a vznikla ze spolupráci s jeho rodinou a soukromýmí sběrateli. Otevřeno denně včetně svátků 9:00 - 20:00. Vstupné pro seniory 110 Kč.

Více zde

Vánoční jarmark ve Staré papírně

Pozvánka do Staré papírny na vánoční jarmark

Regionální muzeum K. A. Polánka v Žatci zve do své pobočky Stará papírna, Volyňských Čechů 733 na každoroční vánoční jarmark, který proběhne od středy 11. prosince do soboty 14. prosince vždy od 10:00 do 17:00.

I letos vybízíme k vánočnímu nákupu dekorací, svíček, perníčků, pletených výrobků z papírových roliček, keramiky, šperků, včelích produktů i koření. Do prodeje jsme nově zařadili i skleněné ozdoby, které ručně vyrábí česká rodinná společnost Glassor Decorations. V nabídce budou novinky i retro ozdoby. Přijďte udělat radost sobě nebo svým blízkým, pozval Martin Čížek, pracovník muzea pro styk s veřejností. Podrobný rozpis prodejců najdete na www.muzeumzatec.cz . Pro děti je připravena tvořivá dílnička a vstup zdarma.

 

Více zde

Za loutkami Antonína Műllera

5.12.2019 – 23.2.2020

Regionální muzeum K. A. Polánka v Žatci zve na slavnostní zahájení výstavy Za loutkami Antonína Műllera, které se uskuteční ve čtvrtek 5. prosince 2019 od 17 hodin v Křížově vile s hudebním vystoupením žáků ZUŠ Žatec a malým překvapením.

Ukážeme dřevěné loutky - marionety z dílny žateckého rodáka Antonína Műllera. Seznámíme s jejich návrhy, skicami, i s tím, jak jednotlivé loutky vznikají. Představíme loutku Čaroděje, která je dílem Ant. Műllera a je stálým inventářem Jitřenky Žatec“, řekla o výstavě Jitka Krouzová, vedoucí výstavnicko-propagačního oddělení muzea.

Výstava potrvá do 23. února 2020.

*************

Antonín Műller se narodil v Žatci v roce 1953. Vystudoval střední uměleckoprůmyslovou školu v Praze, obor řezbář. Od roku 1980 pracoval pod Ústředním loutkovým divadlem v Praze a následně od roku 1985 ve Studiu Jiřího Trnky v animovaném filmu. Od roku 1989 je samostatným výtvarníkem, řezbářem a technologem loutek. Jeho výrobky jsou zastoupeny v divadlech v Německu, Dánsku, Švédsku, Belgii, Anglii, Austrálii, Japonsku a hlavně v České republice. V posledních letech je spolupracovníkem Divadla Spejbla a Hurvínka, kde se podílí na řadě inscenací. Kromě jiného pořádá i kurzy výroby loutek.

Více zde

Krása papírových betlémů

Regionální muzeum K. A. Polánka v Žatci zve na přednášku Krása papírových betlémů, která se uskuteční ve čtvrtek 12. prosince 2019 od 17 hodin v přednáškovém sále hlavní budovy muzea.

Jaromír Tlustý přiblíží historii deseti papírových betlémů a jesliček v Čechách a na Moravě z let 1902 – 1939 a jejich tvůrce, např. Mikoláše Alše, Jindřicha Lorenze, Václava J. Chmelíčka, Josefa Kaplického, Janu Brožovou, Josefa Ladu a další. Seznámí nás s omyly, které se po léta tradují, jako například rok prvního vydání Pražských jesliček Josefa Weniga, či autorství prvního slovenského vystřihovacího betlému – Važťanského, jehož autorem je Jan Hála, rodák z jihočeské Blatné. Ukážeme i současné reprinty většiny betlémů.

Vstupné na přednášku jednotné 30,- Kč/ osoba.

 

Více zde

Silvestrovské prohlídky

31.12.2019

Oslavte poslední den v roce netradičně! V malebném pivovaru, který celý rok střeží kozel Olda, jsme pro vás přichystali mimořádné silvestrovské prohlídky, které začínají v 11, 12, 13 a 14 hodin.

Těšit se můžete na novoroční přípitek na varně, kde si poté na etiketu napíšete předsevzetí do dalšího roku. To společně vhodíme do pivovarského sudu od našich bednářů a uschováme vám tak vaše přání po celý rok. Bude na něj dohlížet samotný kozlík Olda.

Více zde

Kozlí nadílka

21.12.2019

Přijďte si poslední sobotu před Vánoci mezi 10 až 16 hodinou do velkopopovického pivovaru pro čerstvé pivo na váš vánoční stůl. V Kozlově obchůdku na vás dýchne vánoční atmosféra a navíc zde budete moci pořídit poslední drobnosti, které potěší vás i vaše nejbližší.

Na pivní sklenice vám přímo na místě budeme gravírovat osobní přání nebo jméno. A domů si ve svátečních patentních litrových lahvích budete moci odnést pivo nejen ke štědrovečerní hostině. Na výběr bude Velkopopovický Kozel černý nebo Kozel Mistrův ležák. Užívejte nadcházející vánoční svátky!

Více zde

PO STOPÁCH EMY DESTINNOVÉ

24.11.2019 – 24.11.2019

PO STOPÁCH EMY DESTINNOVÉ, volný cyklus pokračuje svým dvacátým zastavením, koncertem HOMMAGE À DESTINN, který připomene českou femme fatale světové operní scény v jejím duchovním repertoáru na kůru svatovojtěšského kostela, kde vystoupila právě před stopatnácti lety. Účinkují Květuše Ernestová(soprán), Komorní pěvecký soubor Základní umělecké školy Josefa Slavíka Hořovice a přední český varhaník Drahoslav Gric.

Více zde

Oblastní muzeum v Mostě - Expozice Ulriky von Levetzow

14.11.2019
Vložil: Miluše Havlová

Doporučuji navštívit stálou expozici Ulriky von Levetzow poslední lásky a múzy Johanna Wolganga Goetha, která byla otevřena k výročí 120 let od úmrtí baronky. Součástí expozice je posmrtný pokoj Ulriky von Levetzow s takřka kompletním původním mobiliářem. Nejvzácnější součástí expozice je souprava zlatých granátových šperků se 469 českými granáty nesmírné hodnoty. Restaurování šperků trvalo téměž 2 roky a stálo půl milionu, ceně nádhery klenotů odpovídá i zabezpečení.

Více zde

Galerijní zisky: Třicet let sbírkotvorné činnosti VČG v Pardubicích 1989-2019

21.10.2019 – 8.3.2020

Východočeská galerie si připomíná letošní devítková výročí výběrem z přírůstků do sbírek za uplynulých 30 let. V prostoru obou sálů galerie na Zámku představí to nejzajímavější, co se podařilo v tomto období do sbírek získat. 

Více zde

30 let revoluce v pelhřimovském Muzeu rekordů

7.11.2019
Vložil: Josef Vaněk

Muzeum rekordů se chystá k oslavám výročí 30. let sametové revoluce. S nejrychlejším karikaturistou světa a naším dlouholetým kamarádem Lubomírem Vaňkem jsme zavzpomínali na „zvonění klíčema“ a neopakovatelnou atmosféru tehdejších dní, týdnů, náměstí a měst. Na neuvěřitelný pocit v tisícihlavým davu, kdy člověk hrdě zpíval národní hymnu a s rukou s dvěma prsty vztyčenýma nad hlavou věřil, že „jednou budem dál“. Pro radost jsme si od Lubomíra nechali jednu „Viktorku“ – symbol vítězství a oblíbené gesto budoucího pana prezidenta Václava Havla namalovat a připravili jsme z ní limitovanou sérii památečních placek. Přijďte si je vyzkoušet, budou vám slušet! Máme otevřeno každý den od 9 do 17 hodin a těšíme se na vás. P.S. A mrkněte i na www.nejvicvecek.cz   - můžete se zúčastnit naší další akce a připojit se k celorepublikovému rekordu.

Více zde

Pro vložení tipu se musíte přihlásit.