Tipy

Silvestrovské prohlídky

31.12.2019

Oslavte poslední den v roce netradičně! V malebném pivovaru, který celý rok střeží kozel Olda, jsme pro vás přichystali mimořádné silvestrovské prohlídky, které začínají v 11, 12, 13 a 14 hodin.

Těšit se můžete na novoroční přípitek na varně, kde si poté na etiketu napíšete předsevzetí do dalšího roku. To společně vhodíme do pivovarského sudu od našich bednářů a uschováme vám tak vaše přání po celý rok. Bude na něj dohlížet samotný kozlík Olda.

Více zde

Kozlí nadílka

21.12.2019

Přijďte si poslední sobotu před Vánoci mezi 10 až 16 hodinou do velkopopovického pivovaru pro čerstvé pivo na váš vánoční stůl. V Kozlově obchůdku na vás dýchne vánoční atmosféra a navíc zde budete moci pořídit poslední drobnosti, které potěší vás i vaše nejbližší.

Na pivní sklenice vám přímo na místě budeme gravírovat osobní přání nebo jméno. A domů si ve svátečních patentních litrových lahvích budete moci odnést pivo nejen ke štědrovečerní hostině. Na výběr bude Velkopopovický Kozel černý nebo Kozel Mistrův ležák. Užívejte nadcházející vánoční svátky!

Více zde

PO STOPÁCH EMY DESTINNOVÉ

24.11.2019 – 24.11.2019

PO STOPÁCH EMY DESTINNOVÉ, volný cyklus pokračuje svým dvacátým zastavením, koncertem HOMMAGE À DESTINN, který připomene českou femme fatale světové operní scény v jejím duchovním repertoáru na kůru svatovojtěšského kostela, kde vystoupila právě před stopatnácti lety. Účinkují Květuše Ernestová(soprán), Komorní pěvecký soubor Základní umělecké školy Josefa Slavíka Hořovice a přední český varhaník Drahoslav Gric.

Více zde

Oblastní muzeum v Mostě - Expozice Ulriky von Levetzow

14.11.2019
Vložil: Miluše Havlová

Doporučuji navštívit stálou expozici Ulriky von Levetzow poslední lásky a múzy Johanna Wolganga Goetha, která byla otevřena k výročí 120 let od úmrtí baronky. Součástí expozice je posmrtný pokoj Ulriky von Levetzow s takřka kompletním původním mobiliářem. Nejvzácnější součástí expozice je souprava zlatých granátových šperků se 469 českými granáty nesmírné hodnoty. Restaurování šperků trvalo téměž 2 roky a stálo půl milionu, ceně nádhery klenotů odpovídá i zabezpečení.

Více zde

Galerijní zisky: Třicet let sbírkotvorné činnosti VČG v Pardubicích 1989-2019

21.10.2019 – 8.3.2020

Východočeská galerie si připomíná letošní devítková výročí výběrem z přírůstků do sbírek za uplynulých 30 let. V prostoru obou sálů galerie na Zámku představí to nejzajímavější, co se podařilo v tomto období do sbírek získat. 

Více zde

30 let revoluce v pelhřimovském Muzeu rekordů

7.11.2019
Vložil: Josef Vaněk

Muzeum rekordů se chystá k oslavám výročí 30. let sametové revoluce. S nejrychlejším karikaturistou světa a naším dlouholetým kamarádem Lubomírem Vaňkem jsme zavzpomínali na „zvonění klíčema“ a neopakovatelnou atmosféru tehdejších dní, týdnů, náměstí a měst. Na neuvěřitelný pocit v tisícihlavým davu, kdy člověk hrdě zpíval národní hymnu a s rukou s dvěma prsty vztyčenýma nad hlavou věřil, že „jednou budem dál“. Pro radost jsme si od Lubomíra nechali jednu „Viktorku“ – symbol vítězství a oblíbené gesto budoucího pana prezidenta Václava Havla namalovat a připravili jsme z ní limitovanou sérii památečních placek. Přijďte si je vyzkoušet, budou vám slušet! Máme otevřeno každý den od 9 do 17 hodin a těšíme se na vás. P.S. A mrkněte i na www.nejvicvecek.cz   - můžete se zúčastnit naší další akce a připojit se k celorepublikovému rekordu.

Více zde

Nová soutěž Muzea rekordů: Věžičky ve věži!

1.11.2019
Vložil: Josef Vaněk

Zahrajte si sami nebo s vnoučaty! V historické, památkově chráněné expozici Muzea se nám „ztratilo“ několik obrázkových věžiček. Najděte je mezi exponáty a opište jejich čísla do prázdných políček na soutěžním listu. Pokud přiřadíte všem věžičkám správná čísla, získáte zdarma volnou vstupenku pro vaši příští návštěvu. (můžete ji použít i jako dárek pro vaše blízké). Přejeme vám mnoho zdaru a krásné zážitky při prohlídce stovek kuriozních exponátů. Máme otevřeno každý den od 9 do 17 hodin a těšíme se na vás. www.muzeumrekorduakuriozit.cz

Více zde

Žatecký listopad a co přišlo poté

K 30. výročí Sametové revoluce připravuje Regionální muzeum K. A. Polánka v Žatci výstavu Žatecký listopad a co přišlo poté, kterou zahájí ve čtvrtek 14. listopadu 2019 od 17 hodin v hlavní budově muzea.

Připomeneme nejen průběh listopadových událostí ve městě, ale vrátíme se v čase také do doby prvních svobodných voleb. A také do doby velkých iluzí, kdy si všichni mysleli, že se vše dá změnit snadno a rychle, a také se o to snažili. Uvidíme unikátní svědectví doby v podobě dokumentů, volebních i revolučních plakátů, karikatur, odznáčků, propagačních brožurek, volebních lístků a dalších věcí. Velkou část materiálů si muzeum zapůjčilo ze soukromého archivu z činnosti žateckého Občanského fóra“, uvedla kurátorka výstavy PhDr. Milada Krausová, Ph.D.

Po třiceti letech se tak znovu vrátíme do atmosféry let 1989 – 1990 a zamyslíme se nad tím, co se nejen ve městě Žatec od té doby povedlo a co zůstalo dodnes jako nesplněný sen. Výstava potrvá do 2. února 2020.

 

Přehled nejdůležitějších událostí Sametové revoluce a roku 1990 v Žatci a foto najdete na https://www.muzeumzatec.cz/sametova-revoluce-v-zatci-a-rok-1990.html

Více zde

Vánoční výstava betlémů

Regionální muzeum K. A. Polánka v Žatci zahájí ve čtvrtek 28. listopadu 2019 v 17 hodin v hlavní budově muzea vánoční výstavu betlémů. Na vernisáži vystoupí žáci a učitelé ze Základní umělecké školy v Žatci.

Představíme sbírku betlémů našeho muzea a soukromou sbírku Víta Svorníka z Holedečku. Ukážeme betlémy vyrobené z různých materiálů, např. cínu, včelího vosku, mýdla, dřeva, papíru, keramiky, kukuřičného šustí, sádry, skla, slámy, perníkového těsta a dalších materiálů. Od prezentujeme autory z dob minulých (Josef Wenig, Karel Franta, Pavel Kőrber, Mikoláš Aleš), ale i současných, jako je Alena Samohýlová, Jan Wagner, Petr Rýgl, Drahomíra Kolouchová a jiní. Po druhé k vidění bude i betlém vyrobený veřejností v roce 2018 s malovaným pozadím žateckého náměstí od Ivy Mottlové“, uvedla kurátorka výstavy Jitka Krouzová. Pořadatelé proto doufají, že i letos do něho přibudou nové postavy a vyzývají žateckou veřejnost o doplnění dalších figur. Výstava potrvá do 30. prosince 2019.

 

Více zde

LÉČIVÉ STROMY

20.10.2018 – 17.11.2019

LÉČIVÉ STROMY - výstava

Muzeum luhačovického Zálesí, MDM Elektra, Luhačovice

do 17. 11. 2019 | úterý - neděle 9.00 - 12.00 a 13.00 - 17.00

Výstava je věnována našim známým a méně známým druhům dřevin a jejich často opomíjeným léčivým účinkům. Co, kdy a jak sbírat a jak to zpracovat - o tom je tato výstava. Část je věnována i gemmologie - dosud málo využívané léčebné síle pupenů stromů a keřů.

Můžete zde i zakoupit stejnojmennou brožuru, abyste měli všechny informace a rady po ruce i po skončení výstavy.

fd

Více zde

Pro vložení tipu se musíte přihlásit.