Tipy

Muzeum rekordů vás zve na Babí léto s Mistrem řezbářem

20.9.2019
Vložil: Josef Vaněk

Zakladatel Pradědovy galerie Jiří Halouzka je naším dlouholetým fanouškem a spolupracovníkem a v tátových šlépějích kráčejí i oba jeho synové Erik a René. Díky jejich světově ojedinělé technice „trojřezání z jednoho kusu dřeva“ nám na zahradu expozice Zlaté české ručičky přilétla obří sova. Je zhotovena z lipového špalku s obvodem 210 cm a hmotností cca 250 kg – z něj chlapi dokázali společnými silami vyřezat 138 cm vysokou sochu stojící na 45 cm vysokém podstavci. Krom umělecké hodnoty díla se jedná též o extrémně nebezpečný výkon – pánové se ohánějí motorovými pilami současně na malém prostoru, nesmí pokazit svůj výtvor (co jednou uřízneš, to už nepřilepíš) a zároveň se nesmí navzájem pořezat. Jedná se tedy o jakousi „choreografii s řvoucími pilami, kusem dřeva a třemi šikovnými sochaři“. V Pelhřimově můžete vidět mnohá další umělecká díla mistra Halouzky: Zahradu Zlatých českých ručiček zdobí i Srdce Stromu, vyřezané nejdelší motorovou pilou v České republice - její délka činí 2,2 m a hmotnost 21 kg! A posadit se tam můžete k originálně vyřezanému stolu na originálně vyřezané židle. Do muzea nám přilétl jeho Anděl strážný. Je 170 cm vysoký, váží přes 50 kg a dostat ho až do pátého patra historické věže byla pořádná fuška. Nejmenší socha Praděda (o výšce 68 cm) a plastika dvou řetízkově propojených srdcí zhotovené pouze pomocí motorových pil se nám stěhovaly o něco lépe :o) Přijeďte se do Pelhřimova na dřevosochařská díla i stovky dalších exponátů podívat – máme otevřeno každý den od 9 do 17 hodin a těšíme se na vás. www.muzeumrekorduakuriozit.cz

Babička roku

20.9.2019 – 20.9.2019
Vložil: Redakce i60

Soutěž Babička roku už několik sezón probíhá na Moravě v Olomouci, za velkého zájmu veřejnosti. Protože letos má tato soutěž ambici stát se poprvé celorepublikovou, tak 20. září čeká Prahu první krajské finále této soutěže.

Co čeká 8 soutěžících v rámci Babičky roku?

Dámy projdou třemi disciplínami:

  • - Řízený rozhovor s moderátorem Reyem Korantengem – představte sami sebe
  • - Ukaž, co umíš – zpěv, tanec, recitace, sport, ukázka vlastní tvorby …
  • - Módní přehlídka – společenské oblečení dle vlastního výběru

Odbornou porotou bude na závěr vyhlášena zlatá, stříbrná a bronzová „Babička“ Prahy 2019 a obecenstvo bude hlasovat o Babičku sympatie. Zlatá babička bude reprezentovat Prahu v celostátním kole.

Pořadatele už dopředu znají vítězku soutěže o nejstarší babičku, kterou se stane 98 letá paní Marie.

Další informace
Babička roku se uskuteční v moderních, designových prostorách spol. business link nedaleko metra Nádraží Holešovice, v pátek 20. září od 18 hod. Akci bude moderovat Rey Koranteng, který je patronem organizace.

Více zde

Atelier LIVE

20.9.2019 – 22.9.2019
Vložil: Redakce i60

Umělec Josef Duchan bude vystavovat v industriální hale, která je součástí multifunkčního komplexu Vnitroblock na Tusarově ulici v Holešovicích. Na výstavě Atelier LIVE představí svoje velkoformátové kresby, které vznikají intuitivními tahy tužkou, propiskou, fixem,  štětcem  a jinými nástroji. Jde o zachycování a vrstvení aktuálního pocitu a rozpoložení autora. Po celou dobu trvání výstavy bude autor přítomen ve výstavním sále, který se promění v atelier a bude tvořit nová díla přímo před zraky návštěvníků. Výstava je součástí programu festivalu Zažít město jinak. Vernisáž se uskuteční v pátek 20. 9. v 19 hodin a bude ji možno vidět do konce víkendu.

Více zde

Dny českého piva - Architektonické procházky

27.9.2019 – 29.9.2019

Od 27. do 29. září vás zveme na Architektonické procházky plzeňským pivovarem. Na prohlídce vám nabídneme zcela odlišný pohled na dnešní pivovar a přiblížíme jeho stavební rozmach.

Chcete vědět kolik budov varen stojí v pivovaru, kde byla první brána nebo třeba kde bydlel vrchní sládek a v jaké budově právovárečníci vítali císaře Františka Josefa I.?

To a ještě mnohem více se dozvíte na speciální prohlídce, při které objevíte, že pivovar je zvláštním „městem ve městě“, do kterého se vstupujete slavnou Jubilejní bránou. Nebudou chybět ani vstupy do reprezentačních budov pivovaru jako je generální ředitelství a hlavně původní reprezentační síně pivovaru, dnes Společenského a konferenčního centra Secese s originální výzdobou. Na závěr nebude chybět ani ochutnávka piva ve stylovém prostředí pivovaru.

Více zde

Klobáskofest 2019

28.9.2019

Už sedmý ročník Klobáskofestu se uskuteční v pivovaru Velké Popovice 28. září od 10 do 17 hodin. Letošní novinkou bude finále soutěže Kozel mistr výčepní a Kozlova škola čepování piva! Milovníci velkopopovického piva, jídla a řemesla, nenechte si ujít spoustu dobrot, speciální prohlídky pivovaru a bohatý doprovodný program plný hudby a soutěží.

Více zde

Zahrádky vydávají rekordní výpěstky - přihlaste ten svůj do pelhřimovského Muzea rekordů!

13.9.2019
Vložil: Josef Vaněk

Gratulujeme k mega-rajčeti a největší okurce: Josef Vaněk st. z Kojčic u Pelhřimova vypěstoval ve skleníku rajče s obvodem 42 cm a hmotností 800 gramů a 57 cm dlouhou salátovou okurku, která vážila 2,152 kilogramu. Vlastimilu Markovi vyrostl v choceňské zahrádkářské kolonii meloun o hmotnosti 45,05 kg. Největší bramboru sklidil pan Karel Buchta z Útěchoviček. Byla dlouhá 27 cm, měla obvod 60 cm a vážila 1,72 kg. Nejvíc brambor pod jediným trsem se urodilo panu Emilu Bartesovi z Pacova - při vyhrabání ze země napočítal 107 kusů! Máte-li na zahrádce také nějaký kuriozní výpěstek, pošlete nám jeho fotografii. Nebo se za námi do Pelhřimova přijeďte podívat - máme otevřeno každý den od 9 do 17 hodin a těšíme se na vás. www.muzeumrekorduakuriozit.cz

Litoměřice slaví 800 let

14.9.2019 – 21.9.2019
Vložil: Alena Tollarová

V týdnu od 14.9. do 21.9.2019 se v Litoměřicích budou konat velkolepé oslavy 800 let od založení města. Těšit se můžete na průvod litoměřičanů v sobotu 15.9. a na vinobraní další sobotu 21.9. Po celý týden se budou konat různé další akce, viz.připojený odkaz. 

Více zde

Aaltova příroda, Stavba roku Pardubického kraje a oka/mžiky - Lukáš Tůma

19.9.2019 – 19.11.2019

Vernisáž 3 výstav v Domě U Jonáše na Pernštýnském náměstí, č.p. 50, v Pardubicích

Více zde

Psí den Praha 13

7.9.2019 – 7.9.2019

Psí den nejen pobaví, ale také pomůže. Na místě nebudou chybět útulky s pejsky k adopci, stánky s potřebami i občerstvením. Celý den se příchozí mohou těšit na bohatý program.

I letos se uskuteční pokus o překonání rekordu ve skoku do výšky a poběží se oblíbený psí dostih. Více informací na www.psiden.cz. Vstupné zdarma.

Sobota 7. září v 10:00 až 18:00 hodin v Centrálním parku.

Více zde

Degustační výstava Národní soutěže vín - podoblast Mikulovská

6.9.2019 – 8.9.2019
Vložil: Jiri Bazant

Degustační výstava rekordních 654 vín přihlášených do letošního ročníku Národní soutěže vín Mikulovské vinařské podoblasti proběhne jako již tradičně během Pálavského vinobraní v Mikulově. To se letos koná od 6. do 8. září a vína naleznete v největším sále mikulovského zámku. Chybět nebude ani Šampion Ryzlink rýnský 2017, pozdní sběr ze Zámeckého vinařství Bzenec. Více informací o výstavě: http://bit.ly/NSV_MIK_19

Více zde

Pro vložení tipu se musíte přihlásit.