Diskotéka pro pamětníky,
7.díl: Adventní a vánoční

Diskotéka pro pamětníky,
7.díl: Adventní a vánoční

1. 12. 2014

Děti prožívají Advent a Vánoce přece jen jinak než dospělí. Adventní kalendáře s čokoládovou náplní na každý den do Štědrého dne osladí chvilky dlouhého očekávání. Hudební melodie linoucí se z rozhlasu a televize navozují také předvánoční náladu. Koledy se většinou zpívají hlavně na Vánoce, i když dnes už koledníci nechodí po domech tak často, jako dříve. Kněží v katolických kostelech nosí celou dobu v Adventu fialovou liturgickou barvu ornátů, ale mohou na 3.neděli adventní použít růžovou. Na Vánoce nosí katoličtí duchoví bílou sváteční barvu. Jiné církve asi jinou. A některé církve Vánoce neslaví.

Přidávám pár melodií, které mám spojené s Vánocemi v dětství. A některé jsou zbrusu nové texty jako Půlnoční od Václava Neckáře s dětskými sbory.

Taková Purpura od Jiřího Šlitra s textem Jiřího Suchého už je klasikou :-)
Možná i vy si vzpomenete i na jiné vánoční písničky a melodie.         Některé úpravy známých melodií vás možná překvapí, ale třeba i potěší.

Z Ameriky k nám přijíždí Santa Klaus, kterého nemáme rádi, ale melodie často přebíráme - Bing Crosby - White Christmas s originálním textem.

Věra Martinová - Já sním o Vánocích - v aranžmá pro kytaru

Karel Gott - opět Český slavík 2014 se sborem a smyčci -  i se psem 

Dlouhá směs koled   k pečení cukroví, vaření .....- ( bez reklam ) 1,5 hodiny

Lucie Vondráčková a další zpěváci v moderních vánočních písních

Janek Ledecký zpívá Sliby se maj plnit o Vánocích a další písně i zpěváci

Utajený obsah vánočního balíčku  si můžete rozbalit kliknutím na stuhu.

Na rozhlasových  a  televizích stanicích bude brzy vánoční hudby dost.

V malém městečku jsem vyfotografoval hezký slaměný betlém při sněžení a starosta města z mého snímku nechal vyrobit přes deset tisíc pohlednic. To mne potěšilo a třeba vás ten snímek - a  některé další také potěší.




diskotéka pro pamětníky
Hodnocení:
(0 b. / 0 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Hana Rypáčková
Olgo.Když si dáte na lištu 2x i60, tak na jedné posloucháte na YT/ spustí se hudba /a na druhé se věnujete jiné činnosti na íčku.
Miroslav Štorch
Paní Štolbová hezky přeháníte, ale při hudbě se dá dobře péct cukroví nebo vařit, ba i psát. Jsem rád, že se Vám to líbí a na youtube.com jistě najdete mnohé další vánoční melodie. Ty klasické adventní se zpívají hlavně v kostech a kaplích. Také rád pracuji při hudbě, když něco vyrábím v dílně.
Olga Štolbová
Nemůžu nikam jinam koukat, ani psát, protože poslouchám Vaši senzační diskotéku, přivodil jste mi krásnou vánoční náladu, díky, díky. Zítra se sem zase vrátím pro další písničky.
Jana Šenbergerová
Mirku, rozumím vám. Je mi moc líto všech, kteří by pomoc opravdu potřebovali, ale díky darebákům, kteří zneužívají dobroty lidí, se jim jí nedostane. Já už jsem na důvěřivost doplatila. Naštěstí bez následků, ale už si dávám pozor. Evidentně potřebného bych také nenechala bez pomoci. A to nejen o Vánocích.
Miroslav Štorch
Paní Jano, kdyby mne na Štědrý den někdo požádal doma o pomoc, tak bych klidně přerušil večeři a snažil se mu najít ubytování v Azylovém domě nebo v nemocnici. Moje manželka také řekla, že by je do domu nepustila. To je realita. Kdo chce ten pomůže, kdo nemá dobrou vůli, tak nechce. Tak to dnes bohužel je. Těžko snáším přehnanou vánoční sentimentalitu, která je někdy až nepřirozená. Včetně nasládlých písní a přeslazených přání.
Jana Šenbergerová
Pane Štorchu, vy byste si v dnešní době vzal domů 2 neznámé lidi? Nedivím se lidem, že se bojí. Ten strach není tak docela bezdůvodný, bohužel. Je to smutné, ale je to tak.
Eva Mužíková
1,5 hodiny pohody, děkuji pane Štorch.
Hana Šorejsová
Mirku, prokřehlá e zmrzlá, v Praze ledovatka, jeli jsme MHD, běs, ohřívám včerejší zbytky knedle , zelí, kachna a červené vínko, Vaše diskotéka bude třešnička na dortu a už si ji pouštíme a děkuji moc.....
Hana Rypáčková
Ráda si kliknu pro písničku.
Miroslav Štorch
Paní Drobňáková ranní mariánské mše v adventní době zvané roráty znám, ale nechodíme na ně - jsou příliš brzy ráno. Pane Cakle - jak píšete, tak občas vandalové malé betlémy poškodí-nebo i něco odnesou. Co dnes není přišroubované nebo hlídané, tak se to ztratí nebo poškodí. Ten betlém na snímku byl také vandaly poškozen, ale na viníky se přišlo a betlém byl opraven. Jsem rád, že někdo si pustí koledy v dlouhém celku třeba k předvánoční práci. Někteří zpěváci nazpívali nové vánoční písničky, ale čas jejich kvalitu prověří. Třeba se některé ujmou jako Purpura od Šlitra a Suchého. Je to značně komerční chování skladtelů a zpěváků, když využívají sentimentílního cítění lidí v době Vánoc. V Římě udělali nedávno test, jestli na Štědrý den někdo poskytne přístřeší zdánlivě těhotné ženě ( s polštářem) a manželem. Bohužel nikdo a nikde v Římě neměl soucit jim poskytnout nouzové přístřeší. Nepochopili analogii k Marii a Josefovi. To je realita. Asi by jim zbyla jen nemocnice nebo Armády spásy.

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.