Diskotéka pro pamětníky,
7.díl: Adventní a vánoční

Diskotéka pro pamětníky,
7.díl: Adventní a vánoční

1. 12. 2014

Děti prožívají Advent a Vánoce přece jen jinak než dospělí. Adventní kalendáře s čokoládovou náplní na každý den do Štědrého dne osladí chvilky dlouhého očekávání. Hudební melodie linoucí se z rozhlasu a televize navozují také předvánoční náladu. Koledy se většinou zpívají hlavně na Vánoce, i když dnes už koledníci nechodí po domech tak často, jako dříve. Kněží v katolických kostelech nosí celou dobu v Adventu fialovou liturgickou barvu ornátů, ale mohou na 3.neděli adventní použít růžovou. Na Vánoce nosí katoličtí duchoví bílou sváteční barvu. Jiné církve asi jinou. A některé církve Vánoce neslaví.

Přidávám pár melodií, které mám spojené s Vánocemi v dětství. A některé jsou zbrusu nové texty jako Půlnoční od Václava Neckáře s dětskými sbory.

Taková Purpura od Jiřího Šlitra s textem Jiřího Suchého už je klasikou :-)
Možná i vy si vzpomenete i na jiné vánoční písničky a melodie.         Některé úpravy známých melodií vás možná překvapí, ale třeba i potěší.

Z Ameriky k nám přijíždí Santa Klaus, kterého nemáme rádi, ale melodie často přebíráme - Bing Crosby - White Christmas s originálním textem.

Věra Martinová - Já sním o Vánocích - v aranžmá pro kytaru

Karel Gott - opět Český slavík 2014 se sborem a smyčci -  i se psem 

Dlouhá směs koled   k pečení cukroví, vaření .....- ( bez reklam ) 1,5 hodiny

Lucie Vondráčková a další zpěváci v moderních vánočních písních

Janek Ledecký zpívá Sliby se maj plnit o Vánocích a další písně i zpěváci

Utajený obsah vánočního balíčku  si můžete rozbalit kliknutím na stuhu.

Na rozhlasových  a  televizích stanicích bude brzy vánoční hudby dost.

V malém městečku jsem vyfotografoval hezký slaměný betlém při sněžení a starosta města z mého snímku nechal vyrobit přes deset tisíc pohlednic. To mne potěšilo a třeba vás ten snímek - a  některé další také potěší.




diskotéka pro pamětníky
Hodnocení:
(0 b. / 0 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Jana Šenbergerová
Zatím jsem se k žádné diskotéce nedostala - dělíme se o jeden PC a máme různé hudební preference. Tuto si určitě nenechám ujít. Stejně jako čtenářky přede mnou mě okamžitě zaujala dlouhá směs koled. Tu si také poslechnu při pečení cukroví. Děkuji všem DJům a všem čtenářům i60 přeji krásný adventní čas.
Eva Balúchová
Jsem stálá posluchačka všech diskoték.Všechny písničky si ráda poslechnu a jak píše paní Jana,Dlouhá směs koled se mě bude k práci i odpočinku taky hodit. Díky
Radovan Cakl
Pěkná diskotéka i ta pohlednice, nenásilný blesk, líbí se mi. Před několika lety byl v Mladé Boleslavi také betlém s figurami v životní velikosti. Do rána zbyly na místě jen postavy Svaté trojice. Někdo volka, oslíka a ovečku ukradl :-(
Jana Drobňáková
Ďakujem za krásnu predvianočnú atmosféru. Teraz mi už len stačí kliknúť na "Dlouhá směs koled" a môžem popri tom upratovať a piecť. A keď dovolíte opýtam sa: viete čo sú to roráty? U nás sa začali praktizovať ako za starých čias. Ranná sv. omša sa cez Advent koná len pri svetle lampášikov, čo si prinesú veriaci do kostola. Kňaz má biele rúcho počas tejto omše a začína sa piesňou Rorate caeli desuper. Prajem všetkým pokojný adventný čas!

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.