Videosoutěž: Můj lov
ježovek jako za mlada

Videosoutěž: Můj lov
ježovek jako za mlada

25. 9. 2014

Letos jsem oslavil půl století od mé první návštěvy příjemného Jaderského moře v Drveniku. V roce 1964 mi bylo třináct let a lovil jsem s potápěčskými brýlemi a šnorchlem mořské hvězdice, krásné vinuté lastury i mořské ježovky. Letos jsem oslavil u moře začátkem září narozeniny a je mi o padesát let víc. Letos jsme už psal články o mořích na i60.cz v květnu.

Před 25 lety jsem byl v městečku Drvenik s mým synem a také jsem mu ukazoval zajímavý podmořský svět plný ryb, sumýšů - kterým se říká také mořské okurky a viděli jsme i krásné mořské sasanky. Bohužel letos byl podmořský svět na Jadranu chudší a chyběly mi tam hlavně hvězdice.

Lov ježovek jako za mlada

Letos jsem nafotografoval sumýše i ježovky, které jsem vyzvedl z hloubky asi pěti metrů - jako za mlada v dalmátském Drveniku. Řada turistů na břehu viděla  ježovky poprvé a hned si je také fotografovali jako zajímavost. Pochopitelně jsem je vrátil živé do moře, dál od břehu, aby na ně u břehu někdo nešlápl. Neměl jsem podmořskou kameru, abych mohl moje potápění natočit. Sice mi ji jeden známý z Chorvatska chtěl půjčit, ale měl vybité baterie a další den propršel, a tak už jsme se nesešli. Jen manželka mne ze břehu natočila jak hledám ježovky pod hladinou a jednu přináším na břeh. Podařilo se mi natočit malého kraba na břehu, jak utíká do moře, ale to není soutěžní video.

Drahé atrakce s vodními tryskami

Moderní atrakce u moře pro mladé lidi jsem nezkoušel, protože byly silně předražené a jako důchodce nebudu platit v přepočtu 1000 Kč za deset minut zábavy - vznášet se proudech vody nad hladinou. Tak jsem to alespoň natočil na video jako zajímavost - s titulkem "Drahá legrace", protože 200 minut pohybu na vodních tryskách by stálo jako celý náš pobyt u moře pro dva. Lidé skáčou s tryskami na nohou jako delfíni.

Pokud se chcete podívat jak to vypadá na Jadranu pod vodou se sumýši a rybami, tak se můžete podívat tady na nesoutěžní převzaté video - Zamilovaný sumýš. Uvidíte tam totéž - co já letos ve své potápěčské masce jako za mlada. Letos jsem viděl i malou chobotnici. Moje manželka alespoň obdivovala hejna rybek průhledným okénkem v nafukovací matraci.

Obdivuji přírodu a žasnu

Ať jsou to krásné palmy, květiny nebo plachtící ptáci. Pod mořskou hladinou je tolik života, až to bere dech - od mořských řas až po velké ryby. Letos jsme opět zahlédli v dálce skákající delfíny, ale neměl jsem u sebe kameru. A tak na závěr soutěžního videa přidávám sluneční třpyt na mořských vlnách a krásný západ slunce, který obdivuji jako za mlada.

Soutěžní video "Můj lov ježovek jako za mlada":

 

 

Děláte ve svém věku něco, co by vám mohli závidět lidé o generaci mladší? Provozujete koníčky jako za mlada? Ukažte mlaďochům, co umíte a natočte to! Zúčastněte se videosoutěže na téma "Tahle země není jenom pro mladý" a vyhrajte tablet! Více informací a pravidla soutěže najdete zde.

 

Videosoutěž
Hodnocení:
(0 b. / 0 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Ivana Laurincová
Opravdu krásně popisný článek včetně videa. Už jsem se viděla pod vodou jako dřív.
Zdenek Hrstka
Dobrý.
Miroslav Štorch
Jsem rád, že se video z plavání a potápění většině čtenářů líbí. Část natáčela manželka, když jsem byl ve vodě a záběry třpytících se vln a západu slunce mám na svědomí já. Takže je to kombinované autorství. Střihání videa jsem kdysi dávno dělal, tak jsem si to alespoň díky soutěži oživil. Díky všem za komentáře :-)
Marie Magdalena Klosová
Miluji moře ve všech jeho podobách a ráda plavu v hloubkách,které pod sebou cítím,ale...podívat se do nich se neodvážím.Raději si ani nepředstavuji,co vše pode mnou žije.Určitě je to ale nádhera!Já raději zůstanu částečně nad hladinou a pokochám se nádherným západem. Ale Vy jste kabrňák!
Lidmila Nejedlá
Pane Štorchu, jako suchozemec jste se s mořem velmi spřátelil. To Vám závidím. Vaše video se mi líbí a kvituji Vaši lásku k přírodě. Tam jsme na jedné vlně.
Hana Šorejsová
Vaše články a reportáže nemají chybu, navíc jsem závodně plavala jako mladá holka, miluji potápění a miluji moře, proto jsem se jako Rak "proplavala" až do Austrálie a dál. Jste narozený v Panně, jako muži v naší rodině, moc přeji plno elánu a hezkých článků od Vás. Dodatečně hodně zdraví, ať Vás vše baví, láska a radost rodinky Vás provází, a pak už Vám nic neschází . Upřímně Hanka
Miroslav Štorch
Děkuji všem za kladné komentáře, které mne potěšily. Paní Šenbergerová a Páleníková mají své nepříjemné zážitky s mořskými ježky - ježovkami, které mají ostré ostny a dovedou při neopatrném kontaktu dost zranit. Děkuji i za přání k narozeninám, které už jsou za mnou blíží se narozeniny zase jiných čtenářů i60.cz - Když jsme se vrátili od moře, tak právě zemřel na plicní embolii náš spolužák ze střední školy a nedožil se ani narozenin 63 let, které měl na sv. Václava ¨na konci září. To člověka donutí k hlubšímu zamyšlení, aby si to tady ještě hezky užil a nerozčiloval se zbytečnostmi. Takové žabomyší hašteření na chatu je zbytečné. Jsem rád, že se vám líbí video i snímky ve fotogalerii. Také mám rád poetické záběry paní Prachfeldové, Bartošové, Převrátilové - pánů Kutílka, Cakla a mnoha jiných šikovných fotografů na i60.cz
Soňa Prachfeldová
Moc pěkný zážitek, který zprostředkováváte i nám, pane fotoreportére - díky .
Dana Kolářová
Děkuji za příjemné připomenutí letních dnů, za pěkné video i zajímanou reportáž.
Svatava Páleníková
Já mám moc ráda moře, ale když jsem jednou ještě v Jugoslávii šlápla na ježka, měla jsem takovou alergickou reakci, že jsem skončila v nemocnici. Od té doby mám velký respekt ke všem mořským potvůrkám. Mám je raději na talíři.

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.

AKTUÁLNÍ ANKETA

Co máte nejraději na letních prázdninách? (Označit můžete až tři odpovědi)

Slunce a teplo

14%

Dlouhé letní večery

13%

Setkání s vnoučaty/Hlídání vnoučat

12%

Pobyt na chatě či chalupě

12%

Výlety po Česku

13%

Dovolenou v zahraničí

12%

Cyklovýlety

12%

Koupání a opalování

13%