Jak uklidnit vystresovaného psa o rachejtlové půlnoci
ILUSTRAČNÍ FOTO: pixabay.com

Jak uklidnit vystresovaného psa o rachejtlové půlnoci

29. 12. 2013
oslava pes Silvestr
Autor: Redakce
Hodnocení:
(0 b. / 0 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Eva Mužíková
jani, tak si na sebe z těch koupelen vzpomeneme...
Vladka Steinová
Moje vnučka Sarah má 5 letého jorkšírka, vyslechla jsem proto nedávno v rozhlase besedu se zvěrolékařem. On tam radil celkem dobrou věc. Vyvětrat byt, zatáhnout žaluzie, pustit tlumenou hudbu a nechat pejska si hrát s nějakou oblíbenou hračkou, mluvit na něho, spíše toto prý pomůže, než upjatě sedět s pejskem v lenošce a konejšit ho, protože prý vycítí, že něco není v pořádku.Pilulky od veterináře ani moc nedoporučoval pro negativní vedlejší účinky na psychiku pejska.
Zuzana Pivcová
U nás se sestrou bývá vždy počátkem léta problém s přepravou koček na venkov, všechny 3 se bojí jízdy autem. Jednou jsme zkusily dát kocourovi nějaký prostředek (půl tablety, a to správně podle váhy) od veterináře. Výsledek byl, že se choval jako po požití drogy Extáze, nestahovaly se mu zornice, bezhlavě běhal a skákal, až jsme měly strach, že zkolabuje. Takže takový prostředek už nikdy více!! Před lety jsme přišly takto o jiného kocoura, který se cestou do jižních Čech přehřál v autě, apaticky ležel a tamní veterinář mu píchl injekci na vzpružení (myslím Kodein), po které zvíře dostalo záchvat, kdy lítalo v kruzích a tlouklo se o zdi, chrčelo a lapalo po dechu, až se úplně uštvalo. Pak už mu nebylo pomoci. Všem, kteří by chtěli pěkně a bez obav uklidnit pejska nebo kočku, doporučuji jedině rostlinné Bachovy kapky první pomoci, zvané Rescue. I 15-letá plachá kočka Naděnka s nimi absolvuje v pohodě cestu k veterináři a ten se diví, jak je hodná. Je třeba je podat (tak 2-3 kapky) asi půl hodiny před nepříjemnou událostí.

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.

Aktuální soutěže
Kvíz i60 - 17. týden

Tento týden se budeme ve vědomostním kvízu věnovat vážné hudbě. Jak dobře ji znáte? To uvidíme...

AKTUÁLNÍ ANKETA

Co vás nejvíce "nabíjí"?

Výlet do jarní přírody

20%

Setkání s přáteli

20%

Kontakt s rodinou

21%

Knihy

19%

Vitamíny

20%