Diváci ji znají například z filmů Věry Chytilové Hra o jablko, Kalamita a Pasti, pasti, pastičky nebo ze snímku Vladimíra Drhy Muka obraznosti či z komedie Chyťte doktora. Milovníci divadla ji zase pamatují zejména jako členku brněnského divadla Husa na provázku, kde byla v angažmá v 70. letech. Na jeho scéně uplatnila svůj komický talent i pohybové nadání.
Dagmar Bláhová, která patří k výrazným divadelním a filmovým herečkám, slaví v sobotu pětašedesáti let.
Vystudovaná loutkoherečka, žila od roku 1980 téměř dvě desetiletí jako emigrantka v Austrálii, kde se kromě herectví věnovala i režii a dramaturgicky upravovala a překládala českou literaturu. Za roli emigrantky Anny v televizním filmu Vykořenění lidé (1984) obdržela australskou cenu filmové kritiky jako nejlepší herečka roku. Velkou popularitu jí přinesla i role Marie Ramsayové v nekonečném seriálu Sousedé (1985), ve kterém hrála asi ve 150 epizodách.
Do své rodné země se Bláhová vracela na etapy, od roku 1998 žije trvale v Praze. Je na volné noze, hostuje s několika divadelními hrami ve vlastní produkci (například Monology vagíny), objevila se ve filmu (Zoufalci či Nebe, peklo... zem) nebo v televizi (seriál Velmi křehké vztahy). Věnuje se i pedagogické práci, překladům a je také autorkou knih pro děti, například Pohádek z klokaní kapsy.
Bláhová je dvakrát rozvedená, má dceru Maiu a syna Olivera.