Pražské Výstaviště na východním okraji Stromovky vzniklo pro Jubilejní zemskou výstavu v roce 1891 a prostor byl během let postupně rozšiřován. Od té doby slouží pro pořádání výstav, koncertů a dalších kulturních akcí. Před 50 lety, 5. září 1953, dostal areál jméno Park kultury a oddechu Julia Fučíka (PKOJF), k názvu Výstaviště se vrátil v roce 1990.
Výstavy, koncerty, mítinky a Matějská pouť...
Holešovické Výstaviště je s rozlohou 320 tisíc metrů čtverečních druhým největším areálem svého druhu v Česku, největší Brněnské výstaviště je rozměrem dvojnásobné. Ročně se v pražském areálu Výstaviště koná více než padesát výstav všeho druhu, hostí také koncerty nebo mítinky politických stran. Nejznámější akcí je každoroční Matějská pouť, která se tu pořádá od roku 1964.
V rámci Jubilejní zemské výstavy byla z Letenských sadů k Výstavišti přivedena první elektrická dráha v českých zemích, která ovšem na začátku minulého století zanikla. Rozsáhlé rekonstrukce se areál dočkal před prodělečnou Všeobecnou československou výstavou v roce 1991.
Nejen Sjezdový palác v plamenech
Dominantou Výstaviště je Průmyslový palác z roku 1891, dříve Sjezdový palác, který v roce 2008 postihl rozsáhlý požár, jemuž padlo za oběť celé západní (levé) křídlo. To by však mělo být dostavěno. V areálu se nachází také například Lapidárium, Pavilon panoramatu Bitvy u Lipan, divadla Pyramida a Spirála, krytý bazén, hokejové haly nebo Křižíkova fontána.
Od roku 1960 do října 1991 byl v areálu i Bruselský pavilon, který byl ale zničen požárem. Ohni v roce 2002 podlehl i dětský pavilon, sloužící jako sklad, a v roce 2005 shořelo dřevěné Divadlo Globe.