Vyšší poplatky a méně výplatních termínů. Pravidla pro vyzvedávání důchodu se mění, upozorňuje Přemysl Hanzelka z ČSOB Poštovní spořitelny
Přemysl Hanzelka, ředitel segmentu ČSOB Poštovní spořitelna

Vyšší poplatky a méně výplatních termínů. Pravidla pro vyzvedávání důchodu se mění, upozorňuje Přemysl Hanzelka z ČSOB Poštovní spořitelny

14. 2. 2025

Vyjet ze zajetých kolejí není jednoduché. Obzvlášť když jde o nakládání s penězi u lidí, kteří důvěřují svým zavedeným pořádkům. Senioři, kteří si svůj zasloužený důchod vyzvedávají v hotovosti na poště, se však letos musí připravit na zásadní změny. O jaké změny jde a co to pro důchodce znamená, vysvětluje Přemysl Hanzelka, ředitel ČSOB Poštovní spořitelny. Aby se změny neprojevily na peněženkách seniorů, doporučuje Poštovní účet od ČSOB, který nevyžaduje zásadní změny v návycích a jeho založení je rychlé a jednoduché.

Můžete popsat, co přesně se mění při vybírání důchodu v hotovosti?
V roce 2025 dochází hned ke dvěma změnám, které důchodcům mohou přinést nejen komplikace, ale i vyšší náklady. Pro ty, kteří do důchodu odešli v roce 2010 nebo později, se od 1. února se zvýšil poplatek za hotovostní výplatu důchodu z 35 na 78 korun – což je více než dvojnásobné navýšení. Pokud si někdo chodí fyzicky vyzvednout důchod každý měsíc, znamená to pro něj skoro 1 000 korun ročně navíc. To stejné platí, pokud si senior nechává důchod doručovat domů. Druhá změna přichází od 1. dubna, kdy se sníží počet výplatních termínů. To v praxi znamená, že se mohou na poštách tvořit delší fronty a hrozí větší nepohodlí při vyzvedávání důchodu na poště.

Proč by měl být Poštovní účet tím správným řešením pro důchodce?
Ve zkratce – senioři ušetří, je to bezpečné, jednoduché a pohodlné. Nechceme důchodcům narušovat jejich zvyky, ale zároveň je důležité, aby měli peníze v bezpečí a kdykoliv k nim měli přístup. Díky Poštovnímu účtu už nejsou vázáni na jeden výplatní den ani na konkrétní pobočku. Důchod už nemusí vybírat jen v jediný den na jedné pobočce – své peníze si mohou vyzvednout na téměř 4 000 místech v Česku, 1x měsíčně zdarma na jakékoliv poště nebo kdykoliv bez omezení v bankomatech ČSOB.

Jak se takový účet zakládá, je to složité?
Vůbec ne. Stačí zajít na jakoukoliv pobočku pošty, kde s tím pomohou pracovníci, které důchodci znají a důvěřují jim. Ti pomohou nejen s otevřením účtu, ale i s nastavením pravidelného zasílání důchodu. Celý proces trvá jen 15 minut. Není se čeho bát – účet od ČSOB už dnes využívá přes 600 000 seniorů.

Kolik peněz založení Poštovního účtu nové klienty stojí?
Sjednání i vedení účtu je zdarma. Nové klienty banka naopak odměňuje. Tisíc korun dostanou za to, že jim začne na účet chodit důchod a dalších pět set korun, pokud do konce dalšího měsíce zaplatí alespoň pětkrát kartou. Pro důchodce ve věku od 65 let platí tyto odměny do konce března. Více informací najdou na www.csob.cz/ucetspojistenim.

 

 

 

 

důchody peníze rozhovor
Hodnocení:
(0 b. / 0 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.

Aktuální soutěže
Kvíz i60 - 7. týden

Ester Ledecká vybojovala na světovém šampionátu v alpském lyžování bronzovou medaili. Lyžování a lyžařská střediska. To jsou témata vědomostního kvízu tohoto týdne.