Nesnídají a nehýbou se. V Česku přibývá dětí s nadváhou i obezitou
Ilustrační foto: Freepik

Nesnídají a nehýbou se. V Česku přibývá dětí s nadváhou i obezitou

21. 11. 2024

Čtvrtina českých dětí má nyní více kil než je zdrávo. Rodiče tento fakt často komentují větou: Nevíme, jak je to možné. Nicméně lékaři a odborníci na zdravý životní styl se shodují, že za to mohou především mámy a tátové.

obezita vnoučata životní styl
Hodnocení:
(5.1 b. / 10 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Marie Ženatová
Bydlím blízko menšího hřiště, které je často úplně prázdné. Když mi chodila mladší vnoučátka ze školy, tak jsme je využívali jediní. Doma nemám žádné sladké nápoje, všichni zde pijí jen vodu. Ale při svých cestách potkávám u škol skutečně čím dál víc otylých dětí. Doma asi většinou nemají co dělat a proto jsou jejich ruce obratné jen při používání mobilu ?
Jan Zelenka
Bohužel, svět se mění, mění se i ustálené životní hodnoty a s tímto nic moc nenaděláme. Psal jsem o tom několik článků.
Vlasta Nykodýmová
Měly bychom si přiznat, že je to i naše vina. Kolik rodičů vyrazí v sobotu s dětmi ven.
Olga Škopánová
Jsem ráda, že moje dcera u své dvouleté holčičky dbá na to, aby nepřijímala nadměrné množství cukru. A k pohybu ji nemusí nutit.
Lenka Kočandrlová
Stačí se podívat na staré školní fotky - jeden hubeňourek vedle druhého. V naší třídě byl jen jeden kluk tlustý a říkalo se mu Saťa. Jenže za našeho dětství jsme byli stále v pohybu,honili se po třídě,na chodbách,venku před školou,stále se hrály hry se švihadlem,s míčem,s gumou,skákalo home,panák....Co dnes dělají děti ? Čumí do mobilů a nic víc.......
Helena Štěpánková
Myslím, že je to velký problém. Rodiče často nemají na děti čas, anebo praktikují tzv. americkou výchovu, kdy je vlastně dovoleno vše. Jak píše paní Hana R., běhat děti kolem domu, na sídlištích, jak to bývalo dříve, člověk nevidí. Buď sedí na lavičce s mobilem, nebo doma, jistě také s mobilem v ruce.
Danka Rotyková
Je to už dávno, ale stále si myslím, že jsme i tehdy za totáče měli správný názor na životosprávu našich dětí. Měli jsme asi štěstí, že jsme děti vychovávali v době, kdy nebylo zvykem mít doma stále nějaké sladkosti z obchodu, ale bylo zvykem, že děti byly téměř denně s kamarády venku. Všechno i tehdy záleželo na rodičích, jak jdou dětem příkladem a co do nich v prvních letech vloží. I dnes to jde, ale takových rodičů je málo.
Hana Rypáčková
Ten pohyb se správnou stravou je základ životosprávy. Bydlím u parku. Dříve se tam o polední přestávce přihnala kupa dětí na sportoviště, dnes posedávají na opěradlech laviček a kmitají jim prsty na mobilu..Kromě malých dětí s rodiči a prarodiči, tam děti nejsou. Naše děti se neválely doma . Ano, podporuje se jen vrcholový sport. Ale je dost míst v Sokole a i jinde. Ovšem to nejsou jen děti, ale i dospělí a staří..
Dana Straková
Ta fotka je skutečně děsivá, ale ano, takhle ta naše "zdravá, dobře živená mládež" teď vypadá. My měli ve třídě jenom jednu oplácanou holčičku a dva kluky, ostatní jsme byli samá ruka, samá noha a s pohybem jsme neměli problémy. Dnes nepatří tělocvik mezi oblíbené předměty, protože se tam.od dětí chce, aby se hýbaly :-)

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.

Aktuální soutěže
Kvíz i60 - 17. týden

Tento týden se budeme ve vědomostním kvízu věnovat vážné hudbě. Jak dobře ji znáte? To uvidíme...

AKTUÁLNÍ ANKETA

Co vás nejvíce "nabíjí"?

Výlet do jarní přírody

21%

Setkání s přáteli

20%

Kontakt s rodinou

21%

Knihy

19%

Vitamíny

20%