
Všechny fotografie: Poskytnuty z osobního archivu Heleny Přibilové
Africká Rwanda: Dlouhá cesta od genocidy k ekologickému prvenství
7. 11. 2024Slova, která jsme v červenci 2012 slyšeli od našeho řidiče v Kigali zněla děsivě: „Podívejte se na lidi kolem. Komu je více než třicet pět let, má na rukou krev. Je jisté, že někoho zabil, ale kolik jich bylo, neví ani on sám. Mohlo jich být pět, deset nebo padesát.“
DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní
příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke
konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv
vulgarismy.
Pro vkládání příspěvků do diskuze se musíte přihlásit
Zuzana Pivcová
9.11.2024 14:58
Helenko, počátek 60. let bylo dobou, kdy jsme se jako děti dovídali ve škole o jednotlivých afrických státech, které se vymanily z kolonialismu a získaly nezávislost republik. Vždycky jsme byli nadšeni a při zeměpisu jsme se dokonce všechny tyto státy učili nazpaměť i s hlavními městy. O to horší pak bylo po mnoha letech poznání o etnických čistkách, které se tam dějí. Země je bohatá, mohla by ekonomicky prospívat, ale .... Moc Vám jako obvykle děkuji.
Helena Přibilová
8.11.2024 18:41
Děkuji vám všem za velmi hezké komentáře i kladná hodnocení mého článku, kterých si vážím.
Jaroslava Handlová
8.11.2024 10:59
Milá Heleno, opět velmi zajímavé informace i fotodokumentace. Letos uplynulo 30 let od počátků té hrůzné genocidy na popisovaném území. Tehdy jsme se částečně dozvídali ze sdělovacích prostředků o neuvěřitelných zvěrstvech tam páchaných. V Tvém článku mě zaujala historie i příčiny konfliktu, ale také, jak se Rwanda nyní vzmáhá. Co mě však nepotěšilo, to byly ty zmíněné ceny v hotelu! Tam bych se taky určitě neubytovala. (S tím však nic nenaděláš ani ty, ani já). I nadále máte oba dva můj obdiv a přeji Tobě i manželovi hodně štěstí a pohody při vašich dalších cestách.
Zdenka Jírová
8.11.2024 01:18
Váš článek byl obdivuhodný, dozvěděla jsem se velmi zajímavé věci o máloznámé části Afriky. Jste statečná, když se nebojíte navštívit i oblasti pro turisty poněkud nebezpečné.
Blanka Lazarová
7.11.2024 21:16
Jako už psaly S., M., M. a ostatní přede mnou, obdivuji vaše cestovatelské zážitky a jsem ráda, že je s námi sdílíte. Děkuji a těším se zase na další. :-)
Soňa Prachfeldová
7.11.2024 19:48
Obdivuhodné paní Helenko, co vše jste procestovala a prožila. Máte odvahu a je to krásné, že vše prožíváte po boku svého manžela. Obdivuji vaše články s fotografiemi, časově určitě velmi náročné. Je to pro mě nepoznaný svět a díky vám, se něco dozvídám a děkuji. I nadále vám přeji dobrodružné cestování a bezpečné návraty domů.
Marie Měchurová
7.11.2024 17:57
Paní Heleno, obdivuji Vaši odvahu vydat se do vzdálených zemí. Jako vždy jste nám hezky přiblížila současnost i historii této zajímavé krajiny na kontinentu, na který se velká většina z nás nikdy nedostala. Vaším prostřednictvím máme možnost tyto exotické kraje aspoň trošku poznat. Děkuju.
Marie Seitlová
7.11.2024 15:43
Zase jeden zajímavý cestopis od vás. Čtu je jedním dechem a vždy se na ně těším. Jste úžasná cestovatelská dvojka.
Zpět na homepage Zpět na článek
Doporučujeme
Články z Drbna.cz
Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.
Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:
- Váš nejnovější článek
- Nejnovější komentáře k vašim článkům
- Nové vzkazy od přátel
- Nové žádosti o přátelství
JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí.
Aktuální soutěže
Kvíz i60 - 17. týden
Tento týden se budeme ve vědomostním kvízu věnovat vážné hudbě. Jak dobře ji znáte? To uvidíme...
AKTUÁLNÍ ANKETA