
Ilustrační foto: Pixabay
O lásce, emocích a egu
12. 7. 2024Láska. Všude na ni narážím. A dobrovolně přiznávám, že s ní mám problém. Ta pravá je prý bezpodmínečná, všeobjímající a sídlí v srdci. Čtvrtá čakra, barva červená. Být v jednotě. Se vším. I sama se sebou. Splynout. Ať se snažím jak chci, nesplynu.
DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní
příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke
konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv
vulgarismy.
Pro vkládání příspěvků do diskuze se musíte přihlásit
Ludmila Černá
15.7.2024 14:53
Moc vám všem děkuji za milé a poučné komentáře. Psala jsem to trochu s nadsázkou, vím, že souboj dobra a zla v nás je starý jak lidstvo samo. Vaše názory jsou velmi zajímavé, a různorodé, mám o čem přemýšlet. A to je vlastně taky důvod, proč sem píšu. Zpětná vazba je pro mě důležitá a ovlivňuje mě. Ještě jednou vám všem moc děkuji.
Tomáš Neděla
14.7.2024 13:54
Každá agrese či vztek má příčinu ve frustraci, nenaplnění potřeb v současnosti nebo i dávné minulosti. Člověk většinou chybuje z nevědomosti. Tyhle dvě základní skutečnosti mi pomáhají být trpělivý a tolerantní ve většině situací.
Jitka Caklová
14.7.2024 10:17
Také jsem byla cholerik, ale jen do doby než jsem si uvědomila, že věcem které se mě netýkají, nebo se mi nelíbí, nemám věnovat pozornost a ztrácet tím vlastní energii. Je těžké tolerovat opilého člověka, mnohdy i střízlivého, obzvláště když máte pocit, že vás zesměšňuje. On ten pocit nemá. Ale je dobré si v té chvíli uvědomit, že je to můj největší učitel, pouze o tom neví. :-) :-) :-)
Soňa Prachfeldová
14.7.2024 09:32
Lidmilko, nelze být někdy nad věcí. Tak dokonalí lidé nejsou a nebudou. Co třeba přijmout toho zloducha mrňavého s láskou, on se zastydí a bude méně provokovat. :-)
Jindřich Kalous
13.7.2024 18:53
Jana Kollinová 12:39: Navrhuji, abyste se zeptala raději v Ringu, členové tamní sociální bubliny mají ve všem jasno... Jako agnostik si nemohu být jistý vůbec ničím, dokonce ani tím, že nutně musí dojít ke konfliktu typu globální "kinetické" války, ale po aplikaci metody Occamovy břitvy se domnívám, že ďábel v té patálii s největší pravděpodobností prsty nemá. ;-)
Věra Lišková
13.7.2024 17:37
Podstatná je vyváženost dobra a zla v nás. Nelze být jen hodný, to by si nás ostatní rozebrali na součástky a i na matku Terezu se najdou kritici, a naopak být zlý znamená pohrdat sám sebou a ničit svoji člověčí duši.
Michaela Přibová
13.7.2024 16:20
Zajímavá kniha na toto téma je např. C. S. Lewis Rady zkušeného ďábla. Boj dobra se zlem v člověku je hezky popsané.
Jana Kollinová
13.7.2024 12:39
Pane Kalousi, obdivuji Vaše znalosti duchovního světa od jeho stvoření, ale máte také vysvětlení, proč aktuální dění v kontextu konfliktu Rusko-Ukrajina eskaluje ke globálnímu válečnému konfliktu?
Jindřich Kalous
13.7.2024 12:03
Pro některé (i křesťany, ale vzniklo to zřejmě v Persii - zoroastrismus, manicheismus) je ďábel totéž, co hmotný svět. Tudíž jako takový je nezničitelný. (Ledaže by se tvůrce toho druhého - duchovního světa rozhodl, že ten hmotný zničí; podle nich to zřejmě je v jeho moci. Koneckonců ho stvořil, tak proč by ho nemohl zrušit...) Některé z těchto názorů dokonce tvrdí, že ďábel je něco jako malý bůh, který má ten hmotný svět plně pod kontrolou. A takhle by se dalo pokračovat výčtem dialektických dvojic, které více či méně vyjadřují duální podstatu světa: hmota - duch, rozum - víra, zlo - dobro, poznatelné - nepoznatelné. Za první polovinou každé z dvojic uvedených pojmů někteří vždycky hledají ďábla, který nás kvůli našemu pozemskému ukotvení v materiálním světě svádí od toho nejdůležitějšího, co se (naštěstí?) nachází mimo jeho dosah.
Zpět na homepage Zpět na článek
Doporučujeme
Články z Drbna.cz
Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.
Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:
- Váš nejnovější článek
- Nejnovější komentáře k vašim článkům
- Nové vzkazy od přátel
- Nové žádosti o přátelství
JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí.
Aktuální soutěže
Kvíz i60 - 17. týden
Tento týden se budeme ve vědomostním kvízu věnovat vážné hudbě. Jak dobře ji znáte? To uvidíme...
AKTUÁLNÍ ANKETA