FOTO: archiv Jana Zelenky a Věry Ježkové
Povědomí domova
1. 6. 2023K tomu, aby člověk cítil pořádně silně vědomí domova, je moc důležité, kromě jakéhosi vědomí sounáležitosti s místem, kde žije, také mít doma vše stále na stejném místě. Ať už se jedná o nábytek, lednici, trenky v šuplíku, ponožky, nebo knihu, kterou si chcete přečíst.
DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní
příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke
konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv
vulgarismy.
Pro vkládání příspěvků do diskuze se musíte přihlásit
Zdenka Soukupová
2.6.2023 13:07
Věrko, Honzo, zase krásné zamyšlení. Myslím, že člověk má mít nějaké místo, které je pro něho domovem. Tím pocitem jistoty pak překová různé životní trable., které se mohou vyskytnout.
Marie Ženatová
2.6.2023 08:09
Ze srdce vám oběma děkuji za velmi krásnou a procítěně pravdivou úvahu*
Jarmila Komberec Jakubcová
1.6.2023 21:38
Ráda cestuji ale i ráda se zase vracím do svého domova. Článek je moc hezky napsaný. Jinak Vám to to moc sluší. Pište dál, budu se těšit na další články.
Daniela Řeřichová
1.6.2023 20:37
Hezká úvaha, toto téma je mi velmi blízké. Domov je pro mne má vlast, Praha, byt, který je přístavem, bezpečím, klidným zázemím. Pro mne domov není o věcech, ale o lidech, kteří jej vytvářejí a o atmosféře, která zde panuje. Jsem ráda, že i vnoučata považují toto místo za svoji kotvu.
Jan Zelenka
1.6.2023 20:29
Dámy, děkuji vám všem za moc pěkné komentáře. Máme připraven další společný text.
Marie Měchurová
1.6.2023 20:15
Râda zvelebuju náš domov a zahrádku. Neznám lepší pocit, než ten když se vracíme z cest a odemknu dveře od našeho domu.
Helena Přibilová
1.6.2023 19:47
Děkuji za moc hezký článek k zamyšlení. Poznání domova jsem si také nejvíce uvědomila na cestách světem. Pokaždé jsem se ráda vracela domů, do své rodné země, kterou bych nikdy netrvalo neopustila.
Zpět na homepage Zpět na článek
Doporučujeme
Články z Drbna.cz
Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.
Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:
- Váš nejnovější článek
- Nejnovější komentáře k vašim článkům
- Nové vzkazy od přátel
- Nové žádosti o přátelství
JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí.
Aktuální soutěže
Kvíz i60 - 17. týden
Tento týden se budeme ve vědomostním kvízu věnovat vážné hudbě. Jak dobře ji znáte? To uvidíme...
AKTUÁLNÍ ANKETA