
Ilustrační foto: Pexels
Lída (71 let): Jako vdova se mám lépe, než když jsem byla vdaná
19. 7. 2022Můj muž před šesti lety zemřel a já jsem došla k závěru, že od té doby prožívám pěkné životní období. Vím, že by mě lidé odsoudili, kdybych něco takového přiznala. Proto to svým blízkým neříkám.
DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní
příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke
konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv
vulgarismy.
Pro vkládání příspěvků do diskuze se musíte přihlásit
alena vančurová
20.7.2022 15:09
Paní Lídě přeji zasoužený klidný život, a děti ať vzpomínají na otce tak jak to cítí, je vidět že dokázala děti uchránit před jeho "náladami". Věřím, že je vyléčená z mužů.Dnešní ženy si rozhodně nenechají ubližovat a to je dobře!!
Magda Škodová
20.7.2022 13:27
Když jsem se před lety rozváděla, tak se sousedka zeptala proč to dělám, vždyť mne přece nebije... To by zkusil možná jednou a asi bych taky byla šťastná vdova. Ona je se svým "osudem" dodnes, pořád samý monokl, občas nějaká zlomenina, lehký otřes mozku, ale co by na rozvod řekli lidi? Takže paní Lídě přeji ještě hodně šťastných let v novém životě, zaslouží si to.
Hana Rypáčková
20.7.2022 13:16
To mi je líto, že až tak pozdě sebe ocenila. Pravda , že my vdovy musíme žít dál a za oba.
Jitka Caklová
20.7.2022 13:04
Paní Kollinová, také nemám ráda, když mi někdo komolí příjmení a přestože se mě to týká, nechávám to plavat, nejde o život, ani o úřední doklad. Nicméně se omlouvám, že jsem 19.7.2022 11:30 opisovala :-)
Ilona Marešová
20.7.2022 13:00
Také jsem ovdověla, ale manželství jsem měla vcelku pěkné, žádné hádky ani domácí násilí. Žili jsme si dobře, z počátku půjčky, ale vše se dalo zvládnout. Máme dvě hodné dcery a vnuka. Žili jsme si takto 40 let, když zasáhlo vážné onemocnění. Nebylo pomoci, čekali jsme na zázrak, ten se však nestal. Přestože jsem byla pět let samo, nyní prožívám krásný láskyplný vztah, vážíme si každého dne, kdy jsme spolu, což jsou necelé 4 dny v týdnu. Bydlíme každý ve svém, dělí nás 60 km, ale ty nejsou překážkou. Nestydí se říct mi, že je se mnou šťastný. Na manžela jsem nezapomněla, to se ani nedá, ale musela jsem udělat rozdělení předchozího a nynějšího života. Právě láska přítele mi to vše usnadnila. Nic z toho, co paní Ludmila popisovala jsem nezažila, ale vcelku ji chápu, jak to ona cítí. Jsou muži, kteří si neváží ženy, vnímají ji jako služku, sami nic v domácnosti neudělají, ale jen kritizují a ještě dokáží být hrubý. Paní Lídě přeji, aby si nynější klid a pohodu užívala a dokázala si zpříjemnit život čímkoli, co jí osobně přinese klid a pohodu.
Jana Kollinová
20.7.2022 12:16
Bez ohledu na to, že bylo na přání autorky její jméno změněno, preferovala bych její jméno Lída a Líza v diskuzních příspěvcích! :-(((
Jitka Caklová
20.7.2022 10:37
Aby "se vyrovnalo skóre", tomu by pomohlo, kdyby si každý zametal před vlastním prahem, smetí neházel k sousedovi a neřešil, jak to mají jinde. Můj otec byl "synek z chalupy", jeho otec nepil, ale chlastal první ligu. Koně už byli naučení, že denně od hospody dojeli sami domů a vše, co bylo třeba kolem hospodářství večer udělat, udělala maminka, za což dostávala pravidelnou dávku bití. Tatínek jako mladík založil kapelu (do dnes žije jeden pamětník, který u něho hrál). Nikdy v životě se alkoholu nedotkl a všichni se mu smáli, že při muzice pije kafe z melty. Celý život s maminkou tvrdě pracovali, krom nočního spánku, bez odpočinku. Nikdy jsem neslyšela, že by se rodiče hádali, natož aby jeden na druhého vztáhli ruku. Každý si z rodiny nese a hlavně uplatňuje, co mu vyhovuje. Můj první manžel nekouřil, nepil, do hospody nechodil, "on byl živitel rodiny", ale doma měl rád své pohodlí (jako jeho otec). A jak se říká "100x nic umoří i vola", tak jsme se nakonec rozvedli. Záhy po rozvodu jsme si oba našli nové partnery. On postupně 3, ale asi se mi žádná nevyrovnala, protože nakonec zůstal sám. Je to oboustranné, jak jeden ukáže, že něco umí a zastane, ten druhý toho umí využít.
Olga Panochová
20.7.2022 10:36
Paní Lído, jak Vás chápu.....nic si nevyčítejte, JE TO JEN VÁŠ ŽIVOT. Přeji Vám od ♥, abyste si nyní užívala svůj vlastní život podle svých přestav a snů. Hodně zdraví a štěstí do všech dnů...Olina
Jana Kollinová
20.7.2022 10:35
I když se můj životní příběh vyvíjel zcela odlišně než u paní Lídy, mohu se souhlasně podepsat pod text: " Jako vdova se mám lépe, než když jsem byla vdaná."
Zpět na homepage Zpět na článek
Doporučujeme
Články z Drbna.cz
Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.
Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:
- Váš nejnovější článek
- Nejnovější komentáře k vašim článkům
- Nové vzkazy od přátel
- Nové žádosti o přátelství
JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí.
Aktuální soutěže
Kvíz i60 - 16. týden
Asi nebudete překvapeni, když tématem vědomostního kvízu tohoto týdne budou "Velikonoční zvyky a tradice."
AKTUÁLNÍ ANKETA