Malá železniční fotoreportáž
Úvodní foto: autorka

Malá železniční fotoreportáž

15. 9. 2021

Od dětství mám ráda vlaky a nádraží. Proto mě potěšilo, když jsem náhodou objevila na stránkách Pražské integrované dopravy informaci, že v sobotu 11. září se bude konat na Masarykově nádraží Pražský železniční den. Tramvají mi to tam trvá pár minut. Na místo jsem dorazila chvíli před zahájením. Program byl velmi bohatý –  jízdy staršími vlaky i autobusy, prohlídka Masarykova salonku. Vyhledala jsem pouze autobusy stojící u nádraží v ulici Na Florenci, procházela se po nástupištích a v hale. Samozřejmě jsem se snažila fotit. To ale nebylo vůbec snadné. Už v devět hodin bylo všude hodně lidí, kteří mi občas vstupovali do záběru (jistě stejně jako já některým), nebo kvůli nimž jsem si nemohla vybrat vhodné místo. I přesto se mi podařilo „ulovit“ několik zajímavých objektů. 

Na fotce č. 5 je lokomotiva Žabotlam, pojmenovaná podle vysunuté spodní „čelisti“, z profilu připomínající žábu. To jsem ovšem předem nevěděla, takže z profilu ji nemám. Dále: č. 6 Brejlovec, č. 7 Heligon, č. 13 Kredenc a Heligon.

Myslím, že den si užili všichni – dospělí i děti. Podíváte se?

Můj příběh
Hodnocení:
(5 b. / 24 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Irena Mertová
Jé, to se mi líbí! Kdybych o akci byla bývala věděla, byla bych tam šla :-) :-) :-). A koupila sis suvenýr - třeba hrneček metro B? :-)
Daniela Řeřichová
Pěkné zastavení v čase. Jezdívali jsme podobnými vlaky k babičce do Kácova nebo do Chomutova. Při přestupování pobíhali na nástupišti pikolíci s horkým párkem a studenou limonádou, které podávali do okénka. Na vlaky nedám dopustit ani teď, jezdím někam každý týden.
Jitka Hašková
Díky moc, to se ti podařilo. pro mě připomínka dětství, když kolem nás jezdily v Radotíně vlaky.
Jan Zelenka
Moc pěkné, Věrko. Fotky vyvolávají vzpomínky. Léta jsem jezdil na Masaryčku, většinou s párou, nebo červeným motorákem, kde byla uprostřed ještě kamna na uhlí.

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.