
Toxické přítelkyně? No a co, je to lepší, než žádné. FOTO: Ingimage
Toxická přátelství. Udržujeme je, přestože škodí našemu zdraví
26. 6. 2021
Jak s tím chlapem můžeš vydržet, já bych se už dávno rozvedla. Víš, že má Petr milenku a Jana o tom neví? Proč jsi vybrala tuhle kavárnu, je divná a ta servírka je nemožná. Některé kamarádky si říkají tyto či podobné věty a vyvolávají v sobě navzájem špatnou náladu. Přesto se stále scházejí.
DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní
příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke
konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv
vulgarismy.
Pro vkládání příspěvků do diskuze se musíte přihlásit
Zdenka Soukupová
29.6.2021 12:43
Moje bývalá kolegyně je podobného ražení. Vždycky je všechno špatně. Doma, v rodině, v práci, v politice, v obchodě, prostě všude je něco, co by mělo být jinak. Naštěstí jsme spolu nemusely moc úzce spolupracovat. Opravdu takový člověk na dobré náladě nepřidá.
Jitka Caklová
28.6.2021 06:40
Na íčko jsem se zaregistrovala, neboť jsem se domnívala, že zde najdu přátele, kamarádky - kamarády. Dokud jsem se se svoji malostí vnucovala, byla jsem trpěna. Když jsem se ale začala nacházet a projevovat svoji vlastní "cenu", stala jsem se vlezlou a byla, někdy citlivě, jindy méně citlivě, vmanévrována do správných mantinelů, které jsem si nevystavěla sama. Ale díky tomu jsem našla štěstí, viz. Citáty 28.6.2021 06:01 ♥
Martin Vrba
27.6.2021 10:24
Tak to já mám už pořádek v terminologii. Proč bych měl s někým udržovat dobrovolně nějaký kontakt, když je pro mne jen zdrojem nepříjemných pocitů? Takové lidi – natož „přátele“ (byť s uvozovkami) kolem sebe vůbec nemám. Něco podobného na ten způsob člověk musí ale občas přetrpět například v zaměstnání, kdy takového člověka k sobě dostaneme do kanceláře společně s pracovní smlouvou a musíme s ním nějak ten pracovní den vydržet. Tam se pak musíme i přetvařovat a tvářit se, že jsme „přátelé“ – a dělají to možná stejně neochotně obě strany. Ale jsou někteří lidé, kteří si například myslí, že je přímo jejich povinností vám radit a jsou dost vlezlí – tam je přímo uměním je citlivě – opravdu citlivě vmanévrovat do správných mantinelů, ale neudělat si z nich nepřátele – ti jsou pak nefalšovaní – skuteční a co pak? Často to bývá směrem od těch starších k těm mladším, nebo naopak od těch mladších k těm starších. Klasický generační spor. O tento druhý případ, kdy jsou nadřazení mladší starším jsme byli v pracovních vztazích obohaceni s příchodem nových technologií.
Dana Puchalská
26.6.2021 23:54
Jo,jo,někdy je to skutečně náročné. Prostě práce jak na kostele,ale jde to.... :-D
Dana Hošková
26.6.2021 22:33
Až ve svém pokročilejším věku jsem se naučila od tzv. energetických upírů distancovat. Škoda, že jsem to nedokázala dřív.
Dana Puchalská
26.6.2021 21:59
Já takovým rádoby kamarádkám už dávno řekla jednoduché a dost účinné pořekadlo : nepřijdeš-neodejdeš .A mám klid. P. S .A neříkám jim toxické,ale vysávácí.
Eva Kopecká
26.6.2021 20:37
Když jsem své letité známé dala najevo, že pravda o nevydařených příbuzenských vztazích je složitá věc, na které se podílejí všichni zúčastnění, náš vztah se rapidně změnil. Jsou lidé, kteří potřebují slyšet, že mají pravdu za všech okolností. A to i když ji evidentně nemají. Vždy jsem po celou dobu její návštěvy měla stísněný pocit. Přišla, ač se mi to nehodilo, že zahrady odvezla, co šlo, náš rozhovor byl vpodstatě monolog plný stížností na všechny kolem ní. Jen jednou mě pozvala ona a to tak, že na daný určitý termín. Ráda by, abych na jejím víkendovém sídle vařila pro širokou rodinu. Byla velmi dotčená, že nepřijedu. Zaprvé jsem tu dobu chodila do práce. Zadruhé dávám přednost svému rekreačnímu objektů a své rodině. Na jednu stranu jsem ztratila bližší známou. Na stranu druhou se mi ulevilo.
Zpět na homepage Zpět na článek
Doporučujeme
Články z Drbna.cz
Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.
Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:
- Váš nejnovější článek
- Nejnovější komentáře k vašim článkům
- Nové vzkazy od přátel
- Nové žádosti o přátelství
JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí.
Aktuální soutěže
Kvíz i60 - 17. týden
Tento týden se budeme ve vědomostním kvízu věnovat vážné hudbě. Jak dobře ji znáte? To uvidíme...
AKTUÁLNÍ ANKETA