První "pocovidové" íčkařské setkání
Sraz před vlakem do Holyně. FOTO: Jan Raška

První "pocovidové" íčkařské setkání

27. 5. 2021

Tak konečně to vyšlo. Po dlouhých měsících jsme se zase mohli potkat tváří v tvář (ve vlaku ještě pořád rouškou k roušce) na prvním jarním "íčkařském výletě Prokopským údolím.

To údolí se rozprostírá mezi pražským Smíchovem a Řeporyjemi. Čekal jsem tedy, že se výletu zúčastní výhradně Íčkaři z Prahy. Ale kdepak, na sraz dorazili Íčkaři z Roudnice, Poděbrad, Havlíčkova Brodu, či dokonce z Brna a Holešova. A od samého začátku bylo veselo, milo a družno.

Vláček nás odvezl ze Smíchovského nádraží do "vesnické" stanice  Praha - Holyně, odkud jsme vyrazili do Dalejského údolí. Prošli jsme kolem Červené skály do "Prokopáku" a dorazili do "poledního" cíle - Pivovaru Prokopák. Tam nás čekaly pivní speciály - kluk, holka, tatin, milostpaní, panímáma a pantáta a s nimi i pan sládek Petr Novotný, který nám povyprávěl, z čeho a jak se vaří zdejší pivní speciály.

Po obědě jsme vyrazli podél Dalejského potoka do Hlubočep. Po cestě jsme ochutnali skvělou trnkovici, kterou přivezla z Holešova paní Marie Měchurová. Vyfotili jsme se u jezírka a nakonec skončili v "nádražní" restauraci Praha - Hlubočepy.

Byla to hezká procházka s partou milých lidí. A rozhodně nebyla poslední. Na chatu "Do stovky" sledujte další naše výletní programy.

 

 

 

cestování Tip na výlet
Autor: Jan Raška
Hodnocení:
(5.1 b. / 43 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Jitka Hašková
Jsem moc ráda, že se výlet vydařil, i když jsem se nemohla zúčastnit. Na příští určitě půjdu. Honza je vynikající organizátor.
Jaroslava Handlová
Velmi milé, přátelské setkání, popis i fotky mluví za nás. Bylo to bezva a příště jedeme zas.
Dana Kolářová
První "pocovidové" íčkařské setkání evidentně vydařené a jsem ráda, že jsem se s vámi mohla vidět alespoň na fotkách.
Eva Mužíková
Čekala jsem kdo dá na íčko první fotky. Honzo díky, je vidět, že vládla dobrá nálada. Mne nejvíce těší, že naše bojovnice Hanka zvládla veškeré zdravotní problémy tak, že dokázala absolvovat celý tento výšlap s vámi. Hani, jen tak dááál.
Blanka Lazarová
Bylo to prostě prima - lidičky, příroda, počasí, dobroty, dobrá nálada a to vše pod odborným vedením Honzy. Díky všem a zase někdy naviděnou. :-) :-) :-)
Jitka Mošovská
Pěkně nám to vyšlo, nezmokli jsme.
Alena Velková
To je dobře, že se výlet vydařil. Bohužel jsem se nemohla připojit, měla jsem službu v NG. Tak snad příště!
Elena Valeriánová
Trošku vám závidím, ale jsem ráda, že se vám výlet a hlavně setkání vydařilo. Tak jen houšť a větší kapky ♥♥♥
Helena Votíková
Byla to moc fajn procházka. Ráda jsem se viděla s těmi co již znám a poznala nové íčkaře. Prošli jsme se, zasmáli se, pojedli, popili, dozvěděli jsme se jak se vaří pivo, prostě príma prožitý den.
Alena Tollarová
Pro mě cesta nebyla vůbec dlouhá a kvůli prvnímu setkání po dlouhé covidové době bych jela i dál. To ostatně dokázaly další íčkařky i jeden íčkař. Jsem ráda, že se vycházka povedla včetně v poslední době nevyzpytatelného počasí a že jsem se seznámila tváří v tvář s několika dalšími milými lidmi. Nikomu to neříkejte, ale v "prokopáku" výborně vaří nejen krmi hutnou, ale i tekutou. Dovoluji si oprášit heslo tohoto portálu - Tahle země není jen pro mladý!

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.