FOTO: Jarmila KOmberec Jakubcová
Izrael a Palestina
17. 5. 2021
DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní
příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke
konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv
vulgarismy.
Pro vkládání příspěvků do diskuze se musíte přihlásit
Soňa Prachfeldová
18.5.2021 22:12
Jarmilko, moc si vážím Tvých znalostí a dojímá mě Tvůj niterný vztah k Izraeli. Jsi velmi zcestovalá. Jak píše Naďa, ani já bych tam nejela. Děsí mě fanatické náboženství na té, či oné straně a je mi líto lidí, kteří jsou ve jménu víry zabíjeni a druzí z toho bohatnou.
Václav Soukup
18.5.2021 17:46
Pane Dvořák, máte prázdný profil. Co kdyby jste místo věčného osočování a kritiky něco
pořádného napsal ! Tímto Vás žádám zcela vážně, aby jste přestal s dalšími invektivami
vůči mé osobě !
Jan Zelenka
18.5.2021 11:22
K tomuto tématu ještě malá poznámka. Je to citace ze závěru jedné kapitoly mé publikace:
"Radikální názory „revizionistů“, jak jsou označováni ti, co zcela odmítají hodnověrnost Bible a tvrdí, že je to jen literární fikce, aktivizují pochopitelně současnou palestinskou veřejnost, která odmítá uznat legitimitu státu Izrael.
Na druhé straně se nelze ale divit stanovisku izraelských sionistů. Jeden z nich, archeolog Telavivské univerzity Zeev Herzog, na jedné odborné konferenci prohlásil v roce 1999:
„Židé v Izraeli už nepotřebují Bibli, aby obhájili svou přítomnost na Blízkém východě. Jsme tady, protože tady jsme. Už nepotřebujeme omluvy – jsme místní.“
S těmito slovy nelze než souhlasit.
Jarmila Komberec Jakubcová
18.5.2021 10:36
Děkuji všem za příspěvky k tématu konfliktu na Blízkém východě. Nic není černobílé, Izrael je země, kde s setkávají tři monoteistická náboženství a území jsou posvátná jak nám Židům, tak i muslimům či křesťanům. Nepřeji si nic jiného než aby opět zavládl mír a lidé nebyli zabíjeni a hlavně aby netrpěli děti. A to na obou stranách konfliktu.
Václav Soukup
18.5.2021 09:47
Pane Dvořáku, Vaše bláboly a osobní invektivy svědčí o tom, že Vám chybí argumenty. Nemám
k Palestincům, ani k Izraelcům žádný osobní vztah, ale nepřejímám automaticky postoje
našich politiků. Vždy se snažím o pochopení druhé strany konfliktu a dokážu se veřejně
zastat těch slabších. Okupace palestinských území a výstavba nových osad je v rozporu
s právem a dokud to Izrael neuzná, trvalého míru se nedočká. Přeji autorce tohoto článku,
aby všichni její přátelé zůstali zdraví a v pohodě. Jsem přesvědčen, že světové veřejné mínění
dosáhne zastavení tohoto krveprolití a obě strany zasednou k mírovým jednáním !
Hana Rypáčková
18.5.2021 08:49
Boj mezi islámem a judaismem ve své nahotě. Na tom kousku země nikdy nebude klid. O tom jsou přesvědčeni křesťané. Věřím Jarmilo, že se tě to nejvíce dotýká. Fanatismus zabíjí.
Jarmila Komberec Jakubcová
18.5.2021 08:36
Můžeme Arabům odpustit zabíjení našich dětí. Nemůžeme jim ale odpustit, že nás nutí zabíjet jejich děti. Budeme mít mír s Araby jen tehdy, až bude láska k jejich dětem větší než nenávist k nám. Golda Meirová izraelská premiérka 1969-1974.
Jarmila Komberec Jakubcová
18.5.2021 08:18
Izrael je sekulární stát, kde je naprostá náboženská svoboda. Palestinci mohou vyznávat své, tak křesťané a Židé. Žádné není nadřízené druhému. Arabové jsou svým založením více obchodníci, zatímco Židé a křesťané budovatelé. Např. když se vrátí obdělávaná půda zpět Palestinců tak za pár let je z ní opět poušť.
Marie Faldynová
18.5.2021 08:00
Pane Soukupe, dovoluji si připomenout, že Izrael je na délku 400 km a na šířku maximálně 100 km a ve srovnání s rozlohou ostatních islámských států je to zanedbatelný záhonek :-)) a i ten Arabům vadí. Kdo je tady potom ten nesnášenlivý? Islám je militantní snaha ovládnout své okolí, čemuž nefandím.
Zpět na homepage Zpět na článek
Doporučujeme
Články z Drbna.cz
Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.
Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:
- Váš nejnovější článek
- Nejnovější komentáře k vašim článkům
- Nové vzkazy od přátel
- Nové žádosti o přátelství
JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí.
Aktuální soutěže
Kvíz i60 - 17. týden
Tento týden se budeme ve vědomostním kvízu věnovat vážné hudbě. Jak dobře ji znáte? To uvidíme...
AKTUÁLNÍ ANKETA