Týden v Blatné II.
Foto autorka

Týden v Blatné II.

4. 8. 2020

V první části našeho letošního pobytu v Blatné jsem vám na fotkách nabídla přírodu kolem našeho pronajatého domku a okolí. S ohledem na skutečně velké množství fotek, které jsem za týden nafotila, vám v druhé části nabídnu hrady a zámek, se kterými jsme měli co do činění. Jsou to zříceniny hradu Rabí a Kašperk, zámek jistě uhádnete, ano, je to Blatná.

Přes obec nebo malé městečko Rabí jsme tentokrát jen projížděli, ale hrad jsme navštívili v r. 2009. Mám na to nezapomenutelné vzpomínky. Jednak jsem skončila léčbu rakoviny a za druhé s námi byl naposledy náš první pejsek Amíček, který umřel 28.10. téhož roku. Vyfotila jsem si ze silnice jen hrad, ale není to dlouho, co byl na íčku článek z návštěvy hradu s popisem a fotografiemi. Další naší zastávkou byly Kašperské Hory a zřícenina hradu Kašperk, který leží asi 3 km od města. Z parkoviště je to cca 1,5 km, jde se lesem do mírného kopce, takže pohoda, ovšem nesmí být teplota skoro 30 stupňů, ale zvládli jsme to. Abych pravdu řekla, byla jsem trochu zklamaná. Jedná se sice o královský a se svou nadmořskou výškou 886 m také nejvýše položený hrad v Čechách, ale množství lidí, všude fronty, uzavřené nádvoří, kam se smělo jen s prohlídkou hradu, nás odradily. Zakoupili jsme magnetku, turistickou známku, řekli jsme hradu ahoj a tou samou cestou odkráčeli na oběd.

A nakonec si nechám zámek v Blatné, respektive zámecký park. O zámku už jsem ve svých příspěvcích také několikrát psala. Je to naše srdeční záležitost, takže vždy na konec pobytu jdeme do parku na procházku. Šli jsme v pátek dopoledne, naivně jsme si mysleli, že tam moc lidí nebude, ale chyba lávky. I tady byly desítky návštěvníků. Ale radost mi udělali obyvatelé parku, místní stádo daňků. Letos se mezi námi procházeli, loudili krmení a chovali se naprosto přirozeně. Jsou to krásná zvířata

Tak, a to by bylo vše z naší letošní Blatné. Fotek je samozřejmě víc, vzhledem k tomu, že se jedná o tři různé lokality, v tomhle jsem nenapravitelná. Krásný měsíc srpen všem, kteří si tohle přečtou.

Můj příběh
Hodnocení:
(5.1 b. / 20 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Miluše Hasenohrlová
Nadi, krásné fotky i oba články.Tento kraj si pamatuji, když jsem pobývala jako patnáctilétá u tety a strejdy v malé vesničce Slavětín. Na zámek v Blatné,kde nás provázeli v dobových kostýmech nikdy nezapomenu, stejně tak jako na první lásku s tím spojenou.
Helenka Vambleki
Dočkala jsem se a vidím známá místa, kde jsme s naším seniorklubem týden pobývali, zámecký park, krmení daňků. Nezapomenutelné setkání se zámeckou paní, beseda s ní a společné foto.
Eva Mužíková
Také jsem přesvědčená, že by se mi v tomto kraji líbilo. Nejsem sice moc zaměřená na památky, ale ti daňci by mi zážitek jistě udělali zajímavějším... Fotky opět nádherné, zkrátka jak jsem již psala, nekoukej na množství shlédnutí A FOŤ A PIŠ. I kdyby jsi potěšila jen nás pár " skalních",. :))))
Libor Farský
Nádherné pokoukáníčko, díky
Marie Seitlová
Nadi, krásně jste se potoulali kolem Blatné. Kašperk neznám, ale Blatnou ano, byla jsem tam 2x a poprve celý týden. Je tam krásně, zámek i park s daňky i pávy. ráda na tu dovolenou vzpomínám. Dík za pěkné fotky.
Hana Nováková
Blatnou jsem nikdy nenavštívila, Kašperk je úžasný, z něj ty výhledy do okolní krajiny přímo úchvatné. Kraj kolem Blatné je moc krásný, jistě by stál za návštěvu. Určitě jste si to užili. Díky za článek a foto
Jitka Mošovská
Naďo, hezky jste si užili i výlety do okolí. Moje oblíbené Kašperské Hory jsme letos navštívili znovu, pršelo, nebylo zaparkovat kde, 3krát jsme objeli kostel až dole u hotelu bylo místo. Pokoušela jsem se v lázních nabídnout státní voucher, bohužel ne, nemají statut s lékařskou péčí. Do Blatné se musím také po dlouhé době podívat, dík za sdílení.
Zuzana Pivcová
V Blatné jsem nebyla a docela toho lituji. Tohle je kraj pro mě neprobádaný.
Věra Ježková
Naďo, díky za krásné pokračování. V Blatné jsem byla jen krátce, ostatní místa neznám.

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.

AKTUÁLNÍ ANKETA

Co máte nejraději na letních prázdninách? (Označit můžete až tři odpovědi)

Slunce a teplo

14%

Dlouhé letní večery

13%

Setkání s vnoučaty/Hlídání vnoučat

12%

Pobyt na chatě či chalupě

12%

Výlety po Česku

13%

Dovolenou v zahraničí

12%

Cyklovýlety

12%

Koupání a opalování

13%