Sochy ve skalách
Foto: autorka

Sochy ve skalách

30. 7. 2020

Obec Brniště (okres Česká Lípa) láká od roku 2018 turisty na stezku „Sochy ve skalách“. V létě toho roku vyzdobili čeští a němečtí umělci blízký les a starou vozovou cestu, která zde byla v dávných dobách vytesána do skály, skalními reliéfy, sochami vyřezanými ze dřeva i objekty z drátů, či z přírodních materiálů. Inspirací jim byly skály, les a bytosti, jež ho podle pověstí obývají. Součástí se stala i opravená skalní kaplička z roku 1810. Cesta s exponáty měří asi 700 m, vstup na ni najdete asi 200 m od ekocentra Brniště a je zdarma. Vznik stezky podpořila obec Brniště, Podralský nadační fond ZOD a zaměstnanci Zemědělského obchodního družstva v Brništi.

I my jsme se o letošní dovolené nechali zlákat a příjemně si zpestřili návštěvou stezky jedno deštivé dopoledne. Počasí bylo ten den poměrně chladné, takže jsme pak hledali nějaké teplé občerstvení. Kavárna v blízkém areálu Lesní zátiší byla v tu dobu bohužel zavřená, ale objevili jsme prodejnu místního podniku Prominent s výrobky z krůtího masa, kde jsme nejen doplnili zásoby, ale také jsme se zahřáli a posilnili výbornou polévkou. Takže nakonec jsme zážitek kulturní doplnili i o gurmánský.

http://www.ekocentrumbrniste.cz/turistika/sochy-ve-skalach.html

https://www.kudyznudy.cz/aktivity/stezka-skalnich-reliefu-u-obce-brniste-na-ceskolip

https://brniste.cz/

 

Můj příběh
Hodnocení:
(5.1 b. / 19 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Jana Hošková
Moc pěkné a vypadá to zajímavě. Taky bych to ráda viděla ! :-))
Martina Růžičková
Děkuji :-).
Soňa Prachfeldová
Krásná pozvánka, napíši si místo, tam bych se moc ráda vypravila.
Zdenka Soukupová
Moc děkuji za tip na výlet. Na fotkách vypadá stezka nádherně a zajímavě. Určitě se tam vypravím.
Martina Růžičková
Děkuji za vaše komentáře. Tlustec jsme viděli cestou. Dost špatně vzhledem k dešti. Na internetu jsem dnes našla zprávu o referendu, které Brniště kvůli těžbě uspořádalo. Pro zájemce uvádím odkaz: https://www.idnes.cz/liberec/zpravy/brniste-referendum-tlustec-tezba-souhlas.A200622_145143_liberec-zpravy_jape
Irena Mertová
Hezké, celý ten kraj mám ráda ...
Alena Vávrová
V Brništi jsem sice kdysi byla na pouti, ale to ještě tato stezka neexistovala. Takže ho mám spojené jen s tím kopcem Tlustcem a jeho záchranou před odtěžením. Momentálně také nevím, jak to s ním vypadá.
Jan Zelenka
Toto místo neznám. Pouze skalní reliéfy sochaře Václava Levého u Liběchova. Ale tip na výlet jste uvedla pěkný.
Dana Puchalská
Brniště, bylo pro mne do dnešního dne fakt velkou neznámou. Jezdila jsem jeden čas ke známým v České Lípě. Vypadá to moc pěkně.
Věra Ježková
Martino, vy jste byli v Brništi? To koukám. Jezdila jsem s Vendou do Luhova, tedy kousek od něj. Jak vypadá Tlustec? Jak víš, sochy nemusím.

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.

Aktuální soutěže
Kvíz i60 - 15. týden

Uplynulou sobotu proběhll 34. ročník vyhlašování cen České hudební akademie Anděl. Ve vědomostním kvízu tohoto týdne si budete moci otestovat, jak znáte současnou českou hudební scénu. Zabrousíme ale také trochu do historie...

AKTUÁLNÍ ANKETA

Digitalizace postupně prostupuje všemi státními úřady. Jak jste na tom vy - využíváte možnost vyřizování nejrůznějších žádostí on-line (pomocí počítače či mobilu), anebo raději navštěvujete úřady osobně?

Pokud to jde, vyřizuji vše "on-line"

20%

Snažím se vyřizovat věci "on-line", ale ne vždy se mi to daří

20%

Nevím, neumím na to odpovědět

19%

Mám radši osobní vyřizování záležitostí na úřadech

20%

On-line nevyřizuji nic, je to pro mě složité

21%