Vztahy

Vztahy

20. 1. 2020

Když jsem na portál i60 začala chodit, tak jsem se domnívala, že je to určeno seniorům pro zábavu, komunikaci a sdílení. Prostě vyplnění volného času každého čtenáře a možnost se nějak zapojit . Asi nejvíc sleduji a využívám soutěž "Foto dne". Ale vnímám tam nezdravou rivalitu. Myslela jsem si, že je to určeno pro naprosté laiky, kteří mají fotografování jako koníčka pro vyplnění svého volného času. I možnost se nějak zapojit mezi ostatní a sdílet své úspěchy i nezdary. Mnozí se díky tomu zdokonalili, ale profesionálním fotografům se nevyrovnají a ani to nejsou jejich ambice. Existuje spousta fotografických soutěží, kde fungují odborné poroty. A každý má možnost si vybrat, jakých cílů a ocenění chce dosáhnout. Nechme tuto soutěž na bázi sdílení a radosti ze svých fot. Vynechme vzájemné napadání a osočování. Každý jsme jiný. Každý je jinak cílevědomý, jinak schopný a každý má jiné vybavení. Ale určitě fotí rád, rád se o svá fota podělí i si prohlédne snímky ostatních. Ale také rád uvidí své foto na karuselu. Nechme na hodnocení pouze jednu hvězdičku...líbí/nelíbí. Každý vnímáme věci jinak. Co se líbí jednomu, nemusí se líbit druhému. A nechme volbu na redakci bez zášti. A buďme vděční za to, že se starají o to, abychom tu mohli vůbec komunikovat.

Můj příběh
Hodnocení:
(4.7 b. / 21 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Daniela Hessova
Přeji všem hezký den. No...proč jsem psala. V žádném případě nemám nic proti přirozené rivalitě. Je snad normální, že chceme dokázat něco lépe než ostatní. Ale vadí mi, že jsme schopni si veřejně ubližovat hodnocením nebo i slovy. Je tu možnost si to vyříkat osobně. Když už máme tu možnost sdílet fota s ostatními, nekažme si to vzájemnými přemi a povyšováním nad ostatní. Pokud si v tom ovšem nelibujeme. Myslím, že nedělá nikomu dobře to číst veřejně. Ono dát počet hvězdiček podle svých pocitů je diskutabilní. Už se tu psalo o jakémsi rozdělení. Nemyslím, že by to bylo dobře, Většina určitě fotí pro potěšení a má to jako koníčka pro vyplnění svého volného času. A pak vítá tu možnost to zde sdílet. Další smysluplně trávený čas místo nicnedělání. Někdy se foto vydaří, někdy ne. Možná se chtěl jen podělit o něco, co ho zaujalo, ale foto nevyšlo na 100%. Jak to potom hodnotit? Myslím, že se snaží každý dle svých možností. Buďme proto rádi, že tu možnost máme a buďme na sebe milí!
ivana kosťunová
Spory na foto dne sleduji, ale nezapojuji se do nich, protože já sama nefotím. Na základě mých postřehů není rivalita vůbec na škodu, pomáhá lidem vypracovat se a dosáhnout vyšších met, více však škodí nenaplněné ambice těch, kteří si nepřipustí, že přeci jenom nejsou tak dobří, jak se domnívají. Ale s tím si nedokáže poradit žádná redakce, žádný zásah zvenčí to nevyřeší. Proto si myslím, že nejlépe bude nechat věci tak, jak jsou. Jsme dospělí lidé a tak bychom se s nastavenými podmínkami umět vypořádat. Při sportovním utkání také soudce nebude nastavovat podmínky podle toho, jak to vyhovuje nám, ale drží s zavedených pravidel. U vás, paní Věro velmi oceňuji, že jste se rozhodla tento problém veřejně provětrat
Zuzana Pivcová
Věrko, i redakce má "víc hlav, víc rozumů". :-D
Irena Mertová
Nechala bych to tak, jak je nyní nastaveno. Pokud dávám fota na FD, ráda vidím, komu se fotka líbí - a kdo tam chodí denně, tak už hodntotitele trochu zná a ví, jak a proč kdo hodnotí :-)
Věra Ježková
Upřesňuji: autor každé fotografie, ne každý hodnotící.
Věra Ježková
Milá jmenovkyně, souhlasím s vámi. Diskusí na toto téma proběhlo již hodně. Je plně v kompetenci redakce, jak hodnocení pojme. Podle mne by bylo nejlepší hodnocení anonymní: kdyby šlo zařídit, že každý by každý den dostal příslušné pořadové číslo. :-)
Zdenka Soukupová
Souhlasím.
Zuzana Pivcová
Ono se říká Čím víc hlav, tím víc rozumu, ale rozum s sebou logicky přináší i různé problémy. Sladit myšlení všech není možné. Já jsem zde před pár lety také byla ambicióznější, ne v soutěži s někým, nýbrž sama se sebou. Ale čas obrousí hrany. Ze všeho zbylo jen přání udělat někomu radost.
Mirek Hahn
když se nad tím zamyslím...., tak mi vychází, že soutěživost je v pozadí mnoha společenských problémů :-)
Růžena Kuželková
Omlouvám se,"ujel" mi prst - mělo tam být 5 hvězdiček :-)))

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.