Kalendář 2020
FOTO: Alena Tollarová

Kalendář 2020

3. 1. 2020

Tři, dva, jedna, nula.
Hurá!

Je tady rok nový,
který nám ozdobí kalendář íčkový.
Na první stránku se dívám,
skví se na ní Pomíjivá.
Oko, duši pohladí,
je už pátý v pořadí.

Jak ten čas letí!
Když končil třetí,
tak se zdálo,
že je o něj zájmu málo.
Nakonec se ukázalo,
že to jen tak vypadalo.

Senioři na íčku
mají dobrou kondičku.
Kudy chodí,
tudy fotí.
Mnozí jejich snažení
ve Fotu dne ocení.

A že se jim fotky daří,
vidíme i v kalendáři.
Když na konec dojdeme,
pěkně si v něm počteme.
Na íčku se různě tvoří,
íčkaři jsou čilí tvoři.

Nahlédněte, nebojte se.
Máte-li chuť, přidejte se.

*****

Moje poezie
Hodnocení:
(5.1 b. / 20 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Zuzana Pivcová
Někomu nezasvěcenému připadají ty kalendáře každoročně stejné, ale nám, z jejichž tvorby se zrodily, nebo k ní máme alespoň citový vztah, jsou blízké. A Jana umí hezky shrnout, co s námi íčko vyvádí. :-D
Hana Rypáčková
Já je mám všechny v předsíni, čtyři a pátý letošní v kuchyni...
Dana Puchalská
Ano íčkařský kalendář je moc krásný. Ale napsat o něm báseň by mně nenapadlo. Je moc hezká.
Dana Kolářová
Íčkařský kalendář není obyčejný kalendář, je to kalendář neobyčejný protože si ho společnou rukou vytvořili samotní íčkaři. Jani, prima vystižené.
Hana Nováková
Krásně zveršovaný kalendář Jano a já doufám, že i další se k nám připojí.
Alena Tollarová
Mám všechny, ty naše íčkařské. Ty, které se už nemusejí namáhat s držením polohy ve visu, si hoví v obálce na skříni. Díky, Jano, za prvního letošního posla kalendářového veršování.
Marie Ženatová
Váš optimistický článek mi v mé chřipkové samotě dává ihned více elánu a dokonce i více zdraví, díky moc.
Anna Potůčková
Hezké verše o obyčejném kalendáři, který je v každé domácnosti. Někdo má Íčkařský, jiní si zakoupili v papírnictví s recepty popřípadě s fotografiemi kytek, motýlů, hřibů, hradů či zámků apod.

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.