Dnešní senioři jako poslední silná generace
Ilustrační foto: pixabay.com

Dnešní senioři jako poslední silná generace

17. 1. 2019

Mnozí pamatují válku. Mnozí pocítili problémy po komunistickém převratu v roce 1948. Mnoho z nich ví, co je nedostatek, nutnost šetřit, odpírat si radosti a zábavu. Prožili také zklamání ze sovětské okupace v roce 1968. Současní senioři jsou jedinou skupinou současné společnosti, která se v životě potýkala s opravdovými problémy. Mladí je už neznají. Kdo je na tom lépe? 

aktivní senioři stárnutí
Hodnocení:
(4.9 b. / 16 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Soňa Prachfeldová
Řekla bych, že každá nastupující generace se má lépe, než ta předešlá. Moji prarodiče byli nesmírně pracovití, skromní, tak vychovali své děti a tak i moje maminka vychovávala nás. V dnešní konzumní společnosti je vše jiné. Nechci se opakovat, vše již bylo řečeno v článku. Většina lidí čeká, že vše za ně zařídí někdo jiný a když to není podle jejich představ, tak se nadává, řve a dupe. Chceme svobodu, ale čeká se, že za vše bude odpovídat stát. Mládí je bezstarostné, to k tomu patří, jen by měli více naslouchat , poznávat historii a nebrat vše jako samozřejmost. Prostě sami sobě a svým potomkům vytváří budoucnost . Snad český národ nezbytné.
judita lišková
Článek je nesmírně pravdivý. Je pravda, že ne všichni senioři čekají věčně na pomoc druhých.....zrovna tak ne všichni mladí stojí za nic. Ale dnešní svět opravdu nese jiné stresy než prožili naši velmi staří. Mnohdy to byla doslova otázka samotné existence. Ovšem mnohé věci zůstávají pořád stejné - získat bydlení, strach, že přijdu o práci apod.. To bylo je a bude. Jenže mladí, kteří vyrostli povětšinou skutečně za podmínek, kdy netrpěli bídou, hladem, zimou a nemuseli žebrat či dokonce tvrdě pracovat, žijí ve srovnání s jinými časy v blahobytu, nejsou moc odolní. Neumějí si představit, že by je mohli potkat opravdu těžké časy, kde budou muset změnit svoje náhledy na život, prokázat vnitřní sílu, zažít nepříjemnosti, aby zjistili, jací jsou a jak jsou schopni čelit nepřízni . My, kteří jsme sice taky prožili dětství i mládí v relativním dostatku, ale neměli jsme vše na co jsme si jen vzpomněli, rodinná výchova byla přísná někdy i tvrdá, máme výhodu v tom, že se hned nehroutíme z každé maličkosti a umíme si poradit s mnoha věcmi, které mladým připadají, že byly naposled ve středověku.
Danka Rotyková
Každý máme svůj názor, a proto bychom ho měli dopřát i ostatním. Já mohu za sebe říci jen tolik, že článek je bohužel pravdivý, ale povinnou vojnu bych už nepřála nikomu. Takovými způsoby se dospělí lidé nenapraví. Souhlasím s paní Hanou Rypáčkovou. Jen já vím, zda jsem ve výchově svého syna chybovala, určitě někdy ano. Ale stejně si myslím, že dobré vztahy mezi lidmi jsou dnes důležitější než svaly. Svět se mění, a to celkem dost rychle. Někdy k lepšímu, jindy zase naopak. Co naděláme, tak mějte všichni krásný den ?
Dagmar Bartušková
Každá doba nese svoje. Obědy ve školách mají být gratis, mnozí mladí nasekají děti a státe ty se starej. Neplatí se alimenty a spousta lidí nechce makat. Proč taky, vždyť postupně bude úplně všechno zadarmo!!! Republiko, kam se to řítíš?!!!
Olga Škopánová
Myslím že mladá generace na tom zas není tak špatně a v době krize by dokázala najít řešení i když asi jiné než starší generace. Změkčilí a líní lidé byli vždycky. Nedavno jsem s dcerou byla v jedné exotické zemi a dokázala si poradit mnohem lépe než já.
Věra Ježková
Za povšimnutí stojí, že paní Halátová, která si asi vede přehled o ostatních íčkařích, se statečně skrývá pouze za svým jménem. Ivanko, :-).
Hana Rypáčková
Vždy starší generace přála svým potomkům lepší život, než měli oni. Na nás už nezáleží, říkali, ale děti musí vystudovat, aby se měli lépe. Je to normální. Pokud potomci sportují a nebojí se i fyzické práce, ať si na vojnu jdou zájemci, nemusí být povinně. Jsou stresováni rozbitými rodinami a chvatem doby, nutí se do úspěchu za każdou cenu. Svět se mění...
Věra Halátová
No, mnozí. Má matka je ročník 1930, ta to všechno zažila. Otec také, ale ten už je po smrti. Jejich rodiče na tom byli ještě hůř. Já jsem se narodila v roce 1951. A co se týká mých synů a vnuků, i synů a dcer a dalšího pokolení mých vrstevníků: Snad byste nechtěli aby kvůli jejich "zocelení" vypukla světová válka? Třeba ta paní Ježková, ta myslím, psala, že děti a vnoučata nemá. A psát o vojenské službě, k zocelení, jak píše paní Hašková - vy jste byla na vojně? anebo máte jen ženské doma, které by to nepostihlo? Taky to nikomu nepřeji. Vojenský výcvik a drill nikomu ještě neprospěl. Beru to jako konstatování někoho, ale k čemu to je? Až bude zle, však oni i ti dnešní mladí se budou muset přizpůsobit. A doufám, že nikdo z nás, starších, jim to nepřeje. A ta paní, Kosťunová, "ochranitelká výchova". Tak jste svoje děcka měla vychovávat jinak.
Věra Ježková
Obávám se, že autorka má pravdu.
Jitka Hašková
To je velká pravda. Myslím, že chybí vojenská základní služba a vedení dětí, že se musí snažit se o sebe postarat.

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.

Aktuální soutěže
Kvíz i60 - 16. týden

Asi nebudete překvapeni, když tématem vědomostního kvízu tohoto týdne budou "Velikonoční zvyky a tradice."

AKTUÁLNÍ ANKETA

Co vás nejvíce "nabíjí"?

Výlet do jarní přírody

21%

Setkání s přáteli

20%

Kontakt s rodinou

20%

Knihy

20%

Vitamíny

19%