"Zvířata a já" aneb "Kočky a já"
Foto: autorka

"Zvířata a já" aneb "Kočky a já"

25. 8. 2018

Když jsme si s manželem pořídili na důchod malý domeček na konci vesnice pod lesem a vyměnili tak bydlení v paneláku za bydlení uprostřed přírody, začali jsme přemýšlet o nějakém domácím mazlíčkovi. Netrvalo dlouho a našla si nás naše první kočka Rozárka. Bylo to vlastně ještě kotě, když nám zamňoukala u dveří. Na jaře se začala nějak podezřele kulatit a nakonec přivedla na svět pět krásných koťátek, pro která už jsme měli připravené budoucí majitele. Jedno z nich bylo ale výjimečné, byl to takový malý levhart, a tak jsme si to krásné koťě taky nechali.Tak nám přibyla drobná kočička Cinďulka. Rozárku jsme nechali vykastrovat, ale i její dcera se nechtěla nechat zahanbit, a i přes naše usilovné odhánění cizích kocourů byla připravená dát světu svoje potomky. Je však hodně subtilní, proto  byl porod hodně těžký. Přesto se narodili dva kocouři - černý Mikeš a dvoubarevný, vždycky čistý Šmudla. Hledali jsme pro ně nové domovy, ale nepodařilo se. "Odborníci" přes chov koček nás ujišťovali, že se stejně ztratí, že kocouři se toulají a určitě o ně příjdeme.  Jsou u nás už šest roků, a drží se doma jako klíšťata. Cinďula  žádná další koťata mít nemůže, proto nemusela ani na kastraci.

Takže máme doma trojgenerační smečku. Jsou to kočky venkovní, mají však v pronájmu nevyužívanou kotelnu. Když venkovní teplota klesne pod +5 stupňů, tak se jim zatopí a ony se tam rozvaluji v krabicích v teple a v suchu. Jsou velmi čistotné, chodí se venčit do krabice s pískem nebo na řepkové pole Agrofertu. Ani kocouři si naše okolí moc neznačkují. Nějak se ale rozkřiklo, že se u nás mají dobře a tak  sousedovic kočky a i ty toulavé k nám chodí na kus řeči a na kus žvance.  Já prostě kočky  m i l u j u  !!

Tak si tam u nás žijeme v symbióze s přírodou a s kočkama a je nám dobře.

Můj příběh Soutěž Zvířata a já
Hodnocení:
(5 b. / 24 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Marcela Pivcová
Při čtení krásného kočičího povídání si vzpomínám na naše kočky z doby před padesáti lety. První kočka po našem přistěhování do jižních Čech k nám přišla od sousedky. Dostala jméno Anděla. Brzy se jí narodila koťata, z nichž kočička Babeta u nás také zůstala. Byly to venkovské kočky, tehdy nebyla kastrace běžným zvykem, takže brzy přibyl Anděly syn Mourák a Babetin Sony (Soník). Bohužel neměli příliš dlouhý život a ani jsme se nedozvěděli, co se s nimi stalo.
Jana Kollinová
Moc pěkný článek napsaný s láskou ke kočičkám. Moc se mi líbí vybarvení Cinďulky. .
Zuzana Pivcová
Ráda bych dala víc hvězdiček než 5, ale technicky to neumím. Takže jako kočkomilka alespoň moc děkuji za upřímné vyznání a řadu roztomilých fotek. Rozesmála mě ta kočičí parta přede dveřmi s dotazem, jestli půjde kámoška ven. Díky.
Marie Seitlová
Krásné kočky a krásně napsaný článek velkou milovnicí koček. Moc se mi líbí fotky.
Věra Ježková
Hezký článek, napsaný s citem. Celý život jsem měla raději psy. Asi před čtyřmi lety přítel dostal kočičku - a já jsem zjistila, že je to úžasný tvoreček, a začala se o kočky zajímat. Cinďulka je kouzelné jméno – to jsem neznala. Krásné fotky. Rozárka je jako naše Bišinka. Ať se vám všem daří.
Dana Puchalská
K r á s n ý článek. A kočky jsou krásné. Nevím, které bych dala medaili za krásu, kdyby šly na výstavu. Měla jsem jako malá holka kocoura Mind'aka. Čekával na mně až přijdu domů ze školy. A když jsme jeli se školou na hory tak tomu prostě nevěřil a celý týden mn'oukal a odmítal jist. Byl kouzelný. A pak zmizel někam do lesa, když ho babička na jaře odvezla zpátky do svého domku na venkově. Děkuju.
Elena Valeriánová
Jsem více na pejsky než na kočičky, ale ty vaše jsou roztomilé. Včera se k nám zatoulalo kotě, musela jsem ho odehnat, protože soused z domu by na něho poštval psa.
Ivona Lachová
Maruško, kočky se u vás mají určitě dobře. Podle výrazu vypadají spokojené. Jste dobrá kočičí máma. Vím o čem mluvím, starám se o kočky z pozůtalosti, dceřinu kočku a naší vlastní.
Naděžda Špásová
Maruško, moc krásné. Hned po psech totiž miluju kočky. Hned bych se s nimi pomazlila. Fotky jsou super. :-)
Jitka Hašková
Bezvadný článek a fotky.

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.

Aktuální soutěže
Kvíz i60 - 26. týden

Lidé vyrazili, anebo brzy vyrazí na dovolenou. Jak znáte oblíbené turistické destinace či zajímavosti Evropy? Vaše znalosti prověří kvíz tohoto týdne.