Můj srpen 1968 v Anglii
Foto: České centrum v Londýně - z výstavy kreslených komentářů z roku 1968

Můj srpen 1968 v Anglii

21. 8. 2018
Můj příběh Příběhy naší republiky
Autor: Libor Farský
Hodnocení:
(5 b. / 14 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Jitka Hašková
Zajímavý příběh. Také jsem byla v Londýně s manželem, ale až od října 68. Vše co píšeš o Angličanech je pravda. také se říkalo, že škudlilové jsou Angličani a na Skoty si to vymysleli. Také jsem cítila velkou podporu od Angličanů, styděli se za Mnichov a vzpomínali na československé letce. Velmi nezištně mi pomohla kamarádka Angličanka, když jsem se rozhodla vrátit domů a potřebovala se odstěhovat od manžela. Nebylo pro mě přijatelné moci cestovat po celém světě a nemoci domů k rodičům, tak jsem se rozhodla se vrátit.
Oldřich Čepelka
Zajímavý příběh, ač s dlouhými popisy. Zas úplně něco jiného, než zažívali ti, co byli doma a přitom ve věku kolem 20. Je vidět, že naprostá většina lidí toprožívala podobně, i když je to postihlo na různých místech Evropy. Mě doma později napadlo, že bych utekl na Západ, jenže - táta v květnu umřel, mámě bylo 59, tam jsem nikoho neměl, neznal a tady do mě nikdo nehučel, že pojedeme. Tak jsem zůstal v ČSSR.
Blanka Macháčková
Tolik nadějí a takové zklamání. Moc hezké vyprávění. Také bych se nemohla vzdát rodiny.
Zdenka Jírová
Moc dobře napsaná reportáž ze zahraničí v osudové době. Já také nabyla doma, byli jsme na dovolené v Bulharsku, ale mám úplně opačné vzpomínky, které jsem také popsala. Ty vaše jsou určitě zajímavější.
Elena Valeriánová
Liborku, děkuji.
Dana Puchalská
Libore děkuju moc a moc. Přečetla jsem to na jeden zátah. Moc zajímavý článek.
Marcela Pivcová
Libore, napsal jsi své vzpomínky zajímavě - prožil jsi osudové srpnové dny také mimo domov za hranicemi, avšak myslím, že jste po prvním šoku z nečekané situace další dny prožívali se svými kamarády klidněji než naše dívčí skupina. Byly jsme na práci v dětském táboře od německé armády a tam s námi soucítilo jen několik vojáků základní služby, kteří s námi také pracovali. Naše dny byly jen stres, obavy, co bude dál a touha dostat se v pořádku domů.
Marie Seitlová
Libore, velmi zajímavý příběh.
Mirek Hahn
Osudová doba, osudové rozhodnutí. Myslím, že máš vzácnou zkušennost.
Zuzana Pivcová
Velice mě zajímá, jak na srpnovou invazi reagovali jinde ve světě. To, co líčíš, byl "hlas lidu". Avšak, jak jsem se nedávno dočetla v rozhovoru s historiky, nějakou vojenskou pomoc ze Západu jsme očekávat nemohli. Zvláště Spojeným státům na politickém rozvrstvení v Evropě moc nezáleželo. Měly v té době své starosti s válkou ve Vietnamu a s rasovými nepokoji. Situace v okolních socialistických státech ještě nebyla zralá. Zůstali jsme prý obdobně sami jako v roce 1938 po Mnichovu. Díky, Libore, za velké množství informací. Dobře, že nejsi se sestřenicí Zu v Austrálii. :-D

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.

Aktuální soutěže
Kvíz i60 - 17. týden

Tento týden se budeme ve vědomostním kvízu věnovat vážné hudbě. Jak dobře ji znáte? To uvidíme...

AKTUÁLNÍ ANKETA

Co vás nejvíce "nabíjí"?

Výlet do jarní přírody

20%

Setkání s přáteli

20%

Kontakt s rodinou

21%

Knihy

19%

Vitamíny

20%