Vyšší odborné školy – ano či ne?
ilustrační foto: pixabay.com

Vyšší odborné školy – ano či ne?

4. 3. 2018
vzdělávání
Hodnocení:
(5 b. / 6 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Blanka Macháčková
Pane Hellingere, věcná chyba v článku je neomluvitelná. O to víc mě mrzí, že jsem ji udělala. Váš despekt a ironii si plně zasloužím.
Roman Hellinger
Až na to, že autorka by měla problematiku VOŠ více nastudovat. VOŠ totiž podle zákona spadají do terciárního sektoru a ne sekundárního.
Věra Ježková
Blanko, VOŠky určitě ano. Jak píšeš – pro tu řemeslnost a profesionalitu.
Libor Farský
Miluško, asi jsem se o problému zdravotnictví nepřesně vyjádřil, myslel jsem to jako Květa. Třeba i praktický lékař, než se osamostatní, by měl nějakou dobu získávat zkušenosti prací v týmu v nemocnici. Ale třeba tomu tak je, nevím.
Květa Řičánková
Zdravotnický asistent není roven zdravotní sestře-nemůže pracovat samostatně.Každá sestra po ukončení školy prochází nástupní praxí kdy má svoji sestru školitelku,teprve po ukončení může pracovat sama.Jedno zda má VOŠ nebo Bc. Tak to aspoň bylo než jsem odcházela do důchodu,pracovala jsem jako sestra v nemocnici.
Zuzana Pivcová
I když to není zrovna můj obor, jsem přesvědčena, že by to tak mělo být, protože ne každý je hned budoucí manažer, jak si to dost mladých představuje. Vždyť již před několika lety průzkum ukázal, že nikdo nechce nástupní plat nižší než 28 tisíc. Ten analytický článek je výborný, Blanko.
Naděžda Špásová
VOŠ nemusí být jen ekonomického zaměření. Dcera je Dis. z roudnické zemědělky. Není to bráno jako vysoká škola, což je škoda, protože např. bakaláři chodí taky jen 3 roky, kdežto Dis. je 3 a půl roku. Není to spravedlivé.
Libor Farský
Z čehož mi, milé cifršpiónky, vyplývá, že by rozhodně žádný absolvent SŠ i VOŠ neměl zpočátku pracovat samostatně, ale v týmu, který je pro něj tolik potřebnou školou života. Totéž bych předpokládal ve zdravotnictví. Já jsem učil na SPŠ stavební a když vznikla v ČB i VOŠ stavební, tak i na ní. Přestože jsem se velmi snažil, měl jsem o přínosu VOŠ velké pochybnosti. Mnozí studenti tam byli evidentně jen proto, aby si prodloužili mládí, když nebyli přijati na VŠ stavební a ještě se jim nechtělo do zaměstnání. Také osnovy jsme si my, vyučující, dělali sami, neměli jsme je s kým konzultovat. A nakonec, protože musel být mezi pedagogy nějaký docent, tak ředitel přijal mezi nás bývalého docenta marxismu leninismu, což jsem považoval přímo za parodii ve stavebnictví, jehož ekonomika měla již být podnikatelská. Je tomu již dlouho, tak nevím, jak se to po mém odchodu do důchodu dále vyvinulo.
Marie Doušová
Já si myslím , že praxe je velmi důležitá až klíčová. Škola je pouze teorie ,která neuškodí ,ale moc toho do praxe nepřinese. Vím to ze zkušeností.
Blanka Macháčková
Ivano, máš rozhodně pravdu. To se týká všech profesí. Měla jsem spíš na mysli, že současní náctiletí nejsou zralí a až na VOŠ jsou si teprve schopni uvědomit, co tato profese bude obnášet. A ty potřebné vlastnosti jsi vyjmenovala naprosto přesně.

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.

Aktuální soutěže
Kvíz i60 - 17. týden

Tento týden se budeme ve vědomostním kvízu věnovat vážné hudbě. Jak dobře ji znáte? To uvidíme...

AKTUÁLNÍ ANKETA

Co vás nejvíce "nabíjí"?

Výlet do jarní přírody

21%

Setkání s přáteli

20%

Kontakt s rodinou

21%

Knihy

19%

Vitamíny

20%