
Ilustrační foto: ingimage.com
Kutilové žijí déle ve zdraví
11. 2. 2018Muži, kteří něco opravují, vyrábějí či pracují kolem domu, se dožívají vyššího věku než ti méně manuálně zruční nebo líní. Nesmysl? Ne, k tomuto závěru se přiklání čím dál více lékařů.
DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní
příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke
konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv
vulgarismy.
Pro vkládání příspěvků do diskuze se musíte přihlásit
Patrik Poula
29.8.2020 19:21
Já doma také pořád něco kutím a opravuji. Nedokážu si představit, že bych měl sedět celý den na gauči a koukat na televizi. Letos na jaře jsem se chtěl pustit i do opravy střechy na garáži, ale to se manželce moc nelíbilo, tak jsem si našel firmu https://www.pakrsro.cz/ a alespoň jsem jim pomáhal.
Vladislava Dejmková
13.2.2018 09:56
Můj muž je typický antikutil, občas mnou nebo realitou donucený udělat něco jednoduchého vlastníma rukama. Nedávno na třetí pokus "opravil" protékající splachovač, to bylo radosti! Synové pro změnu kutí rádi, i vnouček tomu rád přihlíží a podává nářadí. Na venkově a u domu kutilové ještě jsou.
Oldřich Čepelka
12.2.2018 18:31
Jsem antikutil. Kdysi jsem vyměňoval výfuk auta a s kamarády postavil garáž, opravil si kolo atd. ale teď, když je tolik nových materiálů, nástrojůl a technolog. postupů a spousta zařízení je mnohem složitější než dřív, tak jem odpadl. A halvně, už se mi ani nechce se to učit, číst návody, zkoušet... lenost stáří? Ale současně bych řekl, že ženy v našem věku jsou většinou výborné kutilky, nemyslím montáž nábytku, ale všeobecně. Která se kdysi od mámy naučila vařit, plést, háčkovat, dokonce šít na děti atd. , tak ta zručnost se neztratí a je manuálně šikovná pořád. A vidím to u své ženy. Tu nemít, tak budu sedět na bedýnce a koukat na bednu.
Drahomíra Stínilová
12.2.2018 12:08
Najděte je, prosím. A co ženy, kutilky. Jakou ty mají dlouhověkost? Asi do té doby než spadnou se střechy.
Dagmar Bartušková
12.2.2018 04:19
Kutilství do určité míry ano. Ale ne, aby se muž do toho zcela položil. To by mi lezlo na nervy. Všeho tak akorát. Na všechno jsou lidi. A jestli žijí kutilové déle ve zdraví, nedovedu posoudit. Že by další statistika?? Na tomto božím světě někomu dohoří svíčka dříve, někomu později. Tak to holt v životě chodí.
Zdenka Jírová
12.2.2018 01:40
Muž jako domácí kutil je k nezaplacení. Já vyrostla v rodině,,kde byl můj tatínek velký kutil, i když jsme bydleli v činžáku bez zahrady nebo dvorku. Měli jsme ale velkou kuchyň, kterou tatínek, když něco vymýšlel, lehce proměnil v dílnu sice k velké nelibosti maminky,ale táta řekl"chceš pračku? Chceš, tak vydrž.". To ovšem byl argument, který se nedal přebít. Byla 50. léta a originálních praček bylo velmi poskrovnu. Tatínek si udělal plánek, sehnal od známých potřebné věci a i nějakou odbornější pomoc a měli jsme pračku. Se ždímačkou. Byla to dřevěná skříňka, ve které bylo ukryto vše potřebné. Prala i ždímala dobře a maminka byla moc spokojená. Ani nevím, jak jsme ji měli dlouho. Podobně vyrobil i kotel na horkou vodu do koupelny. Vymýšlel pořád něco. A to pracoval jako řidič nákladního auta u ČSAD. Zemřel vlastně také při kutění na chatě, kde pomáhal bratrovi.I můj manžel byl kutil, opravili jsme skoro celý dům sami a chalupu také. Jsem zvyklá, že chlap umí běžné nedostatky v bytě opravit. a když ne, snižuje se jeho cena v mých očích.
Jana Baloušková
11.2.2018 17:07
V dětství mě stále nutil otec abych s ním něco v domě dělala. Říkal - jednou se ti to bude hodit. A měl pravdu. Můj bratr téměř nic neuměl, byl to bohém, jen do všeho kecal. Já už v sedmi natírala plot, stavěla zídku s tátou, vyráběla ptačí budku, starala se o slepice a králíky... V dospělosti jsem uměla sestavit ložnici, která byla ve stavu prken a šroubků, ovšem to nebyla IKEA, tu bych nezvládla.
Karel Hyndrák
11.2.2018 16:37
Pro mně je ráj v OBI. Tam mají všechno, akorát ty ceny mně šokují. I v panelákovém bytě po 45 létech užívání se pořád něco hroutí.
Zpět na homepage Zpět na článek
Doporučujeme
Články z Drbna.cz
Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.
Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:
- Váš nejnovější článek
- Nejnovější komentáře k vašim článkům
- Nové vzkazy od přátel
- Nové žádosti o přátelství
JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí.
Aktuální soutěže
Kvíz i60 - 17. týden
Tento týden se budeme ve vědomostním kvízu věnovat vážné hudbě. Jak dobře ji znáte? To uvidíme...
AKTUÁLNÍ ANKETA