Vyprávějte o svém životě. Je to žádané
Ilustrační foto: ingimage.com

Vyprávějte o svém životě. Je to žádané

7. 8. 2017

Koho by zajímalo, jak se žilo dříve? Mladí mají jiné starosti. Můj život byl nezajímavý, nudný. Pokud některou z těchto vět někdo dříve narozený používá, je čas na ni zapomenout. Trend je nyní opačný. Vyprávění seniorů je v módě a je o ně čím dál větší zájem. Eva Langrová chodí do škol vyprávět o svém životě. O tom, že když jí bylo pět let, v roce 1949 jednoho dne její táta nepřišel domů. Že byl zatčen, odsouzen na dvaadvacet let vězení...

vzpomínky
Hodnocení:
(5 b. / 4 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Věra Lišková
Ráda jsem poslouchala vyprávění babičky, dost mi mrzí, že na řadu věcí jsem se více nevyptávala. Své zkušenosti pokud možno nenápadně vyprávím svému okolí, nechci si je jen tak odnést do hrobu.
Soňa Prachfeldová
Moje babička a děda toho prožili hodně a moc ráda jsem poslouchala jejich vyprávění. Ač byli velmi dtčeni tehdejší dobou /byli Němci a přišli o majetek/ nikdy mi nepletli hlavu , protože se vědělo, jak to ve škole tehdy chodilo. Sláva, že se může svobodně povídat a je dobře, když paměti starých jsou uchovány
Jiří Libánský
Moje vyprávění stejně většinou není moc pro děti.
Oldřich Čepelka
Uchování vzpomínek seniorů plně podporuji. Taky jsem pár cizích epizod sepsal a jednu dostal do Paměti národa. Teď jsem četl knížku svého známého, Petra Prachtela. Jmenuje se P.R.A.C.H.T.E.L aneb život na niti. Strhující vyprávění, jak jako sedmiletý kluk utíkal před sovětskou armádou (je to Němec), vojáci mu maminku celý měsíc znásilňovali a co se mu vše přihodilo až do současnosti. Byl to excelentní horolezec a vytrvalec. Je mu dnes 79 a kdybyste ho znali, nevěřili byste, jak je možný takový životní osud.
Květa Řičánková
Souhlasím s Jarmilou,otec byl r.1921,totálně nasazen v Německu,přežil bombardování Drážďan,uměl dobře německy ale nikdy nepoužil.Co vím pověděl mamince když se seznámili a od té doby o tom nemluvil.
Věra Ježková
Článek velmi vítám. První text, který jsem napsala do Národní kroniky, jsem nazvala Historická paměť. (Postesknutí nad tím, že dnešní děti nemají vztah k minulosti své země.) Je krátký. Můžete si ho přečíst na stránce http://www.sensen.cz/narodni-kronika/listovat-kronikou/narodni-kronika/historicka-pamet/.
Jarmila Komberec Jakubcová
V Izraeli ještě žijí pamětníci holocaustu, ale nikdo z nich nechce povídat o tom co prožili ve vyhlazovacích táborech či o smrti svých příbuzných. Ani moji rodiče nikdy nevyprávěli o pekle v Terezíně a Osvětimi. Otec si psal poznámky ke knize ale ta nikdy nebyla dopsána. Jen tak jsem se dozvěděla čím matka i otec prošli.ni já bych to krmě své rodiny nikomu nevyprávěla. Kdo skutečně zažil něco takového to nepovažuje za něco úžasného.

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.

Aktuální soutěže
Kvíz i60 - 17. týden

Tento týden se budeme ve vědomostním kvízu věnovat vážné hudbě. Jak dobře ji znáte? To uvidíme...

AKTUÁLNÍ ANKETA

Co vás nejvíce "nabíjí"?

Výlet do jarní přírody

20%

Setkání s přáteli

20%

Kontakt s rodinou

21%

Knihy

20%

Vitamíny

20%