Tip na výlet: Brno volá!
FOTO: autorka

Tip na výlet: Brno volá!

2. 5. 2017

V Brně sice nebydlím, ale mám je ráda. Nedávno mi známý z Čech pověděl vtip, prý Brnu u nich říkají Zátočina před Vídní. Vtipné, ale pravda to není. Brno má krásná místa a já bych vás ráda pozvala na prohlídku města.

Jelikož neznám přesnou historii všech zajímavých objektů, rozhodla jsem se, že vás pozvu na okružní jízdu autobusem, kterou pořádá turistické informační centrum Brno a je s průvodkyní a výkladem.

Vyjíždí se z Náměstí Svobody vždy v pátek v 10h a v 13h, v autobuse je 16 míst k sezení a cena pro seniory je 150Kč. Doba prohlídky trvá 2 hodiny.

Okruh má název Brněnské vily a uvidíte:

Nám.Svobody

Kostel sv.Jakuba a kostnici sv.Jakuba

Moravské náměstí

Mahenovo divadlo

Janáčkovo divadlo

Park Lužánky

Vila Low-Beer a vila Tugendhat

Palác Tivoli

Dětský domov Dagmar

Jurkovičova vila

Kostel sv.Augustina

Hvězdárna a planetárium

Vila Stiassni

Výstaviště

Letohrádek Mitrovských

Mendlovo muzeum. Bazilika na Mendlově náměstí

Kostel Sv.Václava

Hrad Špilberk

Kostel Jana Amose Komenského

Bohužel, jak to u okružních jízd bývá, něco uvidíte jenom z autobusu, někde se vystoupí a jde se alespoň do zahrad, ale i tak myslím, že by prohlídka stála za to. Do Brna je ze všech koutů dobré spojení, tak pokud by někdo měl zájem a shodneme se na termínu, napište.

Tip na výlet
Hodnocení:
(5 b. / 15 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Květoslava HOUDKOVÁ
Evičko - mně bude lépe vyhovovat ČERVENEC - sděl včas termín - díky.
Eva Balúchová
To je škoda Aničko,ale chápu.Já mám volný další pátek až v červenci.
Anna Čípová
Evi, škoda. Navržený termín mi nevyhovuje.
Eva Balúchová
Dávám na zvážení termín k návštěvě Brna 5.5.2017.Myslím,že by vyhovoval odjezd z náměstí v 10h a po 12h oběd s pokecem.V pondělí jedu do Brna,tak zjistím jestli by šly zamluvit lístky.Bylo by fajn,kdyby jste napsali(třeba se nějaký muž přidá)kdo by moh přijet.
Libuše Křapová
Oprava, odvolali :-)
Libuše Křapová
Evi B., já se taky předběžně hlásím :-) Snad bude tepleji, než bylo včera, kdy jsme se měli setkat v Uh. Hr. Brrr, ještě že jsme to dovolali, bylo sněžopršovětrno
Marie Seitlová
Evi, dobrý tip na další setkání. Do Brna jezdím ráda, tak jen navrhni termín.
Hana Práglová
Velmi dobrý nápad pro přemýšlení...
Eva Riedel
V této a v souvislosti s vilou Tugenhat mohu doporučit ještě další pěkný výlet nedaleko Brna, viz. odkaz: http://www.tugendhat.eu/vyzkum-a-publikace/low-beerovy-vily-ve-svitavce.html nebo http://www.low-beerovy-vily.cz/
Danuše Onderková
Evi, pokud to bude v den kdy mi vyjde volno, moc ráda přijedu. Z Brna znám jen nádraží a letiště a zpět :) . Tak ráda poznám i něco víc... Kontakt na mne máš tak prosím termín písni do zpráv. Když jsem v jednom kole nestíhám všechno číst.

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.