Glosa: Česká republika si zaslouží lepšího prezidenta
FOTO: autor

Glosa: Česká republika si zaslouží lepšího prezidenta

28. 10. 2016

Když na jaře roku 2013 vyhrál v první přímé volbě prezidenta Miloš Zeman, byl jsem zklamán (volil jsem Karla Schwarzenberga), ale doufal jsem, že snad bude jeho předvolební rétorika zapomenuta a že se bude snažit být dobrým prezidentem České republiky. Bohužel, Miloš Zeman se o to, být dobrým prezidentem, ani nepokusil.

Připomeňmě si pár nejmarkantnějších Zemanových přešlapů.

Ihned po svém zvolení se obklopil lidmi s podivnou minulostí. Šéfporadcem se stal Martin Nejedlý, který jako jednatel firmy Lukoil zajišťoval napojení Zemana na Rusko, kancléř Vratislav Mynář nezískal a už ani nezíská bezpečnostní prověrku nejvyššího stupně, která je pro tuto funkci nezbytná. A mluvčí Ovčáček? Ten bez skrupulí lže novinářům a všem občanům do očí. 

Dva roky se snaží Zeman s mluvčím Ovčáčkem trapným způsobem zdiskreditovat spisovatele Ferdinanda Peroutku.

Když Rusko napadlo vojensky Ukrajinu a Evropská unie uvalila na Rusko sankce, Zeman byl jediným prezidentem, který jel za Putinem oslavit výročí Ruské federace.

Na pohřeb slovenského prezidenta Kováče dorazil Zeman pozdě a vinu svalil na letecké dispečery.

Po Rusku Zeman poklonkuje dalšímu totalitnímu režimu - komunistické Číně a mstí se ministru kultury Danielu Hermanovi za to, že se setkal s dalajlamou.

Díky němu se v České republice opět zavádí cenzura v médiích - televize Prima nejdříve neodvysílala a pak sestříhala zábavný program Jana Krause, ve kterém kritizovaly Zemana některé české osobnosti.

Toto je jen zlomek toho, co se v prezidenstké kanceláři na Pražském hradě událo za poslední tři roky. Opomíjím snahy prezidenta ovlivňovat českou politickou scénu, jeho obhroublý jazyk a vystupování na veřejnosti pod vlivem alkoholu.

Miloš Zeman je špatným prezidentem. Dokonce bych řekl, že se řadí k nejhorším prezidentům od roku 1918, protože věřejně dělá z občanů České republiky blázny.

Přeji České republice v den jejího výročí 28. října lepšího prezidenta. Snad budeme, my voliči, v příští přímé volbě prezidenta obezřetnější.

 

glosa politika prezident
Autor: Jan Raška
Hodnocení:
(3.2 b. / 28 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
ivana kosťunová
Nejsem a nikdy jsem nebyla přívržencem prezidenta Zemana ani ČSSD. V prezidentských volbách jsem volila menší zlo. Přesto v zájmu objektivity chci upozornit na to, že prezident Zeman Jako jeden z mála politiků nemá za sebou korupční skandály, je nezkorumpovaný a nezkorumpovatelný. Část svého prezidentského platu posílá na dobročinné účely. A cenzura se nezavádí díky prezidentu Zemanovi. Ta už dávno zavedená je.
ivana kosťunová
Článek jsem si přečetla nestačím se divit. Zvolili jsme si v přímé volbě demokratickou cestou prezidenta. To je demokracie. Myslím, že se většina z nás shodne na tom, že volila menší zlo. Máme teď být občansky nepokojní a vystupovat proti vlastní většinové volbě ? Je snad seriozní jednání politiků, kteří pro vlastní zájmy znehodnotili náš státní svátek ? Neexistují snad diplomatické cesty, jak podobná nedorozumění diplomatickou cestou řešit ? Ministr Herman loboval za svého strýce - to je v pořádku? Já jen doufám, že lidé nepodlehnou těmto masovým manipulacím, které jenom dál rozloží to, co už narušené je.
Zdeněk Horenský
Právě jsem "výzvu k občanskému neklidu" umístil do rubriky LÍBÍ
Zdeněk Horenský
Pane Karle velký omyl. Tvrzení, že před půlrokem Zeman nikomu nevadil je nesmysl. Možná Vám nevadil a nevadí dodnes. Jiným, a jejich velmi mnoho, vadil již jako opozičně smluvní politik a později hned za jeho kousky v prezidentském úřadu. Plně souhlasím s panem Raškou.
Jan Raška
Doporučoval bych článek na idnes: http://zpravy.idnes.cz/vyzva-k-obcanskemu-neklidu-dde-/domaci.aspx?c=A161028_122611_domaci_cen
Karel Boháček
To jsme celý my.Před půl rokem nikomu Zeman nevadil, naopak .Dnes najednou otočíme. A co se týče budoucích kandidátů prezidentů mě žádný neoslovil.
Jana Šenbergerová
Kdo chce psa bít, hůl si vždycky najde. Jsem moc zvědavá, jestli se podaří najít takového člověka, který by nikomu z žádných důvodů nestranil a šlo by mu jen a jen o blaho občanů této země. Záměrně nepíšu naší, protože si vůbec nejsem jistá tím, jestli ještě naše je, nebo jsme ji už totálně zaprodali. Jedno jestli západu nebo východu. V obou případech to vnímám jako špatně.
František Komín
Kdysi na průmyslovce nám profesorka dějepisu citovala (nevím už čí) výrok, že každý stát má takovou vládu, jakou si zaslouží. Jako všechno to není zas tak jednoduché. Na jednu stranu jsou to lidé z našeho středu a námi zvolení. takže by na tom mělo něco být. Na druhou stranu slušní a schopní lidé, kteří by takovou funkci mohli vykonávat dobře se do ní nehrnou z celkem prostého důvodu. Vykonávat takovou funkci dobře je nevděčná dřina (viz Světlana Nyklová z Ulice) a komu by se do toho chtělo? To může být buď ilealista, který to bude dělat dobře jen do té doby, než se buď složí nebo rezignuje a nebo si od toho od začátku něco slibuje a hledí víc na vlastní prospěch, než na blaho občanů. K tomu výčtu přešlapů bych podotknul jen tolik, že moje životní zásada zní "Všechno je jinak!".
Marcela Broumová
Reakce by se měla týkat M.Zemana. Přesto vzpomenu na prof. Jana Sokola, čestný, chytrý, slušný člověk, bohužel neuspěl.
Alena Várošová
Omyl spletla jsem se ve hvězdičkách.Správně tam měla být pouze 1*.Dnes si svůj názor, ať je spravedlivý,či pokoutný říci nemůže a ani tady na íčku neobstojí!!!Že všechno je to nařízené z Ameriky to pozná i debil. Nechtěla jsem už sem lést,ale nedalo mě to.Ztotožnuji se s názorem těch, co čánek ohodnotili na 1*.

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.