
FOTO: Pixabay
Víte, čemu se říká indiánský čas?
17. 4. 2021Zvykli jsme si vnímat čas jako něco zcela jasně a srozumitelně počitatelného, neměnného, konstantního a stabilního. Údaj 3:20 jsou prostě tři hodiny a dvacet minut po půlnoci, naprosto přesně definovaný okamžik v noční době a také místo na časové ose a přesné místo v proudu událostí a dějů.
DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní
příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke
konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv
vulgarismy.
Pro vkládání příspěvků do diskuze se musíte přihlásit
Jitka Caklová
17.4.2021 08:03
Děkuji Jiřímu Libánskému i redakci za znovu vydání tohoto článku. Tehdy, díky mému rozpoložení, mi článek unikl, ale dnes jsem si ho vychutnala, včetně příspěvku Jany Š. 22.9.2015 18:32.
Blanka Hlobilová
4.11.2015 13:08
Děkuji za zajímavý článek. Vždy mě zajímalo vše nové a neznámé. Zase jsem se dozvěděla něco nového.
Jiří Libánský
24.9.2015 10:28
Psát o tom, jak se fyzikální zákonitosti chování kvantových částic projevuje v našem životě, to je na obsáhlou knihu. Pokud však máte paní Prachfeldová, nebo někdo jiný konkrétní otázku, neváhejte ji položit.
Soňa Prachfeldová
23.9.2015 09:34
Také je mi sympatičtější Kairos, lidé s přírodním způsobem života na tom byli a jsou vždy lépe, než my, které dusí občas civilizace. Kairos nyní používám častěji, už si to mohu dovolit, v produktivním věku nelze uplatnit . Kvanty jsou na mě složité, ale chtěla bych o tom něco vědět. Díky za článek !
Hana Rypáčková
23.9.2015 08:13
Jsem teď na tom podobně a ten rozdíl mezi časy dost bolí..Indiánské chování je mi celkově blízké...Je pravda, že by odpadl stres a taky nemoci. Maňana.
Alena Tollarová
23.9.2015 07:14
Nemám čas. Neznaje pojem času, vnouče vstávalo s Kairem. Můj chronometřík ukazoval 6.03 hod. Intenzívní tísnivý pocit, že se čas zastavil a touhu popohnat ho jsem zažila v bolestech na nemocničním lůžku.
Zdenka Jírová
23.9.2015 00:54
Připojuji se k ostatním, že článek je velmi zajímavý a nutí k přemýšlení.Indiánský čas je mi také bližší. Vlastně ho často používáme - ovoce mohu zpracovat až dozraje, žádný chronometr to nemůže zrychlit nebo zpomalit , jít bruslit v lednu, kdy by měl být mráz a ona je obleva, také nejde. Tak si myslím, že používáme oba časy, aniž si to uvědomujeme. A asi je to správné.
Marie Magdalena Klosová
22.9.2015 23:19
I já děkuji Jiřímu,i když bych některé pasáže potřebovala víc "polopaticky".Vyjádření ostatních přemýšlivých lidiček je také velmi podnětné a dovysvětlující.Já se snažím posledních pár let "prožívat přítomné okamžiky".Často si je uvědomuji a jsem tomu rád.Také se málokdy "vrtám" v minulosti a už tolik neplánuji budoucnost.A pokud to jde,dám přednost "indiánskému"času.Taky jsem zjistila,že se mi někdy podaří využít jakési "elastické"vlastnosti času ve svůj prospěch.Natáhnu ho,když mi Chronos "vyhrožuje",že nechá ujet vlak,nebo že nestihnu schůzku.A většinou jsem úspěšná.V tu chvíli se snad moje mysl pohybuje vesmírem jinou rychlostí.Podobně se vnímání času změní při meditaci.Každopádně jsou to velmi zajímavé věci.A" náhody" neexistují".Co se má stát,stane se."mm
Zuzana Pivcová
22.9.2015 18:41
Děkuji, Jano, byla jsem přesvědčena, že tak nějak to napíšeš, a přála jsem si to.
Jana Šenbergerová
22.9.2015 18:32
Tak nevím, Zuzko, co si od mé reakce slibuješ. Pro mě se uvedený text dotkl nejen času, ale naší existence jako takové, což je téma nesmírně široké. Vědci se shodli v tom, že čas neexistuje. Je pouze TEĎ, které v sobě zahrnuje minulost i budoucnost. A co my s tím? Jako nehmotné bytosti v hmotném těle se musíme podřídit zákonitostem duální hmotné dimenze, přestože jako duchovní bytosti máme neomezené možnostmi a za určitých okolností múžeme přecházet do jiných dimenzí. Tady se dostává ke slovu tzv. kvantové pole se svými elementárními částicemi - kvanty, což zmiňuje Jiří. O tom ale většinou mnoho nevíme, protože se o tom běžně nemluví a ve škole se nic takového také nedovíme. A to je jeden z důvodů, proč nám nezbývá nic jiného, než pohybovat se v čase, který nás různým způsobem omezuje ještě víc. Kdybychom se všichni řídili podle Kaira, naše civilizace by se asi zhroutila. Ti kteří se podle něho řídí se snadno stávají vyvrheli. Přesto náš příchod i odchod z této dimenze je plně v kompetenci Kaira. Chronos zajišťuje to, že máme datum narození i datum smrti a mezitím nespočet činností časově vymezených.
Zpět na homepage Zpět na článek
Doporučujeme
Články z Drbna.cz
Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.
Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:
- Váš nejnovější článek
- Nejnovější komentáře k vašim článkům
- Nové vzkazy od přátel
- Nové žádosti o přátelství
JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí.
Aktuální soutěže
Kvíz i60 - 17. týden
Tento týden se budeme ve vědomostním kvízu věnovat vážné hudbě. Jak dobře ji znáte? To uvidíme...
AKTUÁLNÍ ANKETA