Villa Pellé: místo další módní
přehlídky a Noci literatury

Villa Pellé: místo další módní
přehlídky a Noci literatury

15. 5. 2015

Vážení přátelé, nedávno proběhl v Praze známý literární happening – Noc literatury 2015. Navázal na osm předcházejících ročníků a opět netradičním způsobem přiblížil současnou evropskou literaturu v nových českých překladech. Série veřejných čtení se uskutečnila během jednoho večera na atraktivních či běžně nedostupných místech Prahy 6 - Dejvic i Bubenče. Literární trasa měla celkem 22 zastávek.

Čtení probíhají paralelně - na všech uvedených místech se začíná v 18.00, ukázky se opakují vždy v půlhodinových intervalech až do 22.30. Sami si můžete zvolit pořadí míst, která během večera navštívíte. Úryvky interpretovalo 23 známých hereckých osobnosti.

Vzhledem k tomu, že ve Ville Pellé propukne 15.6. další módní přehlídka v rámci Festivalu Fresh Senior, bude možná představení tohoto místa pro mnohé z vás o to více zajímavé.

Galerie Villa Pellé je multifunkční kulturní prostor, v němž se pořádají výstavy moderního a současného umění, koncerty a divadelní představení. Návštěvníkům jsou k dispozici rovněž jazykové a výtvarné kurzy, přednášky, poradenství a podobně, od jara i příjemné posezení ve zdejší kavárně. Dostanete se sem ze stanice metra Hradčanská za 5 minut, ulicí Muchovou a první kolmá do leva je Pelleova ulice.

Byl to docela noční maraton, ale s možností popít sklenku vína a vychutnat si nádherné přednesy herců. Poznat reprezentativní prostory. Ale i prostory deprimující, naštěstí jen prostor nádraží Dejvice - podzemní kryt z 2. světové války. Nejstaršího pražského nádraží. Původně zde začínala Lánská koněspřežka. V tomto krytu, na nějž se díky tajnému východu v zahradě během druhé světové války nepřišlo, se skrývali dejvičtí odbojáři i místní obyvatelé.

Předčítání v těchto prostorách bylo docela skličující. Rádi jsme vyšli do krásné květnové noci směr Vila Lannova, Slovenské velvyslanectví, rezidence velvyslance Nizozemského království, "Skleňák", "Květák", Dejvické divadlo... a další.

Jen některá místa vám prezentuji ve fotografiích. Příští rok si nenechte tuto akci ujít. Kulturu zde spojíte se sportem. Výborná kombinace!

Přeji příjemnou procházku z tepla domova.

literatura
Hodnocení:
(0 b. / 0 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
VANDA Blaškovič
Lidmilo, na této akci Noc literatury čtou jen herci, příchozí ne. To mluvíš o jiné akci. Ale je určitě také zajímavá. Aleno, zájem byl velký, plné sály pro 50-70lidí. Čekalo se max. 15-20min. Výborná organizace. Prodej knih. Autogramiády. Vydaná přehledná orientační brožura i s mapou. O knihách napíši v dalším komentáři. Hezké ráno přeji!
Lidmila Nejedlá
Večerní a noční čtení u nás také probíhá. Čte ten, kdo se přihlásí a bývají tam umělci jako hosté. Díky za seznámení s pražskou akcí. Poznat tyto prostory je též zajímavé, nikdy jsem tam nebyla.
Hana Rypáčková
To byl tedy maraton.Nedávno jsem v nějakém starém filmu viděla dejvické nádraží...Ať žije literatura..Čtu úsměvnou knížečku:Příběhy opředený život A.J.Fikryho o knihkupci.Taková oddechovka.
Alena Tollarová
Zajímavá akce v zajímavých prostorách. Využívá, Vando, možnosti zúčastnit se jí hodně lidí? Uvažuji o tom, že se pojedu na další módní přehlídku podívat,a tak jsi mi rovnou popsala, jak se tam dostat. Také by mě zajímalo, která knížka Tě zaujala nejvíc.
Zoja Sedláčková
Parádní, možná bys nám Vando mohla ještě napsat z jakých knížek se četlo a co tě osobně zaujalo. Zaznamenala jsem tuto akci pozdě. Nejblíž k nám probíhala v Písku a tam bych se ráda podívala.
Eva Mužíková
Vandi, hezky jsi nám své zážitky popsala, již někde jsem napsala, že obdivuji co všechno dokážeš stihnout a podat reportáž, včetně fotek...

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.