Trička s potiskem jsou cool?
Obě fotografie: Pixabay

Trička s potiskem jsou cool?

2. 11. 2023

Cool nebo in – řečeno v současné, módní angločeské hantýrce. Móda je holt móda. Trička, buď jen s obrázky, nebo i s roztodivnými nápisy, jak v češtině, tak hlavně v angličtině. Ta jsou módní a převládající.

Vždy je totiž nutné jít s dobou. A doba si žádá stále nové a nové vzory, zkrátka něco, co musí na první pohled upoutat a fůru lidí i podráždit. Taková trička nenosí kupodivu pouze mladí, ale i lidé středního, a občas dokonce i pozdního věku. Inu, proč ne. V nabídce mnoha firem jsou taková „vyzdobená“ trička určená i pro babičky a dědečky.

Znamená to snad, že nositel takového trička se ztotožňuje s  nápisem na své hrudi? O tom silně pochybuji. Hlavní je, totiž, nějaký nápis vůbec mít a exhibicionisticky se s ním předvádět. Myslím si, že těm nápisům v angličtině mnozí vůbec nerozumí.

Na mnohých komerčních webových stránkách jsou až tisíce nejrůznějších vzorů. Ne, nepřepsal jsem se. Jsou jich skutečně tisíce. Ještě že v nabídce módních potrhaných kalhot není podobně široký sortiment. Zajímala by mne, ovšem, prosperita oněch firem, které tato trička nabízejí. Ale zřejmě se i prodávají, stačí se jen dívat kolem sebe. Ty nápisy nejsou, pochopitelně, pouze neobvyklé a bizarní. Existují nápisy i normální, slušné, vtipné, doplněné třeba obrazy známých osobností, názvy států a podobně. Jen pár příkladů těch méně obvyklých:

Dámská trička – Jediný fotbalista, kterého znám, je Jágr, Nafrněná, Everything is possible, Just do it, Práce pivo spánek, Psychosamička, Vínopička, Nedýchej, pokud mě nechceš nasrat.

Pánská trička – Fuck The World, tričko s potiskem lebky, Vůdce smečky, Šéf, Radši pupek z jídla, než hrb z práce, Dobré ráno, čůráci, Největší kanec v revíru, Já to m..ám a tak dále. Je až neuvěřitelné, jaké vulgarity se na oblečení dostávají.

Ještě že móda má mnoho a mnoho podob. Existuje totiž jedna móda, která se mi obzvláště líbí. A to jsou krátké a přiléhavé dámské topy. Na ně není třeba dávat jakékoli nápisy či obrázky. Ty by působily spíše rušivě. Pohled na ně a na jejich nositelky vyvolává, na rozdíl od pohledu na bizarní nápisy na tričkách nebo na potrhané džíny, pozitivní myšlenky a víru, že svět se ještě úplně nezbláznil. Že ještě pořád je na co se dívat.

glosa móda
Hodnocení:
(5.1 b. / 16 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit


Zpět na homepage

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.

Aktuální soutěže
Kvíz i60 - 9. týden

Sledovali jste také Mistrovství světa v biatlonu? Pokud ano, tak určitě budete znát odpovědi na kvízové otázky, které se tento týden budou týkat právě biatlonu.

AKTUÁLNÍ ANKETA

Jakou největší výhodu má podle Vás zasílání důchodu na bankovní účet?

Ušetřené finance

21%

Bezpečnost

21%

Pohodlí

19%

Ušetřený čas

20%

Žádnou, důchod si vyzvedávám osobně a neplánuji to měnit

20%