Svorný nesoulad
Foto: autorka

Svorný nesoulad

16. 9. 2019

Stejnojmenná výstava se konala v květnu v přízemí vysočanské radnice. Byla na ní představena díla dvou umělců – Lenky Vojtové a Jaroslava Křížka. Lenka Vojtová se věnuje volné a užité grafice, kresbě, ex libris, ilustraci, malbě a tvorbě loutek.  Jaroslav Křížek se zabývá restaurováním, cizelováním, tvorbou soch, tepaných měděných reliéfů, šperků. Jeho nejoblíbenějším materiálem je patinovaný bronz; používá také kámen nebo kombinované techniky.  Vybrala jsem pro vás jeho práce.

Hodnocení:
(5.2 b. / 12 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

Fotogalerie
TÉMATA
DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Ilona Kolářová
Ačkoli v nejsem příznivcem moderního umění, některé exponáty se mi líbí.
Hana Rypáčková
Zajímavé..
Věra Ježková
Děkuji podruhé. :-)
Alena Vávrová
Krásně jsi to nafotila. Věrko.
Dagmar Bartušková
Zajímavá výstava. Krásná fotogalerie.
Eva Mužíková
Nejsem obdivovatel moderního umění, kdyby nebyly popisky, asi bych hodně tápala. Ale ráda jsem si prohlédla.
Libor Farský
Líbíííííí. Móóóc.
Věra Ježková
Děkuji. Mám radost, že se vám výstava líbí. Radnice mívá výstavy průběžně, upozorňuje na ně v časopise Devítka. Jednou týdně chodím kolem nakupovat. Když mne výstava zaujme, vydám se na ni s foťákem. Pokud je to možné, názvy děl ráda píšu; někdy by to ale bylo příliš náročné. Práce LV byly převážně za sklem, což, jak víme, se fotí špatně.
Eliška Murasová
Věrko, to se mi hodně líbí, krásné kousky, díky za možnost nahlédnout.
Marcela Pivcová
Na současné výtvarné umění se většinou dívám dost kriticky, i když mi chybí profesionální pohled. Z této výstavy by mne ale jistě většina exponátů zaujala. Nejvíce? - Archanděl, Nekonečno a Schody do nebe.
Hana Nováková
Věro, díky za procházku výstavou. Vybrala jste krásné kousky, někam do rodinného domu - do haly nějaký kousek na historickou komodu, uměla bych si představit.
Alena Tollarová
Lidská fantazie a um jsou bezbřehé.
Jan Zelenka
Já sice modernu moc nemusím, ale tohle je nádherné. Dobře, že jsi uvedla názvy. Divák lépe pochopí tu krásnou stylizaci autorových myšlenek.
Zuzana Pivcová
Takový krásný nesoulad bych brala i v jiných rovinách, díky, Věrko.
Jitka Hašková
Díky. Je to krásné a zajímavé. Škoda, že jsem o tom nevěděla.
Jana Kollinová
Věrko, děkuji za zprostředkování úžasné tvorby Jaroslava Křížka. Oceňuji uvedení názvu vystavených exponátů. Dívám se a snažím pochopit autorovu představivost při tvorbě díla. Zaujal mě Souzvuk, ale úplně mě pohltilo Nekonečno - je jako živá pohybující se tkáň schopná postupně uzavírat jednotlivými chlopněmi cestu zpět poutníkovi putujícími za světlem v nekonečnu. Pozitivnější je Energie II. Děkuji.
Dana Puchalská
A já šla okolo, ale nemohla jsem tam jít.. Tak se podívám aspoň takhle. Protože cestou od zubaře jsem radši mizela směřovala rychle domů .
ivana kosťunová
Věrko, nádhera- závidím, že jsi to viděla naživo.
Naděžda Špásová
Věrko, vypadá to moc hezky, určitě to bylo zajímavé. :-)